Pracovní stanice zaměřená na zvýšení produktivity, maximální spolehlivost, multimediální práci a zabezpečení. To je Dell Precision T7910, který přináší špičkový výkon s dvoujádrovými procesory.

Přehled modelů Dell Precision T7910 aktuálně v prodeji.

Pracovní stanice výrobce Dell skutečně umí, o tom není žádných pochyb. Jedním z povedených modelů tohoto typu je také Dell Precision T7910, který díky pestré škálovatelnosti nabízí opravdu vysoký výkon a dokáže pokrýt požadavky i těch nejnáročnějších. Pojďme se na tento pracovní nástroj podívat pod drobnohledem.

Dominance sálá už ze vzhledu

DEll Precision T7910

Dell Precision T7910 je špičkovým modelem, jehož výkon čiší už z celkového provedení počítače. Tento Workstation se pyšní rozměry 545 x 438 x 216 cm. A zde rozhodně platí, že ve velkém těle, velký duch, respektive výkon. Už při letmém pohledu na šasi tohoto modelu je to více než zřejmé.

Spojení černého kovu a plastu jde dohromady. Nepřehlédnutelnou součástí předního panelu je žebrování, které lze velice snadno odstranit a tím pádem se dostat k vyměnitelným jednotkám. Hned nad žebrováním je stříbrné elegantní madlo. To výrazným způsobem ulehčuje přenášení pracovní stanice Dell Precision T7910 a zároveň přispívá k elegantnímu vzhledu. Přední část zdobí i zaoblený panel nalevo. Ten plynuje navazuje na další části počítače a obsahuje dostupné konektory.

Stříbrné madlo je zakomponováno také v horní části vzadu, což je s přihlédnutím k lepšímu přenášení naprosto logické. Zadní strana je v podstatě celá vyplněná žebrováním, které mimochodem nechybí ani z boku. Na straně obsahující i snadno dostupný ovládací prvek, s pomocí něhož se rychle a bez jakéhokoliv náčiní dostanete do útrob počítače.

Pracovní stanice Dell Precision T7910 je pochopitelně certifikována pro bezproblémovou spolehlivost. Jde o certifikaci ISV neboli Independent Software Vendor.

Výkon je alfou a omegou pracovní stanice

Ještě, než popíšeme možnosti rozšíření a konektorovou výbavu Dell Precision T7910, musí padnout zmínka o pomyslném srdci této pracovní stanice. A tím je samozřejmě výkon, o který se stará jeden nebo rovnou dva procesory Intel Xeon řady E5-2600 v3. Zvolit můžete až osmijádrové procesory, v rámci nichž získáte řadu technologií - Intel vPro, Intel AES New instructions, Intel Advanced Vector Extensions, Optimized Intel Turbo Boost a Intel Trusted Execution Technology. Použita je čipová sada Intel C612.

S výkonem pochopitelně souvisí kapacita operační paměti. Pracovní stanice Dell Precision T7910 nabízí až 16 DIMM slotů, pro každý procesor osm. Jde o paměti DDR4. Docílit lze maximální kapacity až 1 TB, což je z pohledu výkonu opravdu neuvěřitelné číslo.

Na grafický výkon rozhodně není opomíjeno

DEll Precision T7910 zezadu

Jak už padla zmínka v úvodu tohoto článku, Dell Precision T7910 je jako stvořený pro multimediální a grafické práce. Podle toho si lze také vybírat grafickou kartu. V této souvislosti lze zmínit podporu až čtyř grafických karet, a to PCI Express® x16 Gen 2 nebo PCI Express® x16 Gen 3. K dispozici budete mít až 675 W pro grafiku.

Ti nenároční mohou volit z grafických karet NVIDIA Quadro NVS 310, NVIDIA Quadro NVS 315 a NVIDIA Quadro NVS 510. Mezi základní 3D karty a střední třídu se řadí grafiky od NVIDIA Quadro K620 až po NVIDIA Quadro K4200 a AMD FirePro™ W7100. Když budete chtít sáhnout po tom nejlepším, co Dell Precision T7910 nabízí z výroby, jsou to grafické karty NVIDIA® Quadro® K5200 a NVIDIA® Quadro® K6000.s

Přední panel nabízí vše po ruce

Když si postavíte pracovní stanici Dell Precision T7910 na stůl nebo vedle něj, jistě oceníte snadnou dostupnost nejpoužívanějších portů. Je to jeden port USB 3.0 a tři porty USB 2.0. Nechybí ani audio konektory pro sluchátka a mikrofon. Na černém panelu je umístěna také slim optická mechanika a zapínací tlačítko. Jak už bylo prozrazeno na začátku článku, po snadném odejmutí mřížky dostanete přístup i k diskům.

Zadní konektory Dell Precision T7910

V okamžiku, kdy otočíte Workstation Dell Precision T7910 zády, nabízí se pochopitelně větší výbava portů, k nimž jsou obvykle připojeny stálé periférie. Vedle tří portů USB 2.0 jsou to tři porty USB 3.0, PS/2, sériový port a RJ45. Další konektory v podobě VGA, DisplayPort, HDMI a jiných se odvíjí od toho, jaké karty budou do pracovní stanice vloženy a co budete využívat. Možnosti rozšíření jsou značné.

Modifikovatelnost pracovní stanice

DEll Precision T7910 na stole

Se základní výbavou Dell Precision T7910 se spokojit rozhodně nemusíte. Stačí, když sundáte boční kryt a nahlédnete do útrob pracovní stanice. V první řadě se jistě dostaví pocity spojené s úhledností, promyšleností a s dostatkem prostoru. A právě počet dostupných slotů přináší velké možnosti rozšíření, ať už jde o nejrůznější karty, tak pevné disky.

Pokud se jedná o porty, tak k dispozici je jeden USB 2.0, čtyři porty SATA/SAS 6 Gb/s a dva porty SATA 6 GB/s pro optické mechaniky. Výčet slotů je dlouhý. Vedle jednoho PCI 32 bit/33MHz je to PCIe x16 Gen 2 wired x4, PCIe x16 Gen 3 wired x4 external, dva PCIe x16 Gen 3 a pět plnohodnotných slotů. Do pracovní stanice Dell Precision T7910 je možné vložit až osm pevných disků o velikosti 2,5“ SATA nebo SAS. Popřípadě ty samé typy v provedení 3,5“ ve čtyřech kusech.

Proč volit Dell Precision T7910?

Odpověď na tuto otázku je velice jednoduchá. Je to výkonná grafika, paměť a uložiště. Dále je to maximální spolehlivost díky technologii RMT neboli Raliable Memory Technology, dokonalý design promyšlený do nejmenšího detailu, zabezpečení, přizpůsobitelná správa, optimalizace a funkce pro úsporu času. Zkrátka modifikovatelný Workstation se vším všudy.

Přehled modelů Dell Precision T7910 aktuálně v prodeji.

DEll Precision T7910

DEll Precision T7910 zezadu

DEll Precision T7910 na stole