Kvalitní stolní počítač nabízející několik variant s odlišným výkonem. Prověřená výpočetní technika vhodná primárně pro kancelářské úlohy. Poznejte Fujitsu Esprimo D556 do nejmenšího detailu.

Stolní počítače Fujitsu Esprimo D556 jsou oblíbené především ve firemním prostředí. Výpočetní technika zaměřená na příslušný výkon, vybavená řadou bezpečnostních prvků a přinášející do kanceláře osvěžující a moderní vzhled. Svůj úkol bude plnit také v domácích podmínkách, kde je praktickým pomocníkem při běžném každodenním používání.

Fujitsu se zajímavým vzhledem

Fujitsu Esprimo D556

Nejprve se pojďme zaměřit na technické zpracování Fujitsu Esprimo D556. Stolní počítač se na první pohled vyjímá svým originálním designem. Týká se to rozložení portů na předním panelu a těch nejmenších detailů. Fujitsu se v tomto směru oproti konkurenci vydalo svojí vlastní cestou. Ta cílí především na spojení kvalitních plastů a kovu. Přední panel obsahuje samostatné části s konektory a optickou mechanikou. Prostor mezi tím je vyplněn mřížkou a nepřehlédnutelným bílým logem Fujitsu.

Dalším jasně viditelným prvkem na černém šasi je červená hrana, která zasahuje do přední části. Osobitý design si buď zamilujete nebo ho budete nesnášet. Stolní počítač Fujitsu Esprimo D556 se svými rozměry blíží označení Desktop. Velikost je 338 x 332 x 89 mm. Větší velikost rovná se i trochu vyšší hmotnost kolem 8 kg. Stejně, jako konkurenční počítače tohoto typu, také Fujitsu Esprimo D556 lze postavit naležato a na výšku. Obsahuje příslušné nožičky na obou stranách. Při postavení na výšku dokonce můžete přikoupit speciální stojan.

Od Celeronu až po Intel Core

Už samotný název tohoto článku do značné míry hodně prozrazuje. Výkon je variabilní podle toho, co všechno od stolního počítače vyžadujete. Nenároční uživatelé mohou vsadit na levnou variantu s procesory Intel Celeron a Intel Pentium. Vyžadujete-li vyšší výkon, jasnou volbou se pro vás stanou modely s procesory Intel Core i3, Intel Core i5 a Intel Core i7. Ve všech počítačích je použita základní deska D3433 a čipová sada Intel H110.

Výkon stolního počítače Fujitsu Esprimo D556 je pochopitelně podpořen dvěma paměťovými sloty. Používány jsou moduly DDR4, které mohou dosahovat nejvyšší celkové paměti 32 GB. Vzhledem k tomu, že Fujitsu Esprimo D556 primárně slouží pro kancelářskou práci, nelze očekávat přehnaný grafický výkon. V základu se setkáte se dvěma typy grafických karet – Intel HD Graphics 510 a Intel HD Graphics 530.

Konektorová výbava vpředu

Fujitsu Esprimo D556 SFF

Při pořizování výpočetní techniky hrají roli i ty nejmenší detaily. Každý běžný uživatel se určitě neobejde bez konektorů, které bude mít ihned po ruce. Jsou to ty umístěné na předním panelu. Jejich rozvržení koresponduje s futuristickým designem stolního počítače Fujitsu Esprimo D556. Úplně vpravo najdete vypínač. Vedle něj se nachází dioda signalizující práci pevného disku. Přímo nad ním je optická mechanika.

Všechny porty a konektory jsou na protější straně. K dispozici jsou dva porty USB 2.0 a dva porty USB 3.0. Vzhledem k tomu, že jde o starší model výpočetní techniky, není zde univerzální audio konektor, ale dva samostatné. Jeden pro sluchátka a druhý pro mikrofon.

Konektorová výbava vzadu a uvnitř

Fujitsu Esprimo D556 zezadu

Podstatná je pochopitelně i konektorová výbava v zadní části stolního počítače Fujitsu Esprimo D556. Přece jenom jde o místo, kam si připojíte pravděpodobně většinu externích zařízení a ostatních komponent. Základem je linkový vstup a výstup. Dále jsou to dva porty USB 2.0, dva porty USB 3.0, jeden konektor DVI, DisplayPort a konektory PS2 pro myš a klávesnici.

Stolní počítač Fujitsu Esprimo D556 nabízí i jinou rozšiřitelnost v podobě volných slotů. Využít můžete PCI-Express 3.0 x16, PCI-Express x1 a PCI-Express 2.0 x4. Například další konektor pro připojení monitoru lze získat skrze adaptérovou grafickou kartu. Za zmínku stojí i dva interní porty USB 2.0. Vedle jedné 5,25" a 3,5" externí pozice je k dispozici jedna 3,5" interní pozice. Využít můžete celkem tři Serial ATA, z toho jeden eSATA.

Stolní počítač pro každého

Fujitsu Esprimo D556 lze s naprostou jistotou označit za univerzální stolní počítač. Vyhovovat vám bude z pohledu hardwarových potřeb, ale i z hlediska bezpečnosti díky řadiči TPM. Volba vhodná pro kancelářské potřeby, u níž oceníte výkon vs. pořizovací cenu a splnění energetických nároků Energy Star.

Fujitsu Esprimo D556

Fujitsu Esprimo D556 SFF

Fujitsu Esprimo D556 zezadu