Pracovní stanice, která se stane vzorným pomocníkem. Takový je Fujitsu Celsius W550 nabízející zajímavou rozšiřitelnost a univerzálnost. Jeho použití je doslova všestranné.

Všechny počítače Fujitsu Siemens aktuálně v prodeji.

Stolní počítače nabývají nejrůznějších podob. Pokud zrovna nebojujete s nedostatkem místa kolem sebe a dáváte přednost kvalitní výpočetní technice, Fujitsu Celsius W550 je ideální volbou. Nabízen je v provedení Midi Tower, které v sobě skloubí dvě příjemné vlastnosti. Předkládá přiměřenou velikost a zároveň dostatečnou rozšiřitelnost.

Tento model je označován, jako pracovní stanice, protože má všechny její předpoklady. Ať už jde o škálovatelnost nebo výkon. Hodí se nejenom do kanceláře, ale také do domácnosti, kde skvěle využijete k libovolným věcem.

Ani velký, ani malý

Fujitsu Celsius W550

Z pohledu velikosti lze stolní počítač Fujitsu Celsius W550 označit za zlatou střední cestu. Dokazují to jeho rozměry šasi 419 x 395 x 175 mm. To je přiměřená velikost výpočetní techniky, s níž koresponduje odpovídající hmotnost od 11 kg do 14 kg. Takové rozpětí souvisí především s možností rozšíření a doplnění počítače o řadu dalších komponent.

Co se týče šasi, nevymyká se běžnému standardu. Materiálové zpracování pojí kov a plast v jeden funkční, a dokonce i esteticky zajímavý celek. Fujitsu Celsius W550 se z pohledu designu drží zaběhnutých kolejí svých pracovních stanic. Celočerné provedení vypadá dobře stejně, jako decentní červené linie v předním panelu. Na první pohled je patrné, že tento stolní počítač vám nabízí něco více než základní výbavu. Díky své velikosti si najde pevné místo hlavně vedle pracovního stolu.

Výkon pracovní stanice

Pojďme tentokrát začít od jádra věci a zaměřme se nejprve na to, co bude zajímat asi většinu potenciálních uživatelů. Označení Workstation neboli pracovní stanice naznačuje, že od tohoto počítače můžete očekávat patřičný výkon. Díky rozšiřitelnosti dokonce v mnoha oblastech.

Pokud začneme od samotného základu, Fujitsu Celsius W550 využívá čipovou sadu Intel C236. Volba procesorů je v tomto případě pestrá. Záleží na tom, k čemu budete stolní počítač využívat.

  • Intel Core i3, i5 a i7 šesté generace
  • Intel Xeon
Fujitsu Celsius W550 z boku

Technologie jako Intel vPro nebo Turbo Boost Technology vám v tomto směru jistě nebudou cizí. Od procesoru se můžeme přesunout také ke grafickému výkonu. I v jeho případě narazíte na pestrou škálovatelnost. Volba grafické karty se hodně odvíjí od toho, co od pracovní stanice očekáváte. Bude to jen základní 2D grafika nebo se pustíte i do multimédií, 3D grafiky či profesionálních grafických prací? Zde je výčet několika dostupných grafik přímo z výroby.

  • NVIDIA NVS 510 2 GB
  • NVIDIA Quadro P620 2 GB
  • AMD Radeon Pro WX 3100 4 GB
  • NVIDIA Quadro P2000 5 GB
  • AMD FirePro W7100 8 GB

V rámci komplexnosti informací týkajících se výkonu je vhodné zmínit se také o operační paměti. Přece jenom, ta výpočetní výkon znatelně ovlivňuje. Pracovní stanice Fujitsu Celsius W550 disponuje celkem čtyřmi paměťovými sloty pro paměti DDR4 pracující na frekvenci 2 133 MHz. Když je osadíte všechny, můžete se dopracovat k maximální podporované kapacitě 64 GB. A to už je slušný technický údaj.

Možnosti rozšíření Fujitsu Celsius W550

Fujitsu Celsius W550 zepředu

Když už jsme začali u samotného jádra Fujitsu Celsius W550, postupujme směrem k vnějšímu šasi. Nyní se zaměříme na možnost rozšíření, která hraje u stolního počítače tohoto typu celkem zásadní roli. Uvnitř budete mít k dispozici jeden port USB 3.0 a dva interní porty USB 2.0. Podstatnou roli však budou sehrávat volné pozice a sloty pro rozšíření.

V počítači se nachází celkem sedm pozic, v rámci těch interních jsou to dvě pozice 3,5" a jedna 2,5". Chybět vám pochopitelně nebude M.2 na základní desce a další plnohodnotné sloty.

  • 2x PCI-Express 3.0 x1
  • 1x PCI-Express 3.0 x4 (mech. x16)
  • 1x PCI-Express 3.0 x16

Do pracovní stanice tak můžete vložit několik pevných disků a karet rozšiřujících možnosti této výpočetní techniky. Ostatně, tomu odpovídá i celkové provedení Midi Tower. Všechny prvky uvnitř jsou navíc skvěle rozložené a snadno přístupné.

Čelní panel Fujitsu Celsius W550

S přední částí stolního počítače přijdete do kontaktu asi nejčastěji. Možná proto vás bude zajímat nejenom jak vypadá, ale také jaké nabízí konektory. Vzhledu Fujitsu jistě nelze cokoliv vytknout. Dolní polovinu tvoří žebrování s nepřehlédnutelným logem Fujitsu, horní polovina je vyhrazena mechanikám a portům. Právě kolem ní vyniká červený lem.

Při prvním pohledu na Fujitsu Celsius W550 je zřejmé, že dostupné jsou dvě 5,25" externí pozice, včetně dalších dvou 3,5". Vpředu tak můžete mít libovolné periferie. Spoustu ostatních zařízení navíc připojíte díky konektorům. V jedné řadě se totiž nachází dva porty USB 2.0, dva porty USB 3.0 a konektory pro sluchátka a mikrofon. To vše zakončeno spouštěcím tlačítkem. V tomto ohledu rozhodně nebudete strádat.

Zadní panel Fujitsu Celsius W550

Fujitsu Celsius W550 zezadu

Protikladem přední části je pochopitelně ta zadní. Právě tam najdete zbývající konektorovou výbavu. A nutno říci, že není zrovna malá. V základu jsou to dva porty USB 2.0, čtyři porty USB 3.0, tři audio konektory, dvakrát DisplayPort, PS/2 konektory, RJ-45 a DVI. V rámci doplňkových konektorů můžete získat VGA, sériový port, paralelní port a eSATA. Záleží na tom, jaký model Fujitsu Celsius W550 zvolíte.

Vzadu se nachází také napájecí zdroj, včetně velké mřížky kvůli chlazení. Dobré je zmínit, že tato pracovní stanice patří do segmentu těch tišších, takže vás při práci nebude obtěžovat výraznějším hlukem.

Hodnocení na závěr

Pracovní stanice Fujitsu Celsius W550 pojí bohatý výkon s přijatelnou cenou. Velká rozšiřitelnost, škálovatelnost, moderní vzhled, tichý chod i prostředí pro více monitorů jistě hovoří ve prospěch tohoto stolního počítače. S touto výpočetní technikou si můžete vychutnat pohodlnou domácí, ale i profesionální kancelářskou práci. Fujitsu Celsius W550 má mnoho využití.

Všechny počítače Fujitsu Siemens aktuálně v prodeji.

Fujitsu Celsius W550

Fujitsu Celsius W550 z boku

Fujitsu Celsius W550 zepředu

Fujitsu Celsius W550 zezadu