Fujitsu Workstation Celsius H760. Přesně tak zní celý název mobilní pracovní stanice, která v postarším kabátku nabízí stále dostatečný výkon. Přesvědčte se o tom s námi.

Mobilní pracovní stanice Fujitsu Celsius H760 sklízela v době uvedení na trh velký úspěch. Stala se typickým příkladem správné pracovní stanice, která však díky určité nadčasovosti má co nabídnout ještě v dnešní době. Notebook spojující flexibilitu, zajímavou ergonomii, výkon a kvalitu provedení. Zkrátka adekvátní nástupce modelu H730.

Design – Tak trochu vylepšený notebook

Fujitsu Celsius H760

První, čím oslní mobilní pracovní stanice Fujitsu Celsius H760 potenciální uživatele je vzhled. Ano, rozměry jsou sice trochu větší na provedení 15,6", na druhou stranu máte spoustu portů, optickou mechaniku a důraz kladený na nejmenší detaily.

Už samotné spojení kovu a plastu působí velice elegantním dojmem. Šasi je v tomto směru profesionální, což dokazuje i celková stabilita pouzdra. Základna nikde nevrže, displej je pevný, když ho otevíráte, nedochází ke zkreslení obrazu a zároveň nemusíte vyvinout takovou sílu. Mobilní pracovní stanice Fujitsu Celsius H760 ujíždí především na povedeném vzhledu. Nepřehlédnutelným prvkem je červený lem typický pro výpočetní techniku společnosti Fujitsu. Ten spatříte nejenom na vnějším okraji displeje, ale také po jeho otevření přímo pod klávesnicí. Kombinace světlé a tmavé celý koncept Fujitsu Celsius H760 jen podtrhuje.

Zmínka by měla padnout o samotných technických parametrech týkajících se velikosti. Šířka notebooku je 380 mm, hloubka činí 257 mm a výška se pohybuje od 24,8 mm do 31,9 mm. V kombinaci s pryžovými nožičkami je to až 35 mm. Notebook je v přední části nižší a v zadní naopak vyšší, což přispívá k lepšímu psaní a používání. Průměrná hmotnost notebooku je 2,75 kg.

Konektivita Fujitsu Celsius H760

Model Fujitsu Celsius H760 nenese označení Workstation neboli mobilní pracovní stanice pro nic za nic. Na mysli máme především konektorovou výbavu. Pokud se má notebook stát hlavním pracovním nástrojem, musí umožnit připojení většího množství ostatních zařízení. A v tomto případě tomu tak opravdu je.

Většinu konektorové výbavy naleznete vlevo. Vedle konektoru pro napájení je to RJ-45, VGA, DisplayPort, Thunderbolt 3, dva porty USB 3.0, čtečka karet SmartCard, čtečka SD karet a dva audio konektory pro mikrofon a sluchátka. Vpravo se nachází ještě jeden port USB 2.0 a optická mechanika. V rámci komplexnosti zmíníme také zámek Kensington. Vpředu narazíte pouze na několik informačních diod. Vzadu je průduch pro větrání a baterie.

V případě bezdrátové konektivity lze počítat s Wi-Fi a Bluetooth.

Nestárnoucí výkon stojí za to

Fujitsu Celsius H760 z boku

Nyní už se dostáváme k tomu podstatnému. A tím je výkon mobilní pracovní stanice Fujitsu Celsius H760. Vše začíná u čipové sady Intel QM170 nebo CM236 podle zvoleného procesoru. Volba je v tomto směru celkem pestrá. Fujitsu Celsius H760 může být osazen procesorem Intel Core i5, Intel Core i7, ale i výkonnou variantou Intel Xeon. Konkrétně může jít o procesor Intel Xeon E3-1535M v5 s pracovní frekvencí až 3,8 GHz.

Notebook disponuje také čtyřmi sloty pro operační paměti DDR4 pracujícími na frekvenci 2 133 MHz. Celkový výpočetní výkon tak může podpořit ještě maximální kapacita operačních pamětí 64 GB.

Displej a grafika

Další důležitou součástí mobilní pracovní stanice Fujitsu Celsius H760 je displej o úhlopříčce 15,6". IPS panel s LED podsvícením je dostupný ve dvou provedeních. Liší se primárně rozlišením. Je to FHD rozlišení 1 920 x 1 080 pixelů a UHD rozlišení 3 840 x 2 160 pixelů. V obou případech je dosaženo parametrů 700:1 a 300 cd/m2. Kvalitu displeje lze označit za průměrnou. Zmínka by měla padnout o zabudované webové kameře v horním rámečku displeje a také o možnosti jeho sklopení o 180 stupňů Celsia.

Fujitsu Celsius H760 je mobilním hardwarem využitelným nejenom pro náročnější výpočetní operace, ale také ty grafické a multimédia obecně. K tomu přispívá některá z použitých grafických karet. Volba může padnout na NVIDIA Quadro M600M, NVIDIA Quadro M1000M nebo NVIDIA Quadro M2000M.

Práce na notebooku Fujitsu Celsius H760

Fujitsu Celsius H760 zepředu

Nyní už víte, že vám mobilní pracovní stanice Fujitsu Celsius H760 přináší dostatečný výkon a kvalitní zobrazovací plochu. Chybí tedy už jenom zmínka o pohodlí při práci. K tomu ve značné míře přispívá právě klávesnice. O jejím celkovém vzhledu jsme se částečně zmínili už v úvodu. Této ploše z pohledu designu dominuje červený lem, který se navíc rozšiřuje pod numerickou klávesnicí. To přispívá k atraktivitě. Ve vrchní části si nelze nevšinout dvou mřížek pro reproduktory v obou rozích, dalších funkčních tlačítek a informačních diod pod displejem, včetně čtečky otisku prstů vlevo pod klávesnicí.

Ta se vyznačuje tichou odezvou kláves, takže při psaní vás nebude nic rušit. Klávesy mají velikost 19 mm, standardní uspořádání a za šera nebo v noci můžete využít jejich integrované osvětlení. To lze regulovat ve dvou úrovních. K pohodlnému ovládání notebooku Fujitsu Celsius H760 přispívá také touchpad o velikosti 98 x 60 mm. K dispozici jsou tři tlačítka vyhrazená pro touchpad, který navíc podporuje vícedotyková gesta.

Verdikt nad Fujitsu Celsius H760

Mobilní pracovní stanici Fujitsu Celsius H760 lze charakterizovat jako kvalitní výpočetní techniku se stabilní konstrukcí, výkonnými procesory a přijatelnou konfigurovatelností. Jedinou výtkou se může stát trochu vyšší hlučnosti při maximálním zatížení. Fujitsu Celsius H760 skvěle poslouží všem náročným uživatelům.

Fujitsu Celsius H760

Fujitsu Celsius H760 z boku

Fujitsu Celsius H760 zepředu