Zapomeňte na pořizování low-end nebo zbytečně předražených notebooků. Vyrazte zlatou střední cestou, která se týká nejen pořizovací ceny, ale také dostatečného výkonu a potřebného technického zpracování, jež Vám zaručí bezproblémovou přenositelnost a dlouhou životnost.

Kombinace, kterou hledá pravděpodobně velká spousta uživatelů. Spojení přijatelné ceny s maximální funkčností, co se týče kancelářských potřeb a okrajovaného využívání multimediálního obsahu. Vhodnou variantou pro tuto skupinu lidí, může být právě notebook Fujitsu Siemens Lifebook E8410. Vzhledově a rozměrově zajímavý nástroj, který lze mít neustále při sobě.

Konstrukce zpracování Fujitsu Siemens

FS Lifebook E8410 zavřený

Vzhledem k tomu, že jde o levnější variantu pracovního doplňku, je třeba počítat s plastovým vnějším krytem. Černý plast disponuje matnými a lesklými prvky, které na sobě mohou zanechat občasné otisky prsů. Tento neduh však nelze označit za problém, jelikož jím trpí velká řada notebooků různých značek. Vaší pozornosti neunikne především výbava portů, které jsou k dispozici. Nejvíce obsazena je levá a zadní část Fujitsu Siemens Lifebook E8410, kde můžete nalézt čtyři porty USB 2.0, modem, LAN, paralelní a sériový port, audio konektory, čtečku paměťových karet nebo FireWire a S-Video. Pravá strana je vyhrazena primárně optické mechanice, která je snadno vyjímatelná.

Díky tomu máte možnost, velice jednoduchým způsobem DVD mechaniku vyjmout a do těchto prostor zasunout kupříkladu další bateriový článek. Přínosný doplněk, který Vám prodlouží životnost notebooku při provozu na baterie. Daleko více designové zábavy Vás však čeká uvnitř Fujitsu Siemens Lifebook E8410.

Standardní ovládání se vším všudy

Po odklopení vrchního displeje střídá bílo šedivá barva tu černou, alespoň v oblasti klávesnice. I zde neočekávejte nic jiného, než pouhý plast, který je však dostatečně pevný. U nepřehlédnutelného TouchPadu se nachází snímač otisků prstů, který je umístěn přímo mezi dvěma funkčními klávesami. Klávesnice dostala ještě mnohem světlejší odstín, než má samotný plast, tedy bílou barvu. Ta je sice krásná, do určité míry jí však může narušit samotné uspořádání kláves typu PageDown, PageUp, End, apod., které jsou trochu jinak řazené, než u jiných modelů a značek. I v tomto případě je to však otázka zvyku.

Nežli se dostaneme k obrazovce notebooku Fujitsu Siemens Lifebook E8410, stojí za zmínku malý displej umístěný v pravém rohu nad klávesnicí, který zobrazuje ikony signalizující nabíjení, wifi a řadu dalších činností. Prvek, který poměrně efektivním a z hlediska svítivosti, také praktickým způsobem nahrazuje běžné signalizační diody.

Průměrný displej a dostatečný výkon

FS Lifebook E8410

Fujitsu Siemens Lifebook E8410 se honosí naprosto standardním širokoúhlým displejem WXGA, který disponuje úhlopříčkou 15,4“ palce a rozlišením 1280x800 pixelů. Notebook výsledný obraz prezentuje naprosto obvyklým způsobem, co se týká jasu a barevného provedení. Jediným pokulhávajícím článkem může být svislý pozorovací úhel, který jemně zkresluje. To se však týká pouze většího pozorovacího úhlu.

V samotném nitru notebooku tepe procesor Intel Core 2 Duo, který je v kombinaci s operační pamětí DDR2 a grafickou kartou NVIDIA GeForce naprosto dostatečným standardem, z hlediska používání kancelářských balíčků či jiných aplikací. Nechybí samozřejmě ani bezdrátové připojení k internetu nebo Bluetooth.

Klady Fujitsu Siemens Lifebook E8410

FS Lifebook E8410 otevřený

Mezi nepopiratelná pozitiva Fujitsu Siemens Lifebook E8410 lze jistě zmínit tichý chod ventilátoru, i když je notebook poměrně výrazně zatěžován. Kromě výše zmíněného výkonu je to také dlouhá životnost baterie, kterou lze podpořit dalším externím článkem. Mobilní zařízení se navíc stará dostatečným způsobem také o Vaše data, jelikož pevný disk je chráněn proti otřesům.

Hledáte-li funkční spolehlivý notebook, může se stát Fujitsu Siemens Lifebook E8410 Vaším dalším pracovním nástrojem.