Dell Precision T5810 je typickou pracovní stanicí, čemuž napovídá nejenom vnější vzhled, ale také vnitřní výkon. Model navržený pro maximální spolehlivost doplněný o spoustu praktických nástrojů, zvyšujících celkovou produktivitu práce. Tento počítač si přizpůsobíte vlastním potřebám do toho nejmenšího detailu.

Přehled modelů Dell Precision T5810 aktuálně v prodeji.

Pojďme začít designem

Dell Precision T5810

I když každého asi zajímá především to, co se ukrývá v útrobách Dell Precision T5810 věřte, že nadšeni budete také z vnější podoby stolního počítače. I této části je třeba věnovat alespoň jednu kapitolu, protože technické zpracování je na vysoké úrovni.

Mezi použitými materiály naleznete pochopitelně kov a plast. Jejich kombinace dává vytvořit pomyslné umělecké dílo. To spatříte v podobě čelního panelu Dell Precision T5810. Hrubé žebrování, zaoblené linie a nepřehlédnutelný prvek v horní části. Jde o specifické madlo, které na sebe upozorňuje svou šedou barvou.

V případě této pracovní stanice nejsou opomenuty ani ty nejmenší detaily, což dokazuje například prohlubeň na horší straně a praktický ovládací doplněk pro snadné a rychlé otevírání šasi. To lze dle velikosti označit za Midi Tower, což samozřejmě dokazují i rozměry. Velikost Dell Precision T5810 je 471 x 414 x 172,6 mm.

Tento výkonný počítač rozhodně nemusíte uklízet hluboko pod pracovní stůl. Ba naopak se s ním můžete návštěvníkům směle pochlubit.

Přední panel

Originální a propracovaný vzhled není jediné, co stroj nabízí. V relativně úzkém a hladkém panelu narazíte v čele na několik důležitých konektorů, které vám usnadní práci.

Jsou to čtyři porty USB, z čehož je jeden USB 3.0 a zbývající tři jsou USB 2.0. Nechybí pochopitelně ani audio konektory pro připojení sluchátek a mikrofonu. Nic dalšího pro rychlou práci asi potřebovat nebudete. Zapomínat bychom neměli ani na optickou slim mechaniku a volný 5,25“ velký slot pro vložení další komponenty. Posledním prvkem čelního panelu je ještě zapínací tlačítko.

Zadní část Dell Precision T5810

Dell Precision T5810 zepředu

Zezadu této pracovní stanice máte k dispozici více portů a konektorů, které slouží primárně pro trvalé připojení nejrůznějších komponent. Chybět vám nebude dostatek portů USB. Konkrétně jsou to tři porty USB 2.0 a tři porty USB 3.0. Dále lze jmenovat RJ45, dva konektory PS2 a sériový port. Podle vložených periferií v počítači se samozřejmě výčet konektorů rozšiřuje, a to například o ty grafické, jakými jsou HDMI, DVI, VGA, DisplayPort a další.

Pohlédněte do útrob počítače

Nyní už se trochu blížíme k popisu toho, co v sobě ukrývá Dell Precision T5810. Nežli se zaměříme na výkon, měla by padnout zmínka ještě o vnitřních portech a slotech. Ano, tato pracovní stanice vám nabízí i dostatek portů uvnitř šasi mezi něž patří jeden port USB 2.0, čtyři porty SATA/SAS 6 Gb/s a dva porty SATA 6 Gb/s určené pro optické mechaniky.

Pokud jde o sloty umožňující vložit do Dell Precision T5810 další komponenty, je jich více než dost. Dva sloty PCIe x16 třetí generace a po jednom slotu PCIe x16 Gen 3 wired x8, PCIe x4 druhé generace, PCIe x1 druhé generace a PCI 32bit/33 MHz.

Výkon – od procesoru po grafiku

Dell Precision T5810 zezadu

Dell Precision T5810 je výkonnou pracovní stanicí, o tom není žádných pochyb. Vše začíná u čipové sady Intel C612 a pokračuje přes jeden nebo dva procesory Intel Xeon řady E5-2600 v3. Na jednom procesoru je až osm jader, které se bez problému postarají o náročné zpracování vašich výpočetních úloh. K tomu přispívají i přidružené režimy, jakými jsou například Turbo Boost, Intel Advanced Vector Extensions, Intel Trusted Execution Technology a mnohé další.

Ve výbavě nechybí ani moderní operační paměti. Ty pracují na frekvenci 2 133 MHz. Jde o DD4 RDIMM. Ty mohou být uloženy až v osmi volných slotech. Díky tomu lze docílit maximální operační paměti 256 GB.

Starost si nemusíte dělat ani s pevnými disky, protože místa je zde více než dost. Použít můžete tři 3,5“ pevné disky nebo čtyři 2,5“ disky. V případě SATA disků to může být do kapacity až 4 TB a u SSD disků až 512 GB.

Nakonec si necháváme grafickou výbavu Dell Precision, která je tak trochu individuální záležitostí a hodně se odvíjí od toho, k čemu budete tuto pracovní stanici primárně využívat. Výrobce tento počítač vybavil hned několika modely grafických karet. Pro profesionální 2D grafiku si vystačíte třeba s NVIDIA Quadro NVS 510, pokud byste měli zájem také o 3D grafiku je lepší sáhnout po NVIDIA Quadro K4200 a AMD FirePro™ W7100. A jestliže jste v tomto směru hodně náročnými zákazníky, jednoznačnou volbou se vám stanou grafické karty NVIDIA® Quadro® K5200 a NVIDIA® Quadro® K6000.

Dell Precision T5810 – kombinace nejlepšího

Mezi spokojené uživatele Dell Precision T5810 budou určitě patřit ti, kdo vyžadují patřičný výkon, chtějí jít s dobou v podání moderních technologií, dávají přednost přizpůsobitelné správě a rádi se spolehnou na funkce šetřící drahocenný čas. Tato pracovní stanice je synonymem výkonu a patřičného zabezpečení, což je jasně vypovídající charakteristika.

Přehled modelů Dell Precision T5810 aktuálně v prodeji.

Dell Presicion T5810 zepředu Dell Precision T5810 zezadu