Desktopový stolní počítač s dostatečným výkonem a patřičnou rozšiřitelností. Fujitsu Esprimo D756 je skvělou volbou pro každého, kdo hledá výpočetní techniku pro běžné kancelářské úlohy.

Řada Esprimo od společnosti Fujitsu je poměrně oblíbená hlavně ve firemním prostředí. Model Fujitsu Esprimo D756 je nástupem D556 a přináší řadu věcí navíc. Ty se netýkají až tak kosmetických záležitostí jako spíše samotného výkonu. Poznejte, jakou výbavou se pyšní model vhodný do firmy a domácnosti.

Tradiční vzhled vlastní řadě Esprimo

Fujitsu Esprimo D756

Fujitsu Esprimo D756 vychází ze svých předchůdců, a to se týče i vzhledu. Černé šasi s červeným lemem přecházejícím do přední části působí originálním a moderním dojmem. Provedení desktop má velikost 338 x 332 x 89 mm, přičemž hmotnost je 8 kg. Když stolní počítač položíte naležato, respektive jako desktop, na vrchním víku si povšimnete praktického zapuštěného madla pro otevření. Do útrob stolního počítače se tak dostanete bez použití jakýchkoliv dalších nástrojů.

Model Fujitsu Esprimo D756 lze samozřejmě postavit i nastojato, což prozrazují nenápadné nožičky ze strany. Popřípadě zvolíte originální stojan od Fujitsu. Spojení plastu a kovu na těle počítače působí velice dobrým a bytelným dojmem. Počítač je kvalitně zpracován a ani z hlediska designu vám neudělá ostudu na pracovním stole.

Co všechno připojíte k Fujitsu Esprimo D756?

Fujitsu Esprimo D756 zepředu

Bude toho opravdu dost, protože stolní počítač má dostatečnou výbavu nejenom vpředu, ale také vzadu. Ihned po ruce budete mít na čelním panelu dva porty USB 3.0 a dva porty USB 2.0. Nechybí ani oba audio konektory. To znamená pro mikrofon a sluchátka. Abychom v tomto popisu byli kompletní, je třeba zmínit se o vypínači umístěném vpravo od portů. Jeho součástí je světelná dioda signalizující zapnutý stav. Hned vedle je dioda prozrazující práci pevného disku. Nad vypínačem se nachází optická mechanika. Praktické rozvržení dostatečného množství portů a konektorů působí velice dobrým dojmem.

Patřičná konektorová výbava na vás bude čekat také vzadu. V tomto případě se bude jednat o dva porty USB 2.0, čtyři porty USB 3.0, dvakrát DisplayPort, DVI, konektory PS2 pro myš a klávesnici, VGA, RJ-45 a audio konektory Line-in a Line-out.

Jak vidno, Fujitsu Esprimo D756 toho nabízí více než předchůdce D556. A nezahálí ani z pohledu vnitřní výbavy. K dispozici budete mít dva porty USB 2.0. Využít lze dvou slotů PCI-Express x1, a po jednom slotu PCI-Express 2.0 x4 a PCI-Express 3.0 x16. Základní výbavu stolního počítače Fujitsu Esprimo D756 tak můžete dle své libosti rozšířit. Pokud jde o vnitřní prostor, zmínka by měla padnou o M.2 na základní desce a volné pozici 3,5". V případě externích pozic jsou to 3,5" a 5,25".

Výkon – Základ stolního počítače

Fujitsu Esprimo D756 zezadu

Model Fujitsu Esprimo D756 si uživatelé volí z nejrůznějších důvodů. Jedním z těch hlavních bude bezpochyby výkon. Právě díky němu se stolní počítač stává ideální volbou nejenom pro běžnou kancelářskou práci. V závislosti na zvolené konfiguraci si poradí i s náročnějšími výpočetními úlohami.

Vše je postaveno na základní desce D3431 s čipsetem Intel Q150. Tím podstatným jsou výkonné procesory Intel Core i3 až Intel Core i7. Existují samozřejmě i méně výkonné verze s procesory Intel Celeron a Intel Pentium. Ty ale už nepřinesou tolik výpočetního výkonu. Ten je mimochodem podpořen čtyřmi sloty pro paměťové karty. Další benefit oproti předchůdci D556. DDR4 paměti pracující na frekvenci 2 133 MHz podporují celkovou paměť o kapacitě až 64 GB.

Když se probírá výkon, neměla by chybět ani informace o grafickém výkonu. Použitá grafika v podstatě kopíruje to, k čemu je počítač primárně využíván. A tím je kancelářská práce. Základem jsou tedy integrované grafické karty Intel HD Graphics 510 a Intel HD Graphics 530. Alternativou se samozřejmě může stát externí grafická karta.

Co se týče pevného disku, vybírat si můžete mezi klasickými HDD disky a rychlejšími SDD disky s kapacitou až 1 TB.

Fujitsu Esprimo D756 – Shrnutí

Stolní počítač Fujitsu Esprimo D756 se vyznačuje velice tichým chodem. Z hlediska úspory energií patří k těm lepším. Ve variantě s SSD diskem a vhodným procesorem nabízí prvotřídní pracovní výkon. Mezi přednosti se řadí snadný přístup a pestré možnosti rozšíření. Fujitsu Esprimo D756 je zkrátka sázkou na jistotu.

Fujitsu Esprimo D756