Vyžadujete-li výkonnostně kvalitní počítačovou sestavu, s pomocí níž můžete provádět nejrůznější grafické a multimediální operace vysoké náročnosti, bude Dell Precision T3500 ideální volbou. Stolní pracovní stanice, která Vám předkládá spoustu prostoru, co se týče rozšiřitelnosti.

Všechny modely Dell Precision T3500 aktuálně v prodeji

Dell Precision T3500 tři

Každý, kdo pracuje s kreslícími, grafickými a multimediálními aplikacemi jistě moc dobře ví, jak je pro tyto úkony podstatná kvalitní hardwarová výbava. Počítač, který si dokáže poradit se zobrazením na několika monitorech najednou a stále zajišťuje plynulý a svižný provoz. Jednou z možných ekonomických alternativ může být kupříkladu Dell Precision T3500, který již na první pohled budí dojem výkonného a špičkového stroje.

Vytříbený design neurazí opravdu nikoho

Dell Precision T3500

Nežli se dostaneme k tomu nejcennějšímu, co tento stolní počítač předkládá, pojďme se podívat na vzhledovou stránku zařízení. Modelová řada Precision je již na první pohled rozdílná, od běžných kancelářských sestav, které produkuje společnost Dell. Stříbrný čelní panel MiniToweru působí jednoduše, avšak vkusně. Dostatek prostoru v přední části Vám umožňuje vložení dvou 5,25“ mechanik a jedné 3,5“. Audio výstup a dva porty USB jsou již naprostým standardem. Zadní straně poté přísluší šest USB portů, eSATA, LAN, PS/2, paralelní a sériový port, audio a nesmí chybět ani možnost připojení monitoru. S přihlédnutím k primárnímu využití počítače máte k dispozici dva VGA a jeden DVI port.

Vzhledem k tomu, že jde o provedení MiniTower, což je z hlediska použití Dell Precision T3500 zcela logické, máte poměrně široké spektrum možností, jak si počítačovou sestavu vylepšit.

Flexibilita a možnost rozšiřitelnosti

Dell Precision T3500 otevřený

Po odejmutí bez tulového šasi Vás ohromí především logické uspořádání komponent a dostatečný prostor uvnitř. Během okamžiku můžete postřehnout, že základní deska obsahuje hned čtyři sloty PCIe a dva PCIe 16x a PCI. Chybět samozřejmě nemůže ani eSATA.

Slibovaný výkon Dell Precision T3500 zajišťuje procesor Intel Xeon patřičné frekvence. Tento model se totiž vyráběl v několika provedeních, které se od sebe lišily hlavně základními technickými parametry. Ve všech ohledech lze však provést patřičné rozšíření, proto můžete do paměťových slotů DDR3 vložit až 24GB, což je úctyhodná paměť. Obávat se nemusíte ani jakýchkoliv omezení v případě pevného disku, na němž budou ukládána Vaše data. Maximální kapacita jednoho HDD je limitována hodnotou 1TB, s tím, že do počítače můžete vsadit až tři pevné disky najednou.

Jak jsme již naznačili v úvodu této recenze, je Dell Precision T3500 vhodný především pro práci s náročnými grafickými aplikacemi. Již v samotném základu lze tedy očekávat dostatečnou kapacitu v této oblasti. Součástí počítačové sestavy je tak grafická karta NVIDIA Quadro NVS 295 nebo NVIDIA Quadro FX 4800, která je podstatně výkonnější.

Shrnutí Dell Precision T3500

Chcete-li pracovní výkony odvádět opravdu rychle a kvalitně, měli byste vsadit na pracovní stanici, která disponuje potřebnými parametry. Dell Precision T3500 si své uplatnění nalezne také v domácím prostředí, kde může ztvárnit roli herní počítačové sestavy. S přihlédnutím k aktuálním pořizovacím nákladům tohoto počítače lze jistě hovořit o zajímavém poměru cena/výkon.

Všechny modely Dell Precision T3500 aktuálně v prodeji