Výkon je stále pro spoustu uživatelů výpočetní techniky naprostou nezbytností. Ne každý potřebuje počítač přenášet. Pokud nepotřebujete s počítačem cestovat, ale máte ho na náročnější práci, je model Dell Precision T3610 zajímavou volbou ke zvážení.

Přehled počítačů Dell Precision T3610 aktuálně v prodeji.

Společnost Dell je přeborníkem ve výrobě výpočetní techniky. V jejím bohatém produktovém portfoliu můžete nalézt počítače nejrůznějšího ražení. V tomto článku se zaměříme na pracovní stanice, konkrétně na model Dell Precision T3610 - řešení, se kterým se pojí nejenom vysoký výkon, ale také elegantní šasi a precizní zpracování i toho nejmenšího detailu.

Dominantní vzhled pracovní stanice

Dell Precision T3610

Už samotný pohled na počítač Dell Precision T3610 ve vás vyvolá pocit, že máte co dočinění s opravdu kvalitní technikou. Stačí si ostatně sáhnout na propracované šasi, jež je vyladěno do nejmenšího detailu. Nepřehlédnutelnou součástí přední části je stříbrné madlo, za které můžete pracovní stanici uchopit. K těm lepším částem tohoto modelu patří i přední žebrování nebo vystouplá část obsahující mechaniku, zapínání a jednotlivé porty.

Vepředu budete mít k dispozici tři porty USB 2.0, jeden port USB 3.0 a konektory pro sluchátka a mikrofon. To vše podáno s maximální jednoduchostí a důrazem kladeným na celkovou eleganci.

Boční šasi je ocelové a přispívá k celkové ochraně počítače. Jedna strana disponuje praktickým prvkem, s pomocí něhož otevřete počítač a můžete rychle a bez nutnosti použití jakéhokoliv nářadí nahlédnout do jeho útrob.

Rozměry Dell Precision T3610 jsou 471 x 414 x 172,6 milimetrů.

Co všechno připojíte k Dell Precision T3610?

Dell Precision T3610 s monitorem

K Dell Precision T3610 připojíte spousta dalších zařízení využitelných pro práci a zábavu. V zadní konektorové výbavě nechybí PS/2 pro myš a klávesnici, LAN, sériový port, IEEE 1394e, tři porty USB 2.0 a tři porty USB 3.0, včetně audio konektorů.

Bohaté rozšíření této pracovní stanice nabízí také vnitřní útroby a sloty PCI. Nechybí tři interní porty USB 2.0, dvě SATA 6.0Gb/s, dvě SATA 3.0Gb/s a dvě SATA 3.0Gb/s pro optické mechaniky.

Výkon, který těžko zastavíš

Dell Precision T3610 zezadu

Dell Precision T3610 nenese označení pracovní stanice pro nic za nic. Dokazuje to dostupná konfigurace, s níž vás nyní seznámíme. Použita je čipová sada Intel C602. V rámci procesoru jednoznačně vede výkonná varianta Intel Xeon E5 a vPro technologie.

Pokud jde o operační paměti, domůžete se celkem vysokých kapacit v maximální hodnotě až 128 GB při frekvencích 1 866 MHz. A to díky osmi DIMM slotům. Je pravdou, že to už je pěkný základ pro zpracování náročnějších výpočetních operací.

Když už jsme u výkonu, neměli bychom zapomínat ani na grafickou kartu. V tomto případě máte na výběr od těch pro 2D grafiku NVIDIA Quadro NVS™ 510, přes NVIDIA Quadro K600, až po karty zpracovávající 3D obraz typu NVIDIA® Quadro® K4000, AMD FirePro™ W7000 a podobně.

Několik drobností na konec

Aby tato prezentace pracovní stanice Dell Precision T3610 byla opravdu kompletní, neměli bychom zapomínat i na pár dalších důležitých věcí. Je to například podpora pevných disků do kapacity až 3 TB. Zmínka by měla padnout také o spotřebě elektrické energie pohybující se mezi 425 W až 685 W podle toho, jak budete pracovní stanici vytěžovat.

Dell Precision T3610 je určitě počítačem, na který může být tento výrobce oprávněně hrdý.

Dell Precision T3610 Dell Precision T6310 zezadu

Přehled počítačů Dell Precision T3610 aktuálně v prodeji.