Nástupce modelu Dell Precision T1600 je spojen nejenom s modernějším vzhledem. Tato pracovní stanice vám nabídne i lepší výkon a stane se nedílnou součástí vašeho pracovního zázemí pro zpracování náročnějších výpočetních úloh.

Přehled počítačů Dell Precision T1650 aktuálně v prodeji.

Pracovní stanice Dell Precision T1650 je nástupcem předchozího modelu T1600. Pokrok je v tomto směru znatelný, a to nejenom z pohledu hardwarové konfigurace, ale také vnějšího vzhledu. Ten dostál jistých obměn, a dalo by se říci, že k lepšímu.

Černé šasi elegantního vzhledu

Dell Precision T1650

Počítač Dell Precision T1650 je celý koncipován v černém provedení. Spojení plastu a oceli je téměř nezpozorovatelné. Přední a pro vás jako pro uživatele nejvíce viditelná část působí téměř luxusním dojmem. Přispívá k tomu žebrování a také nápadité vykrojení.

Dell Precision T1650 se od svého předchůdce Dell Precision T1600 rozměrově moc neliší, což dokazují parametry 435 x 360 x 175 milimetrů.

Tento silný výpočetní nástroj si své pevné místo najde určitě na viditelném místě, protože už pohled na samotné šasi prozrazuje, že jde o výkonný stroj, o čemž vás mimochodem přesvědčí následující kapitola.

Výkon je změna k lepšímu…

Dell Precision T1650 pod stolem

Pojďme se hned na začátku vrhnout na prezentaci výkonu, který je v tomto případě tím hlavním, proč sáhnete pro pracovní stanici Dell Precision T1650. Čipová sada Intel C216 se pojí s procesory Intel Core i5 a Intel Core i7 třetí generace. Vybrat si však můžete i variantu se silným procesorem Intel Xeon E3-1200v2.

A to už je slušná porce výkonu, jež do jisté míry ovlivní také možnost použití až 32 GB operační paměti pracující na frekvenci 1 600 MHz. Této kapacity mimochodem docílíte za pomoci čtyř DIMM slotů.

Jak je na tom grafika a úložný prostor?

Od výpočetního výkonu bychom měli sklouznout k tomu grafickému. Přece jenom, pracovní stanice Dell Precision T1650 vám neposlouží jen ke kancelářské práci, ale zpracovávat můžete i nejrůznější multimédia. Volba grafické karty od výrobce tak bude otázkou vašich preferencí.

Ti, kdo si vystačí se základní a běžnou 3D grafikou zvolí integrované grafické karty Intel HD Graphics P4000/4000 nebo NVIDIA Quadro NVS™ 300 až NVIDIA Quadro NVS™ 510. Ti náročnější už sáhnout po výkonnější komponentě, jíž představují NVIDIA Quadro 410, NVIDIA Quadro K600 a AMD FirePro V4900. Pro profesionální grafické operace padne volba na NVIDIA® Quadro® 2000.

Pokud jde o diskovou kapacitu, pak v případě SSD disků docílíte hodnot až 256 GB a u klasického HDD až 2 TB.

Dell Precision T1650 bez omezení

Dell Precision T1650 s monitorem

Názvem tohoto titulku bychom rádi charakterizovali konektorovou výbavu pracovní stanice Dell Precision T1650. Vzhledem k tomu, k jakým účelům má být tento počítač primárně využíván, nemusíte se obávat jakéhokoliv omezování. Připojit budete schopni téměř cokoliv, a navíc budete mít i dostatek volných pozic.

Pokud bychom začali výpisem předního panelu, jsou to dva porty USB 2.0, dva porty USB 3.0 a konektory pro připojení mikrofonu a sluchátek. Uvnitř stolního počítače máte k dispozici jeden port USB 2.0 a ta největší porce připojení vás pochopitelně čeká na zadní straně.

Jmenovat lze určitě čtyři porty USB 2.0, dva porty USB 3.0, DisplayPort, VGA, LAN, PS/2 pro připojení klávesnice a myši, sériový port, Line-in a Line-out. Pokud využijete i volných slotů PCI v útrobách počítače, můžete samozřejmě tento výpis konektorů rozšířit, ať už půjde o grafické karty, zvukové karty a mnohé další komponenty.

Počítač, jež vyhoví vašim požadavkům

Dell Precision T1650 je z pohledu dílenského zpracování a předkládaného výkonu rozhodně dobrou volbou, která předčí klasické stolní počítače. A víte proč? Protože tohle je pracovní stanice Workstation se vším všudy a v dostatečné míře.

Přehled počítačů Dell Precision T1650 aktuálně v prodeji.

Dell Precision T1650 pod stolem Dell Precision T1650 s monitorem