Pracovní stanice střední třídy, která vznikla na základě dlouhodobých zkušeností společnosti Dell. Model s patřičným výkonem, slušnou grafickou kartou a elegantním vzhledem. To je Dell Precision T7610.

Přehled modelů Dell Precision T7610 aktuálně v prodeji.

Dell Precision T7610 cílí primárně na náročné zákazníky, kteří chtějí dostatečný výkon pro grafiku a zpracování multimédií. Jde o unikátní celek spojující působivý vzhled s vynikajícími technickými parametry promítajícími se do rychlé a každodenní výpočetní práce.

Silák se vzhledem elegána

Dell Precision T7610

Ještě, než přistoupíme k popisu zásadních údajů týkajících se výkonu Dell Precision T7610, je třeba zmínit se o vzhledu.

Vzhled vás prostě uchvátí na první pohled. Většina uživatelů stolních počítačů je asi zvyklá na to, že design jejich počítače je takový „běžný“. Rozhodně od něj nikdo nečeká nic světoborného. Dell je výjimkou.

Tato pracovní stanice by mohla svou podobou konkurovat mnohým elegantním řešením. Vliv na to má nejenom přední panel s ovládacími prvky a porty, ale také větší žebrovaná část a prakticky doplněné šedivé madlo. To vám ostatně může přijít vhod, když s tímto těžším počítačem budete chtít o kousek hnout.

Dell se drží prověřeného standardu spojení černé barvy s prvky stříbrné použité na madle. Kovové a plastové prvky působí dohromady velice bytelným dojmem, o čemž se přesvědčíte v okamžiku, kdy budete počítač zvedat.

Rozměry 545 x 438 x 216 mm jasně prozrazují, že si pořizujete pěkný kousek pro pracovní využití.

Přední a zadní porty

V momentě, kdy usadíte Dell Precision T7610 na své místo, zjistíte, že kromě zadní části máte i hodně bohatou konektorovou výbavu vpředu. To přijde vhod.

Po ruce budete mít nejenom konektor pro sluchátka a mikrofon, ale hlavně dostatečnou zásobu USB portů. Konkrétně je to jeden port USB 2.0 a tři porty USB 3.0. Nechybí ani slim mechanika, prostor pro vložení dalšího externího zařízení o velikosti 5,25“ a zapínací tlačítko. S tím vším si na předním panelu pohodlně vystačíte.

Dozadu budete zapojovat pravděpodobně dlouhodobé periferie, jakými jsou monitory, myši, tiskárny a podobná zařízení. A ani v tomto směru rozhodně nebudete strádat. K dispozici jsou dva konektory LAN, sériový port, dvě PS2, tři porty USB 2.0 a tři porty USB 3.0. S tím se dá dobře žít.

Díky vnitřním slotům lze vložit i karty, jež vám počet portů rozšíří. Ke připraven konektor 1394a, HDMI, VGA, DisplayPort nebo DVI u grafické karty.

Jaké porty se skrývají uvnitř?

Dell Precision T7610 detail

Dell Precision T7610 je pracovní stanice. To znamená, že vás nebude zajímat pouze vnější konektorová výbava, ale i ta skrývající se v útrobách počítače. I tam totiž můžete připojit nejrůznější periferie, k čemuž poslouží tři porty USB 2.0, dvě SATA 6 Gb/s a osm SATA/SAS 6 Gb/s. Co se týče slotů, jsou to dva PCIe x16 třetí generace, jeden slot PCIe x16 zapojený jako x4, jeden slot PCIe x16 druhé generace a jeden slot PCI.

Elegantní vzhled se svým způsobem přenáší také dovnitř, a to v podobě rozumného uspořádání jednotlivých komponent.

Grafický výkon Dell Precision T7610

Výrobce Dell přináší hned několik modifikací tohoto stolního počítače, jež se liší aplikováním vhodné grafické karty.

Pro nejméně náročné zákazníky jsou připraveny grafické karty AMD FirePro 2270, NVIDIA Quadro NVS™ 510 a NVIDIA Quadro NVS 310. Pro lepší 3D zpracování byste měli volit AMD FirePro V4900, NVIDIA Quadro K600, AMD FirePro™ W5000, NVIDIA Quadro K4000 nebo AMD FirePro™ W7000. Pro ty, kdo vyžadují prvotřídní 3D zobrazení, je tu grafika NVIDIA® Quadro® K5000 a model NVIDIA® Quadro® K6000.

Výkon ničím nenahradíš

Dell Precision T7610 s monitorem

Dell Precision T7610 je osazen jedním nebo dvěma procesory Intel Xeon řady E5-2600 v2. Poskytuje slušný výpočetní výkon. Použitá čipová sada je Intel C602.

V rámci výkonu je třeba zmínit i operační paměti vyznačující se technologií Quad-channel, jež zaručuje použití modulů RDIMM pracujících na frekvenci 1 866 MHz ECC. K dispozici je osm slotů na jeden procesor, takže dohromady můžete docílit celkové obsazenosti až 512 GB. To už je velice slušný přídavek k výkonu.

V případě disků získáte bohaté možnosti uložiště, v rámci něhož lze použít až čtyři 3,5 palcové disky nebo osm 2,5 palcových disků, ať už to bude SATA, SAS či SSD.

Pracovní stanice na vrcholu

Pracovní stanice Dell Precision T7610 se řadí k nejvýkonnějším počítačům, jaké můžete pro svoji práci aktuálně zakoupit. Flexibilita, rychlost, inteligence, design a optimalizace. To jsou věci, které u něj oceníte.

Přehled modelů Dell Precision T7610 aktuálně v prodeji.

Dell Precision T7610 Dell Precision T7610 detail