Stolní počítače Fujitsu jsou léty osvědčenou kvalitou. Pro běžnou kancelářskou práci je stvořený model Fujitsu Esprimo P556. Spojení kvalitního šasi s dostatečným výkonem a možností snadného rozšíření.

Všechny počítače od Fujitsu Siemens aktuálně v prodeji

Kvalitní výpočetní technika vyrobená v Německu. Přesně tak lze charakterizovat stolní počítač Fujitsu Esprimo P556. Počítač, který má své pevné místo nejenom v kanceláři, ale také doma vedle pracovního stolu. A jak vypadá spojení výkonu a přijatelné ceny v praxi? Na to se zaměříme v podrobné recenzi a následujících řádcích.

Design vlastní modelové řadě Esprimo

Fujitsu Esprimo P556

Fujitsu Esprimo P556 je z pohledu velikosti typický Tower nebo chcete-li Desktop postavený na výšku. Tomu ostatně odpovídají i samotné rozměry 425 x 353 x 175 mm. Hmotnost stolního počítače je 9 kg. Výraznou kompaktnost od něj tedy čekat nemůžete. Na druhou stranu, člověk si ho pořídí pro zcela jiné přednosti.

Vzhled stolního počítače Fujitsu Esprimo P556 je moderní a koresponduje se stylem vlastním modelové řadě Esprimo. To znamená, že přední část je tvořena z větší míry mřížkou, ve které jsou zasazeny pole obsahující optické mechaniky nebo konektory. Nejviditelnějšími prvky vpředu je stříbrné logo Fujitsu a červený lem. Jde o poměrně zajímavý designový doplněk přispívající k lepšímu vzhledu této výpočetní techniky. Spojení plastu s kovem je v černém provedení.

Zajímavým designovým prvkem je malé vystouplé „bříško“ spodní části vpředu. Jako celek lze Fujitsu Esprimo P556 označit za povedený model, a to i z hlediska celkového zpracování.

Všechno podstatné máte na dosah ruky

Fujitsu Esprimo P556 je především funkčním a praktickým pomocníkem při každodenním používání. Dokazuje to už samotná přední část. Ta je vyhrazena několika podstatným prvkům. Není to pochopitelně jen vypínač a dioda signalizující práci pevného disku. K dispozici budete mít také dva porty USB 2.0, do kterých připojíte flashdisk, mobilní telefony, fotoaparát nebo jinou elektroniku. Praktické jsou konektory pro sluchátka a mikrofon. Nic víc asi potřebovat nebudete.

Vhod vám přijdou i volné externí sloty nad touto sadou konektorů. Jsou to dvě 5,25" pozice a jedna 3,5" pozice. Vedle optické mechaniky sem můžete vložit i jiné.

Zázemí pro připojení dalších periferií

Fujitsu Esprimo P556 z boku

Stolní počítač Fujitsu Esprimo P556 nabídne mnohé i ve své zadní části. Ta primárně slouží pro připojení trvalých periferií, jakými jsou monitory, tiskárny, skenery a ostatní. Stačí se podívat zezadu stolního počítače a bude vám hned jasné, že o volné pozice rozhodně nebudete mít nouzi.

K dispozici je linkový vstup, výstup a konektor pro mikrofon. Dále je to šest portů USB 2.0, čtyři porty USB 3.0, RJ-45, DVI, DisplayPort a konektory PS2 pro myš a klávesnici. Zřejmé je také to, že model Fujitsu Esprimo P556 půjde poměrně snadno rozšířit. K tomu vám poslouží volné sloty. Jeden PCI-Express 3.0 x16 a dva PCI-Express x1.

V rámci komplexnosti se zmíníme ještě o tom, že ani uvnitř nebudete mít o připojení dalších věcí a umístění komponent žádnou nouzi. Využít lze dva interní porty USB 2.0, ale i dvě 3,5" interní pozice. Do počítače tak můžete umístit nejenom klasický HDD, ale také rychlejší SSD disk s kapacitou až 1 TB.

Výkon stolního počítače Fujitsu Esprimo P556

Fujitsu Esprimo P556 zezadu

Jednou z nejzásadnějších informací u počítače je také výkon. A v tomto směru Fujitsu Esprimo P556 rozhodně nestrádá. Dostupné jsou procesory od Intel Celeron, přes Intel Pentium, až po Intel Core i3, Intel Core i5 a nejvýkonnější Intel Core i7. Použitá základní deska je D3400 a čipset je Intel H110.

Na celkový výkon se pozitivním způsobem promítá také velikost operační paměti. U modelu Fujitsu Esprimo P556 jsou k dispozici dva sloty DDR. Maximální podporovaná hodnota operační paměti je 32 GB. Vzhledem k tomu, že stolní počítač slouží pro kancelářskou práci, nikoliv pro grafické práce, odráží se to do použité grafiky. Standardně je aplikována grafická karta Intel HD Graphics 510 nebo Intel HD Graphics 530.

Fujitsu Esprimo P556 stojí za to

Běžný uživatel vyžadující běžné kancelářské operace si Fujitsu Esprimo P556 jistě oblíbí. Právě pro něj půjde o výkonově dostatečnou výpočetní techniku. Ta splňuje požadavky Energy Star, předkládá možnost rozšíření a nabývá podoby designově zajímavé mikro věže.

Všechny počítače od Fujitsu Siemens aktuálně v prodeji

Fujitsu Esprimo P556