Lifebook P702 je nástupcem modelu P701. Skladný model o velikosti 12,1“, který se stane vaším věrným pomocníkem při cestování. Notebook vhodný nejenom pro práci, ale také domů.

Všechny lifebooky P702 aktuálně v prodeji

Když se zahledíte na Fujitsu Lifebook P702 a jeho předchůdce, zjistíte, že k příliš velkým změnám nedošlo. Vylepšení není viditelné na první pohled, ale v detailech jej zpozorujete, včetně většího výkonu. Pojďme si tedy tento vylepšený model představit od A až do Z.

Stylové a kvalitní šasi

Fujitsu Lifebook P702

Pokud si jej pořizujete na cesty, budete mít notebook Fujitsu Lifebook P702 stále v ruce. Je tedy nezbytné, aby takové mobilní zařízení bylo dostatečně odolné a bytelné. Tyto předpoklady plní model P702 na výbornou. Už při jeho uchopení budete mít dojem, že si kupujete něco kvalitního.

Příjemný výrobní materiál na omak má černou matnou barvu. Pokud se bojíte otisků prstů, ano, mohou se na povrchu objevit, nejde však o nic výrazného. Kromě černé narazíte ještě na stříbrnou, která dominuje hlavně vnitřní části Fujitsu Lifebook P702, a to kolem klávesnice.

Pokud se zaměříte na jednotlivé detaily, určitě vás nadchnou pevné závěsy displeje a precizně zpracovaný rámeček kolem obrazovky. Obávat se nemusíte výraznějšího prohýbání při otevírání či jiné manipulaci. Drobné povrzávání alespoň v některé části notebooku zaznamená bezpochyby každý, nejde však o nic výrazného. Celková konstrukce šasi je pro cestování a pravidelné přenáší vyhovující.

Displej s HD rozlišením

Váš první pohled pravděpodobně spočine na displeji Fujitsu Lifebook P702. Každého určitě zajímá, jaká je zobrazovací plocha tohoto notebooku. Displej o velikosti 12,1“ přináší rozlišení 1 366 x 768 pixelů. Na obrazovce se zobrazíí vše potřebné a stále půjde o dobře čitelnou velikost písma.

Ostatní parametry displeje lze označit za průměrné, ať už jde o jas, kontrast a pozorovací úhly. Tento model si špatně nestojí ani na slunci. V porovnání se současnou technikou jde o slabší průměr, který je však pro každodenní používání a nenáročné uživatele naprosto dostačující.

Součástí displeje je také webová kamera. Ta je umístěna v jeho horní části. Její rozlišení je 1 280 x 720 pixelů. Co se týče podpory grafické karty, použita je integrovaná grafická karta Intel Graphics 4000, která je vylepšeným modelem oproti Fujitsu Lifebook P701.

Notebook pro každodenní používání?

Fujitsu Lifebook P702 levá

Otázka vyvstává v oblasti klávesnice. Je Fujitsu Lifebook P702 vhodný k pravidelné práci? Odpověď na takový dotaz nemusí být jednoznačná, ale z našeho pohledu to lze potvrdit. Klávesnice je sice menší a na těsno, na druhou stranu přináší optimální zdvih kláves a po nějakém čase si na psaní velice rychle zvyknete. Je třeba brát v potaz, že tento notebook o velikosti 12,1“ je spíše cestovatelem nežli zařízením pro pisálky. Při běžném používání však nebudete zklamáni.

Kromě standardní klávesnice s 82 klávesami můžete využívat také horní řadu přidružených kláves, které jsou určeny pro rychlé vyvolání některých funkcí. Nechybí ani zapínací tlačítko a malý TouchPad ve spodní části, včetně dvou ovládacích tlačítek.

Stejně, jako u modelu Fujitsu Lifebook P701 i zde budete mít přehled o tom, co váš notebook dělá, a to za pomoci informačních diod pod displejem. Tuto část notebooku lze jednoznačně označit za kompaktní a zdařilou.

Co všechno připojíte?

I když je Fujitsu Lifebook P702 poměrně malým notebookem věřte, že toho bude celkem dost. Konektorová výbava je totiž celkem zdařilá, k čemuž přispává i fakt, že malý notebook má větší výšku. Díky tomu se můžete spolehnout na VGA, DisplayPort, LAN, audio konektory, tři porty USB 2.0 a jeden port USB 3.0. Základní konektory, které výrazným způsobem rozšiřují použití tohoto malého cestovatele.

V rámci plnohodnotné výbavy lze zmínit ještě možnost připojení na dokovací stanici, bezdrátové technologie Bluetooth a Wifi.

Třetí generace procesorů Intel Core i5

Fujitsu Lifebook P702 pravá

Ať už si pořídíte jakoukoliv variantu Fujitsu Lifebook P702, vždy se můžete spolehnout na to, že základem notebooku bude čipová sada Intel HM76 Chipset. Pak už záleží pouze na vás, jaké výkonové řadě dáte přednost. Ve všech směrech jde o použití procesorů Intel Core třetí generace. Méně výkonné řešení obsahuje Intel Core i3. Mnohem lepší volbou jsou však procesory Intel Core i5-3210M a Intel Core i5-3320M. Oba jsou s technologií Intel Turbo Boost.

Výkon je pochopitelně spojen nejenom s procesorem, ale také s operační pamětí. Ta oproti modelu Fujitsu Lifebook P701 dostala trochu navrch. I zde jsou k dispozici dva volné sloty DIMM. Umístit do nich však můžete až 16 GB operační paměti. Tedy 2x 8 GB pamětí pracujících na frekvenci 1 600 MHz.

V rámci komplexnosti tohoto článku zmíníme ještě další důležité součásti notebooku, ke kterým při výběru cestovního modelu do velikosti 12,1“ budete možná přihlížet. Jsou to například pevné disky. Ty v případě klasické HDD varianty dosahovaly při osazení výrobcem kapacity až 500 GB a u SSD verze je to 256 GB. Doporučujeme osadit SSD diskem.

Spolehnout se můžete také na zvukovou kartu nebo možnost využití šestičlánkových baterií 63 Wh a 72Wh.

Dobrá volba pro nenáročné cestovatele

Jestliže potřebujete malý cestovní notebook, nejste nároční a nechcete za něj utratit moc peněz, je Fujitsu Lifebook P702 ideální volbou. Právě jeho průměrné hodnoty z něj dělají zajímavého společníka na cestách a při řešení pracovních či domácích úkolů.

Všechny lifebooky P702 aktuálně v prodeji

Fujitsu Lifebook P702 levá Fujitsu Lifebook P702 pravá