Stolní počítač Dell Precision T5400 je výkonově zajímavým počinem společnosti Dell, která kromě prvotřídní hardwarové výbavy, vsadila také na originální a propracovaný vzhled.

Přehled modelů Dell Precision T5400 aktuálně v prodeji.

Dell Precision T5400 se vyráběl především ve verzi Tower, která byla primárně určena k uložení nastojato, tedy ideálně vedle pracovního stolu. Vzhledem k výjimečnému designovému zpracování tohoto produktu lze však upotřebit i variantu naležato, k čemuž slouží gumové nožičky na levé straně počítače. Jednotlivé prvky v přední části jsou však situovány nastojato.

Dell Precision T5400

Kromě bytelných kovových vík po obou stranách Dell Precision T5400 se můžete těšit především na přední část, která je opatřena stříbrným elegantním plastem. Mimo viditelného loga Dell zde objevíte spínač pro zapnutí počítače, ale také dva 5,25“ sloty a jeden 3,5“ slot. Praktické hledisko umocňují USB porty, Firewire nebo audio výstupy. Počítač tak můžete využívat i po těchto stránkách, aniž byste museli v jeho zadní části cokoliv hledat.

Právě ta ukrývá řadu dalších konektorů, jež vám přijdou vhod při rozšiřování počítačové sestavy. Základem je napájení, které je umístěno v horní části. Posunete-li se směrem dolů, zaznamenáte hned několik zaslepených slotů, které jsou připraveny pro následné doplnění karet. Jde o PCI, PCI-X 64bit, PCI-Ex16 Gen2 nebo PCI-Ex8. Následuje LAN, další USB porty, kterých je rozeseto po Dell Precision T5400 rovných osm. Vzadu nechybí ani Firewire, dva sériové porty, LPT, PS2 pro klávesnici či myš a samozřejmě DVI. Zbytek tohoto prostoru je určen viditelným větracím otvorům v počtu dvou kusů.

Kdo je strůjcem výkonu?

Dell Precision T5400 zezadu

Dovnitř stolního počítače se dostanete poměrně snadno, jak již to bývá u moderních produktů značky Dell. K otevření bočních vík totiž nepotřebujete jakékoliv nářadí.

Nyní přistoupíte k výčtu několika hardwarových parametrů, které jsou zprostředkovány vnitřní výbavou. Spatřit můžete chipset Intel 5400. Do oblasti procesoru jsou primárně osazovány dvě obdobné varianty, které představuje Intel Xeon P5200 a Intel Xeon P5400, který má dvakrát více cache paměti, tedy 2x6MB.

Z pohledu operační paměti vás na první pohled zaujme osm slotů pro ECC paměti DDR2 FB, pracujících na frekvenci 667Mhz. Maximální obsazená kapacita je 32GB.

V rámci grafického výkonu bylo do těchto počítačových stanic instalováno hned několik typů grafických karet. Mezi ty nejobvyklejší patří NVIDIA Quadro FX5600 nebo NVIDIA Quadro FX4600. Dále to byly i modely od shodného výrobce, s označením Quadro FX1700, Quadro FX570 nebo Quadro NVS290.

Posledním hardwarovým parametrem, o kterém se zmíníme, je disková kapacita. Z tohoto pohledu se můžete těšit na SATA 3 Gb/s, přičemž disky byly ve variantě SAS i s otáčkami 15.000. Velikost osazovaných disků přímoc výrobcem se různila. Maximálně můžete počítač osadit dvěma SAS disky.

Shrnutí Dell Precision T5400

I když dnes nepatří mezi nejnovější technické výkřiky, Dell Precision T5400 může být praktickým pomocníkem při domácím či firemním užívání výpočetní techniky pro graficky náročné operace. A v mnohých ohledech jistě předčí i vaše očekávání.

Přehled modelů Dell Precision T5400 aktuálně v prodeji.