Svého času byla stvořena pro graficky náročné použití. I v dnešní době však přináší vyšší výkon a je zajímavou alternativou standardních stolních počítačů.

Přehled počítačů Fujitsu Celsius W420 aktuálně v prodeji.

Od uvedení pracovní stanice Fujitsu Celsius W420 uběhlo několik let, a přesto tento počítač přináší stále dobový vzhled a potřebný výkon. Jeho zpracování bylo na vysoké úrovni, díky čemuž se prodloužila jeho životnost na současném trhu. O tom se ostatně můžete přesvědčit v následujících řádcích.

Jednoduchý a funkční design

Společnost Fujitsu Siemens se při tvorbě šasi pracovní stanice Fujitsu Celsius W420 zaměřila na elegantní styl, který víceméně kopíruje klasické stolní počítače, přesto přináší něco navíc. Minimálně působí, jako výkonný výpočetní stroj.

Použity jsou černé plasty v kombinaci s kovovými částmi. Ty jsou k vidění primárně z boku. Jedna strana je navíc vybavena snadno otevíratelným krytem. Za pomoci jediného ovládacího prvku se lze snadno a rychle dostat dovnitř tohoto počítač.

O elegantním předku pracovní stanice vypovídá žebrování v dolní polovině počítače a mimo jiné i nenápadné červené linky. Tomuto celku pak dominuje logo Fujitsu. Fujitsu Celsius W420 se do kategorie Workstation řadí i svou velikostí 419x395x175 mm a hmotností 11 kg. Jde o výpočetní techniku nabízející patřičná rozšíření.

Přední strana ladí a je praktická

Fujitsu Celsius W420

Pracovní stanice Fujitsu Celsius W420 pochopitelně není jen o elegantním vzhledu, který ve své kanceláři či pracovně určitě oceníte. Přední část počítače také nabízí dostatečné zázemí, třeba po připojení ostatních periferií a prvků. K dispozici vám budou dva porty USB 2.0 a dva porty USB 3.0. Nechybí ani konektor pro připojení sluchátek a mikrofonu.

Přínosné je i rozšíření za pomoci jiných mechanik či disků, k nimž dostanete přístup z přední strany. Jsou to dvě pozice 5,25“ a dvě pozice 3,5“. Vše doplňuje elegantní zapínací/vypínací tlačítko.

Otočte počítač a nestačíte se divit

Ta skutečná konektorová výbava pochopitelně začíná zezadu pracovní stanice, kam obvykle připojujeme periferie trvale. V horní části se nachází zdroj, pod nímž jsou PS2 konektory pro klávesnici a myš, šest portů USB 2.0 a dva porty USB 3.0. Využívat lze line-in a line-out, DVI či DisplayPort. K dispozici je mimo jiné i sériový port a LAN.

Základní konektorová výbava Fujitsu Celsius W420 je doplněna ještě o rozšiřitelné sloty, kam můžete vkládat karty nejrůznějšího typu. Jsou to sloty pro PCI-Express 2.0 x16, PCI-Express 2.0 x4 (mech. x16), PCI-Express x1 a PCI (32-bit/33 MHz).

Nahlédněte dovnitř pracovní stanice Fujitsu Celsius W420

Fujitsu Siemens

Po odklopení levého krytu Fujitsu Celsius W420 si lze povšimnout nejenom celkové uhlazenosti, ale také dostatečného prostoru. Do počítače se toho vejde více než dost. Kromě čtyř externích mechanik 5,25“ a 3,5“ v počtu 2+2 jsou to další dvě interní pozice 3,5“ a jedna pozice 2,5“. Celkem jich je tedy sedm. Uvnitř vám samozřejmě nebudou chybět ani dva porty USB 2.0.

A co je největším lákadlem pro ty, kdo uvažují o nákupu Fujitsu Celsius W420? Je to samozřejmě výkon. Použití čipové sady Intel Q77 v kombinaci s vybranými procesory je toho jasným důkazem. Tím nejslabším procesorem je Intel Core i3-3220 dále jsou to Intel Core i5-3470 a Intel Core i5-3570. Nejvýkonnější je procesor Intel Core i7-3770 o frekvenci až 3,9 GHz s 8 MB cache.

Uvnitř pracovní stanice Fujitsu Celsius W420 jsou vidět čtyři DIMM sloty operačních pamětí DDR3 s frekvencí 1600 MHz. Maximální podporovaná kapacita je 32 GB, tedy umístění čtyř 8 GB modulů.

Přímo z výroby byly pracovní stanice vybaveny klasickými pevnými disky s rychlostí 7200 rpm s kapacitou až 2 TB. V případě SSD disků šlo o kapacity až 512 GB.

Pracovní stanice stvořená pro grafiku

Ve své době měl tento počítač jedno hlavní upotřebení, a tím bylo dobré zvládnutí grafických prací. Dokazovaly to použité grafické karty, které zahrnovaly kategorie Professional 2D, přes Entry 3D až po Midrange 3D.

Mezi základní grafiky v pracovní stanici Fujitsu Celsius W420 patří NVIDIA NVS 300 s 512 MB. Zlatou střední cestu prezentují NVIDIA Quadro 600 a AMD FirePro V4900 s 1 GB. Mezi nejvýkonnější použité grafické karty lze považovat AMD FirePro W5000 s 2 GB a NVIDIA Quadro 2000D s 1 GB.

Flexibilita pracovní stanice

Fujitsu Celsius W420 je maximálně kompatibilní a dobře konfigurovatelnou stanicí, která má stále co nabídnout. I na své roky prezentuje pokročilý výkon, optimalizovanou správu tepla za pomoci efektivních ventilátorů a sníženou hlučnost.

Přehled počítačů Fujitsu Celsius W420 aktuálně v prodeji.