Monitor je důležitou součástí stolního počítače, ale i notebooku. Pokud pro práci vyžadujete odpovídající kvalitu zobrazovací plochy, zaměřte se na model Dell UltraSharp U2715H.

Monitory Dell dlouhodobě oplývají patřičnou kvalitou, o tom není žádných pochyb. Pokud dáváte přednost štíhlému a líbivému designu ve spojení s dobrými zobrazovacími vlastnostmi, máme tu pro vás univerzální řešení. Tím je model Dell UltraSharp U2715H, který je využitelný v odlišných segmentech. Mnohé nabídne domácím uživatelům, hráčům počítačových her, ale také při kancelářské práci. Pojďme se na tento monitor podívat do nejmenšího detailu.

Základní fyzické parametry

Dell UltraSharp U2715H

Jak už prozrazuje samotné označení monitoru, jeho velikost je 27", tedy úhlopříčka 68,47 cm. Jde o jednu z nejpoužívanějších úhlopříček vůbec. Univerzální velikost s širokým použitím. Tomuto parametru mimochodem odpovídá i fyzická velikost monitoru. Samotná zobrazovací plocha dosahuje rozměrů 596,74 x 335,66 mm. Co se týče velikosti se stojanem, je následující.

 • Šířka 612,7 mm
 • Výška 409,9 až 524,9 mm
 • Hloubka 205 mm

A hmotnost zobrazovací plochy? Ta je 4,91 kg. Vypovídající hodnotu pro vás však bude mít hmotnost i se stojanem, která je 7,38 kg. Nejde tedy o závratně těžký monitor, s nímž byste se při přenášení na jiné místo nadřeli.

Elegantní vzhled a smysl pro detail

Dell UltraSharp U2715H je rovným monitorem, u něhož rozhodně neočekávejte žádné zakřivení. Základem monitoru je stříbrný podstavec umožňující otáčení a náklon. Na něm pevně stojí samotný monitor. O jeho stabilitu se rozhodně nemusíte obávat. Vše je navrženo s přihlédnutím k maximální bezpečnosti a jednoduchému používání.

Jedná se o procesory desáté generace, kde o výkon rozhodně nebude nouze. To ostatně dokazují i operační paměti. Pracovní stanice Dell Precision 7550 má celkem čtyři paměťové sloty, takže ani v tomto směru se nemusíte příliš omezovat. Použít lze paměti DDR4. V závislosti na typu procesoru se setkáte s rychlostí pamětí 2 666 MHz, 2 933 MHz a 3 200 MHz. Maximální kapacita může dosahovat hodnoty až 128 GB, což je úctyhodná podpora výpočetního výkonu. Uvnitř notebooku najdete kromě čtyř paměťových slotů také M.2 sloty pro podporu pevných disků, které mohou nabývat kapacity až 2 TB.

Tento monitor patří rozhodně do kategorie produktů s tenkým rámečkem. Ten má rozměr 0,8 cm, což v mnoha ohledech vylepšuje vizuální zážitek, ať už budete pracovat nebo sledovat multimédia. Rámeček je černý stejně, jako zadní zaoblená část upevněná na vyšším stříbrném podstavci. Všechna konektorová výbava je směrována dozadu. Ovládací prvky jsou uschovány do spodní hrany monitoru. To znamená, že jeho čistý a moderní design nic nenarušuje.

Přizpůsobte monitor své práci

Dell UltraSharp U2715H otočený

U fyzického provedení ultra štíhlého monitoru Dell UltraSharp U2715H ještě zůstaneme. Každý má samozřejmě trochu jiné požadavky z pohledu situování a natočení zobrazovací plochy. Na stříbrné základně o velikosti 24,4 x 20,6 cm můžete dělat doslova psí kusy a monitor bude stát, jako přibitý.

V první řadě se nabízí to nejzákladnější nastavení. Je to výškový posun, který vám umožňuje snížení či zvýšení monitoru o 11,2 cm. Tím ovšem štelování nekončí. Pokud máte potřebu, můžete si monitor natočit, a to v rozsahu 20 stupňů dolů a 5 stupňů nahoru. Omezovat se nebudete ani z hlediska otáčení, které je v rozsahu 45 stupňů na každou stranu. Monitor Dell UltraSharp U2715H tak v maximální možné míře přizpůsobíte vlastním potřebám.

Monitor ve svých vlastnostech nabízí i funkci Pivot. Jak každý asi správně tuší, jde o otočení displeje. Dell UltraSharp U2715H tak nemusíte mít pouze na šířku, ale pohodlně si ho otočíte na výšku. Nabízí se tedy práce na mnoho způsobů. Díky použitému standardu VESA 100 mm v zadní části je tu ještě poslední možnost situování, a tou je připevnění ke zdi. Ať už za pomoci pevného držáku nebo toho variabilního.

Bohatá konektorová výbava

Monitor Dell UltraSharp U2715H vás nebude omezovat ani z pohledu konektorové výbavy. Připojit ho můžete k nejrůznějším zařízením. Nejčastěji to pochopitelně budou stolní počítače a monitory. Díky vstupům a výstupům se nabízí i ostatní periferie (flashdisk, webová kamera, klávesnice, mobilní telefon apod). A jakými porty tento monitor disponuje?

Dell UltraSharp U2715H zezadu
 • 2x HDMI/MHL
 • 1x Mini DisplayPort
 • 1x DisplayPort vstup/výstup
 • Audio
 • 5x port USB 3.0

Porty jsou situovány v zadní části zespodu monitoru. Díky tomu kabely nikterak nepřekáží a nenarušují originální a moderní vzhled. Praktická stránka tohoto modelu je promyšlena do nejmenšího detailu.

Kvality zobrazovací plochy

Dell UltraSharp U2715H barevný

Jedna věc je design a možnosti polohování a nastavení monitoru. Tou druhou jsou pak zobrazovací vlastnosti. Ani v tomto ohledu vás Dell UltraSharp U2715H nezklame. Jedná se o IPS monitor s vynikajícím obrazem. Podstatnou informací je bezpochyby LED podsvícení, takže lze očekávat příjemné provozní náklady z pohledu energie. Zároveň se tím dopracujete k lepšímu dynamickému kontrastu. V případě energie bychom neměli opomíjet ani na funkci PowerNap. Ta slouží ke ztlumení jasu na minimální hodnotu, potažmo k vypnutí zobrazovací plochy. Jde o režim spánku, který vám při nečinnosti šetří náklady na energie.

Obrazovka s velikostí 27" se pochopitelně pyšní adekvátním rozlišením vypovídajícím o všestrannosti tohoto monitoru. A jaké je rozlišení Dell UltraSharp U2715H, včetně dalších důležitých parametrů?

 • QHD rozlišení 2 560 x 1 440 pixelů
 • Doba odezvy 8 ms
 • Jas 50 až 350 cd/m2
 • Kontrast 1 000:1
 • Dynamický kontrast 2 000 000:1/li>
 • Spotřeba energie 36 W
 • Režim spánku 0,5 W

Monitor Dell UltraSharp U2715H s poměrem stran 16:9 je produktem šetrným k životnímu prostředí a zároveň modelem překládajícím moderní technologie. Zkrátka spojení vynikajících vlastností s nadčasovým vzhledem, díky čemuž se stane dominantou libovolné kanceláře a pracovního stolu.