Dell Precision série 3000 není až tak starou záležitostí, jak by si mohl, kdo myslet. Tento výkonný počítač byl ve své podstatě představen relativně nedávno a svou výbavou jde ruku v ruce s dnešní dobou. Model Dell Precision T3620 v provedení Tower je optimálním řešením pro někoho, kdo potřebuje zpracovávat náročnější operace, chce si poradit s multimédii a hledá zkrátka vyladěný „stroj“.

Přehled počítačů Dell Precision T3620 aktuálně v prodeji.

Vzhled novodobého pomocníka

Dell Precision T3620

Jako vždy, i dnes začneme recenzi této pracovní stanice z pohledu jejího vnějšího zpracování. Vždyť je to právě šasi, na které vám během práce s počítačem čas od času sklouznou oči. A věřte nebo ne, budete určitě mile překvapeni. Dell v tomto případě nezaostává za jakoukoliv konkurencí a nastoluje svým zákazníkům nadčasové rysy. Velká plocha přední části je vyčleněna pro typickou mřížku, za níž se skrývá výkonné srdce.

Vrchní lem slouží pro uložení dvou mechanik či komponent o velikosti 5,25“. Levý lem je vyčleněn pro snadno dostupné konektory. Ihned po ruce tak můžete mít konektor pro mikrofon a sluchátka. Chybět vám pochopitelně nebude ani to podstatné. Tím jsou dva porty USB 2.0 a dva rychlejší porty USB 3.0. S takovou výbavou si vystačí asi každý, i když budete připojovat řadu přenosných zařízení.

Zbývající části šasi pravděpodobně není třeba věnovat větší pozornosti, protože ji stejně periferně neuvidíte. Ale i zde můžete počítat s kvalitními ocelovými prvky, včetně otevíracího madla na levé straně, skrze nějž se dostanete do vnitřních útrob Dell Precision T3620. Fyzické rozměry počítače jsou 43,5x36x17,5 cm.

Množství portů vás rozhodně neomezí

Je předpokladem, že tato pracovní stanice k sobě bude mít připojené další periférie, jakými jsou tiskárny, klávesnice, myš, monitory a jiné. A to si určitě žádá pořádné množství konektorů, abyste během práce nemuseli cokoliv přepojovat a měli vše stále k dispozici.

Na odpovídající zásobu konektorů se můžete spolehnout v zadní části Dell Precision T3620. Výčet portů je naprosto dostačující. Dva porty USB 2.0, čtyři porty USB 3.0, dva konektory PS2, dva konektory typu DisplayPort a jedno HDMI. Chybět vám nebude ani audio vstup a výstup, včetně síťového konektoru LAN a sériového portu. To je ke konektorové výbavě pracovní stanice asi vše.

Těšte se na slušný výkon

Dell Precision T3620 otevřený

Nyní se pojďme zaměřit na to nejdůležitější z Dell Precision T3620. A tím je samozřejmě výpočetní výkon. Pomyslným srdcem počítače je nejčastěji procesor Intel Xeon řady E3-1200. Výjimkou však nemusí být ani šestá řada procesorů Intel Core i3 až Intel Core i7. To vše pracující v kombinaci s čipovou sadou Intel C236 Chipset.

Operační paměť je jedním z prvků, který se pozitivním způsobem promítá do celkového výkonu Dell Precision T3620. Proto jí jsou vyhrazeny čtyři sloty DIMM, do nichž je možné vsadit paměťové moduly o maximální kapacitě 64 GB pracujících na frekvenci 2 133 MHz.

Kapitolou samou o sobě je grafický výkon. Tato pracovaní stanice se totiž může stát věrným pomocníkem i lidem náročnějším na zpracování multimediálního obsahu. Podle vašich požadavků můžete volit sestavy s grafickou kartou pro 2D grafiku, 3D grafiku a složité grafické operace. Velice často jsou používány karty NVIDIA NVS 510, NVIDIA Quadro K620, AMD FirePro W4100, NVIDIA Quadro K2200, AMD FirePro W7100 a NVIDIA Quadro M4000.

Rozšíření prostřednictvím vnitřních slotů

Výše zmíněným výpisem předností pracovní stanice Dell Precision T3620 rozhodně nekončí. Zapomínat nesmíme ani na představení vnitřní výbavy slotů, do nichž lze vsadit další rozšiřující komponenty. Uvnitř naleznete po jednom slotu PCIe x16 Gen3, PCIe x16 Gen 3 (wired x4), PCIe x4 Gen3, PCI a M.2 (22x80 mm).

Součástí Dell Precision T3620 může být z výroby pevný disk o kapacitě až 1 TB. Použít jich ale můžete více.

Vyladěná stanice pro každého

Závěrem nelze napsat nic jiného než pouze to, že Dell Precision T3620 je opravdu kvalitní a dokonale sladěnou pracovní stanicí, která i po několika letech uvedení na trh odvede spoustu práce. Tento model zkrátka představuje preciznost produktů Dell v kombinaci s dokonale navrženým jádrem.

Přehled počítačů Dell Precision T3620 aktuálně v prodeji.

Dell Precision T3620 Dell Precision T3620 otevřený