Jakákoliv pracovní stanice by měla disponovat především dostatečným výkonem, optimálními parametry, možností libovolné rozšiřitelnosti a v lepším případě také tichým provozem. To vše lze skloubit do jednoho prověřeného a kvalitního celku, který představuje počítač Dell Precision T5500.

Všechny modely Dell Precision T5500 aktuálně v prodeji

Dell Precision T5500 s monitorem

Nástupce modelu Dell Precision T3500, který přináší opět daleko lepší technické parametry a předpoklady, co se týče hardwarového výkonu a jeho přizpůsobitelnosti uživatelským potřebám. Z hlediska designu se nedočkáte pravděpodobně žádných zásadních změn, které by jakýmkoliv způsobem narušovaly doposud velice oblíbenou řadu Precision. I tentokrát se můžete těšit na snadný přístup do samotného počítače a řadu vhodně rozležených prvků, které usnadní Vaši práci.

Za předním krytem se skrývá ventilátor, jenž chladí srdce modelu Dell Precision T5500. I když jde o velice výkonné zařízení, je hlučnost tohoto prvku naprosto v normě. Standardní výbavu několika USB portů, LAN, audio vstupů, LPT nebo PS/2 doplňují také porty VGA a DVI, s pomocí nichž lze připojit až čtyři monitory najednou. To je také hlavní přednost zmíněného modelu, který si dokonalým způsobem poradí s jakýmikoliv grafickými procesy a multimediálními aplikacemi. Co ale ve skutečnosti pohání Dell Precision T5500?

Šesti jádrový procesor a možnost až 72GB operační paměti

Dell Precision T5500 otevřený

Pracovní stanice Dell disponuje procesorem Intel Quad Core Xeon, který v kombinaci s operační pamětí DDR3 prezentuje obdivuhodné výsledky. Prostřednictvím několika slotů lze vložit až 72GB paměti, což je kapacita, která musí vystačit každému náročnému uživateli. Když jsme u sdělování maximálních hodnot Dell Precision T5500, neměli bychom zapomenout ani možnou velikost pevného disku. Ta může dosahovat objemu 1,5TB, který lze díky pěti dalším slotům pro vložení disků rozšířit až na 7,5TB. Prostor, který ocení hlavně ti, jejichž pracovní úkony vyžadují dostatek volného místa a zároveň nepodceňují potřebné a důležité zálohy, které umožňuje RAID 0, 1.

Dell Precision T5500

Dell Precision T5500 do svých útrob vkládá grafické karty NVIDIA Quadro. V závislosti na modelové variantě lze získat odlišný typ grafiky, která má paměť započínající na 256MB a konče na 4GB. I z tohoto pohledu máte tedy cestu upgradování zcela otevřenou. Poslouží Vám totiž sloty PCIe 16x, případně PCIx nebo PCI.

Výčtem několika výše uvedených možností rozšiřitelnosti jsme jistě spoustu zákazníků přivedli k myšlence, jak veliká vůbec tato pracovní stanice je, protože vnitřní prostor je zkrátka nadstandardní. I v tomto ohledu Vás můžeme uklidnit, protože Dell Precision T5500 se chlubí rozměry 448x471x171mm a váhou 17,7Kg. Nic neobvyklého, s přihlédnutím k nabízené výbavě.

Nepodceňujte kvalitu a výkon za rozumnou cenu

Pomyslnou třešničkou na dortu recenzovaného stolního počítače, respektive pracovní stanice, je zajímavá cena repasovaných modelů. Jen stěží byste pořídili nový počítač s takovými parametry, jakými se honosí Dell Precision T5500. Vaše pracovní, ale i zábavní činnosti mohou nabývat zcela jiných podob. Značka Precision představuje ověřenou kvalitu, univerzálnost a technické přednosti.


Všechny modely Dell Precision T5500 aktuálně v prodeji