Stolní počítač Fujitsu ESPRIMO P700 E90+ představuje výpočetní techniku, která si najde své pevné místo nejenom v kanceláři, ale také v domácnosti pro plnění každodenních potřeb.

Repasované počítače Fujitsu Siemens aktuálně v prodeji

Fujitsu ESPRIMO P700 E90+ je stolní počítač, od jehož uvedení na trh uběhla poměrně dlouhá doba. To však nemění nic na tom, že má stále co nabídnout. Tento model poskytne dostatek výkonu jak v komerčním, tak domácím prostředí. Snadno si poradí s běžnými nároky na výpočetní úlohy, a dokonce předloží i zajímavou možnost rozšíření.

Design typický pro počítače Fujitsu

Fujitsu Esprimo P700 E90+

Pojďme se nejprve zaměřit na vzhled tohoto stolního počítače. Ten totiž jistě nebude dělat ostudu nikde, ať už ho budete mít postavený na stole nebo vedle něj. Postará se o to design vlastní značce Fujitsu. Model Fujitsu Esprimo P700 E90+ je tradičně zhotoven kombinací dvou výrobních materiálů. Je to spojení plastu a oceli. Základní konstrukce včetně bočnic a vrchní části jsou pochopitelně kovové. K prolíná s černým plastem dochází vpředu.

Na Esprimu P700 E90+ jsou nepřehlédnutelné prvky v podobě loga Fujitsu. Vpředu je to dominantní žebrování, které zabírá víceméně celou spodní polovinu stolního počítače. Horní půlka je vyhrazena pro nejpoužívanější prvky. Nepřehlédnutelné jsou mimochodem i červené linky typické pro počítače Fujitsu.

Pokud jde o velikost počítače, je to 562 x 516 x 278 mm. Jedná se vesměs o běžné parametry odpovídající výpočetní technice spadající do této kategorie.

Porty vpředu a vzadu

Je pravdou, že vzhled je z praktického hlediska spíše druhořadou věcí při používání stolního počítače. Daleko více uživatele zajímá to, co taková výpočetní technika může nabídnout. A toho není u Fujitsu Esprima P700 E90+ zase tak málo. V přední části jsou k vidění dvě nepřehlédnutelné pozice 5,25“ pro uložení optických mechanik. Hned pod nimi jsou další dvě pozice 3,5“. Po ruce tak můžete mít řadu potřebného příslušenství. To platí mimochodem i o konektorové výbavě. Dokazují to čtyři porty USB. Konektor pro sluchátka a pro mikrofon. Nechybí ani tlačítko pro zapnutí počítače.

Při pohledu na Fujitsu ESPRIMO P700 E90+ zezadu se nabízí samozřejmě větší výběr portů. Zde je ostatně připojena většina přidružených periferií, jakými jsou klávesnice, myš, monitor, tiskárny, skenery a jiné. Úplně nahoře se připojuje napájecí konektor. Hned pod ním začíná výčet jednotlivých portů. Jsou to PS2 pro myš a klávesnici, HDMI, osm portů USB 2.0, DVI, VGA, RJ45 a tři audio konektory. Tento výčet se může samozřejmě rozšířit podle toho, jaké další karty vložíte do počítače.

Jaká je rozšiřitelnost Fujitsu Esprima P700 E90+?

Fujitsu Esprimo P700 E90+ z boku

Po otevření stolního počítače Fujitsu Esprimo P700 E90+ velice rychle zjistíte, že výbava může být ještě daleko bohatší. Teď máme na mysli rozšiřitelnost. K dispozici jsou čtyři sloty – PCI-Express 2.0 x16, PCI-Express 2.0 x4 (mech. x16), PCI-Express x1 a PCI (32-bit / 33 MHz). Všimnout si můžete také toho, že kromě již zmiňovaných externích mechanik se nabízí i interní pozice, a to dvě 2,5“ a dvě 3,5“. Nechybí dva interní porty USB 2.0.

Výkon stolního počítače

Spousta potenciálních zájemců o stolní počítače Fujitsu Esprimo P700 E90+ bude mít jistě největší očekávání z pohledu výkonu, který nutno podotknout, není zanedbatelný. Použita je čipová sada Intel Q65. I když vznikla verze s levnějším procesorem Intel Pentium, tím nejpoužívanějším je bezpochyby Intel Core i3. K dispozici jsou čtyři sloty pro paměťové moduly DDR3 s rychlostí 1 333 MHz. Maximální kapacita je až 32 GB.

Z pohledu grafického výkonu se pochopitelně nemusíte spokojit jenom s integrovanou grafickou kartou Intel HD Graphics 2500. Z výrobních linek sjely také modely s grafickou kartou NVIDIA GeForce 605 s pamětí 1 GB a NVIDIA GeForce GT630 s pamětí 2 GB. Použití externí graficky jistě rozšiřuje možnosti využití tohoto stolního počítače.

Kapacita klasických disků může být až 1 TB, u SSD disků to bylo 128 GB. Použít však lze vlastní SSD disk s vyšší kapacitou. Popřípadě je možné využít kombinace více disků naráz.

Od každého kousek

Jak můžete správně tušit, stolní počítač Fujitsu Esprimo P700 E90+ nabízí tak trochu od každého kousek. Ať už je to zajímavý vzhled, výkon nebo rozšiřitelnost. Pro nenáročného zákazníka vyžadujícího běžné používání výpočetní techniky pro kancelářské záležitosti, domácí výuku a podobně jde o velice zajímavou volbu.

Repasované počítače Fujitsu Siemens aktuálně v prodeji