I když je pracovní stanice Fujitsu Celsius W520 na první pohled hodně podobná svému předchůdci W420, zásadní rozdíly tu jsou. Pojďme se podívat na vylepšenou Workstation se všemi jejími přednostmi.

Přehled počítačů Fujitsu Celsius W520 aktuálně v prodeji.

Společnost Fujitsu Siemens svého času uvedla na trh poměrně úspěšnou pracovní stanici Fujitsu Celsius W420. Té se dostalo adekvátního nástupce. Tím je model W520. Jde o velice obdobné řešení, které však láká vyšším výkonem a propracovanějším zpracováním. Tento Workstation má rozměry 481x430x186 mm a hmotnost 16 kg.

Otevíratelné šasi i z přední části

Fujitsu Celsius W520

Pracovní stanice Fujitsu Celsius W520 si zachovává elegantní vzhled jako její předešlé vyhotovení. Charakteristické jsou obvodové červené linky vpředu, černý plast, kovové šasi a mřížka s logem Fujitsu. V jejím případě si však lze povšimnout trochu novodobějšího provedení, které má svou speciální funkci. Po stisku ovládacího prvku lze žebrování snadno odejmout a vyklopit část šasi, díky čemuž se snadno a rychle dostanete k uloženým periferiím. Především v podobě disků. Standardní otevírání počítače z boku bez použití jakéhokoliv náčiní je naprostou samozřejmostí.

V tom se Fujitsu Celsius W520 liší od modelu W420. A nutno podotknout, že něco takového lze považovat za přínos.

Výbava hodna pracovní stanice

Workstation Fujitsu Celsius W520 na první pohled vypadá, jako pracovní stanice. O tom není žádných pochyb. Nejenom, že se z přední části dostanete k dalším volným pozicím uvnitř počítače, ale využívat můžete i těch externích. Nahoře jsou to dvě 5,25“ pozice a hned pod nimi dvě 3,5“ pozice. Mezi touto částí a odnímatelným mřížkováním upotřebíte nejpoužívanější konektory. K těm pochopitelně patří dva porty USB 2.0 a dva porty USB 3.0, včetně konektorů pro sluchátka a mikrofon. Nechybí ani zapínací/vypínací tlačítko počítače.

Velice slušná výbava na vás čeká také vzadu Fujitsu Celsius W520. Kromě napájení je to celkem šest portů USB 2.0, dva porty USB 3.0, PS2 pro myš a klávesnici, DVI, sériový port, DisplayPort, LAN a audio konektory. Je zřejmé, že v tomto směru vám nebude nic chybět.

Milé překvapení z pohledu rozšiřitelnost ukrývá Fujitsu Celsius W520 také ve uvnitř, kam je zakomponovaný integrovaný speaker. K dispozici jsou další dva port USB 2.0. To patřičné rozšíření o karty libovolného typu přichází prostřednictvím jednotlivých slotů. Po jednom slotu jsou to PCI-Express 3.0 x16 a PCI-Express 2.0 x4 (mech. x16). Dva sloty PCI (32-bit/33 MHz) jsou doplněny ještě o tři sloty PCI-Express x1.

Uživatelé této pracovní stanice se nemusí omezovat ani z hlediska volných pozic pro disky a jiné periferie. Celkem jich je osm. Kromě již zmiňovaných externích jsou to ještě čtyři 3,5“ interní. Rozšiřitelnost počítače je tedy na vysoké úrovni.

Pracovní stanice musí být dostatečně výkonná

Fujitsu Celsius W520 s monitorem

Fujitsu Celsius W520 byl stvořen pro práci, a to se pochopitelně musí odrážet v konfiguraci. Z těch důležitých parametrů je třeba vědět, že je použita čipová sada Intel C216. Na základní desce jsou k dispozici čtyři paměťové sloty DDR pracující na frekvenci 1600 MHz. Fujitsu Celsius W520 podporuje maximální využití operační paměti o kapacitě 32 GB.

O bleskové zpracování výpočetních operací se starají poměrně výkonné procesy i na současnou dobu. Kromě procesoru Intel Core i3-3220 jsou využívány procesory Intel Xeon E3-1220v2 až E3-1280v2. Právě u těchto procesů lze očekávat podporu technologie Intel vPro.

Standardní provedení Fujitsu Celsius W520 nabízí i velký výběr grafických karet podle náročnosti zákazníka. Začít lze u grafiky NVIDIA NVS 300 s 512 GB až po nejvýkonnější kartu NVIDIA Quadro K5000 se 4 GB. Společnost Fujitsu Siemens tento model uvedla s více jak čtrnácti grafickými kartami.

Co se týče diskové kapacity, máte díky rozšiřitelnosti určitě na výběr. Používány jsou klasické HDD disky s rychlostí 7200 rpm a 10000 rpm o celkové kapacitě až 4 TB. Výjimkou nejsou ani SSD disky.

Workstation, který stojí za zvážení

Fujitsu Siemens

Pracovní stanice Fujitsu Celsius W520 je určitě kvalitním modelem od společnosti Fujitsu Siemens. Je to ideální volba pro ty, kdo chtějí zpracovávat náročnější multimediální obsah a grafiku, řeší složitější výpočetní operace nebo vyžadují dostatečně rozšiřitelný počítač.

Přehled počítačů Fujitsu Celsius W520 aktuálně v prodeji.

Fujitsu Celsius W520 s monitorem