Společnost Dell je přeborníkem na pracovní stanice velkého výkonu. To dokazuje i tento populární model Dell Precision T5610, který přináší spoustu výkonu nejenom potenciálním hráčům počítačových her, ale hlavně profesionálním zpracovatelům multimédií. Tento počítač má dvousocketový výkon na rozdávání a dokáže si poradit i se složitějšími úlohami.

Přehled modelů Dell Precision T5610 aktuálně v prodeji.

Nepřehlédnutelný pracovní nástroj

Dell Precision T5610

Z tvaru T5610, vzhledu a celkového zpracování vyzařuje jistá propracovanost a zároveň určitá dravost. Vliv na to má několik nepřehlédnutelných prvků.

Spojení plastu a silného kovového šasi vytváří celkově pevný základ. Když k tomu přidáte ještě novodobé designové prvky, z robustního a mohutného počítače rázem vytvoříte ikonu vaší pracovny. Podepisuje se na tom kupříkladu přední žebrování nebo praktické madlo v horní části laděné do šedivé barvy. Dalo by se říci, že pracovní stanice Dell Precision T5610 má vše na svém místě.

Své specifické tvarování mají i ostatní strany počítače. Například na horní části spatříte elegantní žlábek, vlevo je to speciální madlo pro rychlé otevření a přístup do počítače. Stylový dojem utváří i zaoblené rohy.

Šasi s bohatou nabídkou portů

Každého potenciálního majitele pracovní stanice při letmém pohledu jistě napadne, jak bohatou konektorovou výbavu mu daný model přinese? A nutno podotknout, že Dell Precision T5610 nezklame. O tom se přesvědčíte už v přední části. Tu totiž tvoří slim mechanika navazující na volný slot pro vložení další mechaniky nebo jiného typu integrovaného zařízení. Kromě zapínacího tlačítka vám pochopitelně nebudou chybět ani konektory pro mikrofon a sluchátka. Na dosah ruky budete mít i jeden port USB 2.0 a tři porty USB 3.0. V rámci flexibility a snadné dostupnosti jde o slušnou sbírku portů.

Ještě větší zastoupení naleznete pochopitelně vzadu, kam budete připojovat nejrůznější periférie, obvykle nastálo. Poslouží vám k tomu tři porty USB 3.0 a stejný počet USB 2.0. Dále jsou to dva konektory PS2, sériový port, LAN a prostřednictvím volitelné přídavné karty to bude i 1394a. V závislosti na dané grafické kartě můžete počítat i s odpovídajícím počtem konektorů typu DVI nebo DisplayPort.

Interní výbava rozhodně nezahanbí

Dell Precision T5610 dva

Když už jsme ve výčtu dostupných portů, neměli bychom zapomínat ani na ty interní. K nim se dostanete velice snadno. Stačí jen odejmout boční panel za pomoci jediného ovládacího prvku a celý vnitřek počítače máte na dosah ruky. Je třeba podotknout, že u modelu Dell Precision T5610 jde skutečně o inteligentní řešení. To znamená, že každá komponenta má své dané místo, vše je dokonale uspořádané a nic nikde nepřekáží.

Interními konektory jsou tři porty USB 3.0, dvě sběrnice SATA 6 Gb/s, dvě sběrnice SATA 3 Gb/s a dvě sběrnice SATA 3 Gb/s určené primárně pro optické mechaniky.

Nechybí samozřejmě ani PCI sloty. Jejich přesný výčet je dva sloty PCIe x16 Gen 3, PCIe x16 Gen 3 wired x8, PCIe x16 Gen 2 wired x4, PCIe x1 Gen 2 a PCI 32bit/33MHz.

Procesoru nelze cokoliv vytknout

Dell Precision T5610 otevřený

A víte, kde se skrývá ta opravdová síla modelu Dell Precision T5610? Tato výkonná pracovní stanice používá čipovou sadu Intel C602 a jeden nebo dva procesory Intel Xeon řady E5-2600 v2. Až deset jader se může postarat o výpočetní výkon, které splní i nejnáročnější požadavky. Spolehnout se můžete i na nejrůznější technologie promítající se do výkonu – Intel Trusted Execution Technology, Intel Advanced Vector Extensions, Intel vPro a Intel Turbo Boost.

Takovému procesoru musí sekundovat opravdu rychlé operační paměti jakými jsou RDIMM s frekvencí 1 866 MHz. Pro každý ze dvou procesorů jsou připraveny čtyři sloty, to znamená, že jich může být celkem osm. Dell Precision T5610 dokáže využít maximální potenciál operační paměti s kapacitou až 128 GB.

Kapitolou samou o sobě je pak grafika, která je mimochodem silnou stránkou této pracovní stanice. Podporovány jsou až dvě grafické karty a záleží pouze na vás, jaké konfiguraci Dell Precision T5610 dáte z výroby přednost. Hodně záleží na tom, jaké úmysly v rámci grafiky máte. Pro profesionální 2D zobrazení se používají AMD FirePro 2270, NVIDIA Quadro NVS™ 510 a NVIDIA Quadro NVS 310. Pro základní 3D zobrazení jsou to AMD FirePro V4900, AMD FirePro V3900 a NVIDIA Quadro K600. Pro 3D zobrazení střední kategorie je to AMD FirePro™ W7000, AMD FirePro W5000, NVIDIA Quadro K4000 a NVIDIA Quadro K2000. Při požadavku na špičkové 3D zobrazení byste měli sáhnout po grafické kartě NVIDIA®Quadro®K5000.

Král mezi pracovními stanicemi?

Po přečtení této recenze si musí každý udělat obrázek o tom, co získá s pořízením pracovní stanice Dell Precision T5610. Spolehnout se v tomto směru můžete na jediné. Za vzhledově unikáním počítačem s rozměry 471 x 414 x 172,6 mm s napájecími zdroji 685 W nebo 825 W se skrývá doslova ryzí výkon.

Přehled modelů Dell Precision T5610 aktuálně v prodeji.