Také společnost Fujitsu už nějaký ten čas chrlí na trh konkurenceschopné pracovní stanice. Jednou z nich je starší model Fujitsu Celsius H730, který si v rámci náročnějších výpočetních úloh oblíbí naprosto každý.

Všechny notebooky Fujitsu Celsius H730 aktuálně v prodeji

Úhlopříčka displeje stanice Fujitsu Celsius H730 nabývá velikosti 15,6". Pracovní nástroj, od jehož uvedení na trhu uběhl už nějaký ten čas, přesto má hodně co nabídnout. Označení Mobile Workstation si lze všimnout ihned na první pohled. Notebook disponuje trochu bachratějšími tvary, za nimiž se ukrývá skvělý výkon.

Provedení Fujitsu Celsius H730

Fujitsu Celsius H730

Hned na úvod se zaměříme na design Fujitsu Celsius H730. Zmínku o robustnější konstrukci zhmotníme prostřednictvím přesných technických parametrů. Velikost mobilní pracovní stanice je 379,8 x 257 x 35,5 mm. Tomu pochopitelně odpovídá i hmotnost dosahující hranice 2,9 kg.

Koncept tohoto modelu je celkem snadný. Vytvořit notebook, který pojme vše potřebné, a ještě bude dobře vypadat. Právě díky tomu došlo k mísení odlišných výrobních materiálů a barevných variant šasi. Výsledkem je spojení světleného víka displeje a prostor kolem klávesnice s černou základnou. Vzhled vlastní spíše starším generacím notebooků, avšak poplatný době, v níž byl notebook Fujitsu Celsius H730 uveden na trh.

Větší rozměry se na první pohled pozitivně podepisují hlavně na celkové pevnosti a odolnosti notebooku. To můžete pocítit už při samotném otevírání displeje nebo při zatlačení do oblasti klávesnice. Všechno lícuje a je pevné. Model Fujitsu Celsius H730 tak dostojí svému označení mobilní pracovní stanice, kterou se nemusíte bát přenést z pracovního stolu kamkoliv jinam.

Konektorová výbava odpovídající současným standardům

Při prohlížení vzhledu mobilní pracovní stanice Fujitsu Celsius H730 si nelze nepovšimnout další důležité věci. Tu představují konektory. Právě skrze ně budete moci k notebooku připojit ostatní zařízení vhodná pro práci nebo zábavu. Při pohledu na přední stranu zjistíte, že tento prostor je bez jakýchkoliv portů. Zpozorovat však můžete několik signalizačních diod na levé straně. Jejich úkolem je informování o chodu notebooku. Ani vzadu neočekávejte žádné porty.

Patřičná konektorová výbava je součástí levé a pravé strany. Vlevo budete mít k dispozici audio vstup a výstup. Dále je to čtečka SD karet a čtečka SmartCard. Následují tři porty USB 3.0, DisplayPort, VGA, RJ-45 a konektor pro připojení napájení. Na protilehlé straně je k dispozici pouze jeden port USB 2.0, optická mechanika a zámek Kensington Lock. Jak vidno, konektory vám rozhodně chybět nebudou.

Výkon Fujitsu Celsius H730

Fujitsu Celsius H730 otevřený

Ochuzeni ovšem nebudete ani o výpočetní výkon. Mobilní pracovní stanice využívá čipset Intel QM87. Použity jsou procesory od Intel Core i5-4300M, až po procesory Intel Core i7-4900MQ. Nejvýkonnější procesory dosahují frekvence 2,8 GHz s možností zvýšení výkonu na 3,8 GHz a 8 MB cache paměti.

S výkonem mimochodem souvisí také množství operační paměti. Ta je rozšiřitelná díky počtu čtyř paměťových slotů. Používány jsou paměti DDR3 pracující na frekvenci 1 600 MHz. Maximální podporovaná kapacita je 32 GB.

Zmínka by měla padnout i o grafickém výkonu. Pro méně náročné uživatele je k dispozici grafika NVIDIA Quadro K510M. Na své si ovšem přijdou i uživatelé zaměření na zpracování multimédií a využití grafického výkonu. Dokazují to alternativní grafické karty NVIDIA Quadro K1100M a NVIDIA Quadro K2100M.

Co se týče pevných disků, využívány jsou klasické HDD, ale i rychlejší SDD disky. Právě jim dávejte přednost. Rychlost zápisu a čtení pak ještě více podpoří celkovou rychlost notebooku. Maximální kapacita disků je až 1 TB.

Pohodlné psaní na klávesnici

Fujitsu Celsius H730 zepředu

Patříte-li spíše k pisálkům a klávesnici na notebooku hojně využíváte, mobilní pracovní stanice Fujitsu Celsius H730 vás v tomto směru jistě potěší. Získáte celkem 83 plus 21 kláves o standardním rozměru 19 mm. Výhodou je i samostatná numerická klávesnice. Vypíchnout lze především krátký zdvih kláves, hladký povrch a celkový koncept typu chiclet. Prostřednictvím klávesové zkratky si můžete aktivovat či deaktivovat jejich podsvícení. Zajímavé je i rozvržení klávesnice, které se v pravé části trochu více rozšiřuje. Další funkční tlačítka a informační diody se nachází vpravo nahoře pod displejem.

Nechybí pochopitelně ani touchpad. Jeho rozměry lze označit za průměrné. Velikost je 98 x 60 mm. Provádět na něm můžete i gesta více prsty najednou.

Kvalitu displeje ocení každý

Poslední důležitou součást mobilní pracovní stanice Fujitsu Celsius H730 představuje samotný displej. Jak už jsme prozradili v úvodu recenze, jeho velikost je 15,6". V tomto směru můžete očekávat Anti-glare displej s LED podsvícením a standardním FHD rozlišením 1 920 x 1 080 pixelů. Další technické parametry jsou jasně vypovídající - 220 cd/m2 a kontrastní poměr 300:1. Hodnoty displeje lze označit za průměrné, ať už jde o pozorovací úhly, jas nebo barvy.

Fujitsu Celsius H730 má stále čím překvapit

I když mobilní pracovní stanice Fujitsu Celsius H730 nepatří mezi nejnovější kousky výpočetní techniky, stále má co nabídnout. Jde o vyvážený pracovní nástroj ve všech aspektech, který zaujme nejenom základními, ale i těmi nadstandardními funkcemi. Efektivně řešené chlazení pak zpříjemní každodenní práci na notebooku.

Všechny notebooky Fujitsu Celsius H730 aktuálně v prodeji

Fujitsu Celsius H730

Fujitsu Celsius H730 otevřený