Výpočetní síla poskytovaná dvousocketovými procesory, výkonná grafika, výkonná paměť a výkonné uložiště. Pojem „výkon“ je pro pracovní stanici Dell Precision T7810 naprosto vlastní.

Přehled modelů Dell Precision T7810 aktuálně v prodeji.

Společnost Dell se při vzniku této pracovní stanice držela jednoduchého hesla – i myšlenky potřebují skvělé pracovní stanice. Výsledkem je počítač Dell Precision T7810 nebo lépe řečeno Workstation s vynikajícími technickými parametry, které ocení grafici, zpracovatelé multimediálního obsahu a ti, kdo potřebují výpočetní výkon. Pojďme se na provedení této pracovní stanice podívat trochu podrobněji.

Věžová konstrukce s elegantním vzhledem

Dell Precision T7810

I když většinu uživatelů Dell Precision T7810 zajímá hlavně výkon, u této pracovní stanice hraje v rámci komplexnosti významnou roli také design. Precizní šasi s ladnými křivkami je toho jasným důkazem. Přitom pohled na tuto výpočetní techniku prozrazuje, že je na co se těšit.

Velká plocha přední části, s níž uživatelé přijdou nejčastěji do kontaktu je vyplněna mřížkou. Na tenčím svislém panelu jsou přístupné mechaniky a potřebné porty. Nechybí pochopitelně ani tlačítko pro zapnutí Dell Precision T7810. Všechno pěkně pohromadě. Černý vzhled doplňuje šedivé madlo, které usnadní lepší uchopení této pracovní stanice při přenášení. To mimochodem naleznete také v zadní části.

Spojení pevného plastu a kovu lze v tomto směru označit na výbornou. Jak už to u počítačů Dell bývá zvykem, z boku stačí vzít za otevírací madlo a během okamžiku otevřete šasi pracovní stanice. Pro kompletnost ještě uvedeme, že velikost počítače je 545x438x216 mm.

Konektivita, kam se podávíš

Dell Precision T7810 je pro práci, jako stvořený, takže nouzí o dostatek konektorů pro připojení dalších periferií rozhodně trpět nebudete. Hned vpředu se vám nabízí jeden port USB 3.0 a tři porty USB 2.0, které jsou doplněny o dva audio konektory. Provedení T7810 nabízí jednu slim mechaniku v přední části a prostor 5,25“ pro umístění jiného doplňku dle potřeb. Ať už to bude mechanika či jiné příslušenství.

Ještě bohatší výbavu můžete očekávat v zadní části pracovní stanice Dell Precision T7810. Zde výčet začíná třemi porty USB 2.0 a pokračuje přes tři porty USB 3.0, dva porty PS2, sériový port a LAN konektor.

Další rozšíření počítače na vás čeká ve formě vnitřních slotů. Dva sloty PCIe x16 Gen 3 a po jednom slotu PCIe x16 Gen 3 (wired x8), PCIe x4 Gen 2, PCIe x1 Gen 2 a PCI 32. Zmínit bychom se měli také o interní konektivitě, kterou tvoří jeden port USB 2.0, rozšiřující deska 2x5 USB 2.0, čtyři porty SATA/SAS 6 Gb/s a dva porty SATA 6 GB/s pro optické jednotky.

Výkonná pracovní stanice Dell Precision T7810

Dell Precision T7810 rozebraný

Pořízení pracovní stanice Dell Precision T7810 je především o výkonu, kterého si užijete více než dost. Čipová sada Intel C612 a procesory řady Xeon E5-2600 v3 jsou toho jasným důkazem. Ve prospěch zákazníka lačného po výkonu hovoří použité technologie Intel Turbo Boost, Intel Trusted Execution Technology, Intel Advanced Vector Extensions nebo Intel AES New instructions a Intel vPro.

Výkonná stránka Dell Precision T7810 nabývá ještě dalších podob. Je to například několik slotů pro operační paměti DDR4 DIMM ECC pracujících na frekvenci 2400 MHz. Podporována je maximální operační paměť ve výši 256 GB. Ani z pohledu diskové kapacity se není třeba omezovat, ať už zvolíte 2,5“, 3,5“ nebo M.2 PCIe SSD uložiště. Vždy to bude v řádu GB, popřípadě TB.

Vzhledem k tomu, že se pracovní stanice Dell Precision T7810 hodí také ke zpracování grafických a multimediálních prací, opomíjen není ani grafický výkon. Pro ten je mimochodem z celkového zdroje 825 W vyčleněno až 300 W. Podporováno je použití dvou grafických karet. Už z výroby je možné volit z několika typů grafických karet, které se odlišují podle toho, zda pracujete s 2D nebo 3D aplikacemi. Sestavy jsou vybaveny kartami od NVIDIA Quadro NVS 310 a NVIDIA Quadro NVS 510 přes NVIDIA Quadro K620, NVIDIA Quadro K2200, AMD FirePro™ W7100, až po karty určené pro náročné grafické operace NVIDIA® Quadro® K5200 a NVIDIA® Quadro® K6000.

Důraz kladený na výkon, spolehlivost, bezpečnost a efektivitu práce

Dell Precision T7810 zezadu

Tento podtitulek dokonale charakterizuje Dell Precision T7810 a víceméně shrnuje jeho přednosti. O spolehlivost se starají technologie RMT, o zvýšení produktivity nástroj Dell Precision Optimizer a o bezpečnost DDP Encryption a Protected Workspace.

Dell Precision T7810 dokáže skvěle plnit roli hlavního pracovního nástroje v mnoha oblastech.

Přehled modelů Dell Precision T7810 aktuálně v prodeji.

Dell Precision T7810
Dell Precision T7810 zezadu