Univerzální počítač s širokými možnostmi rozšíření. Řešení navržené pro podnikové aplikace a kancelářskou práci. Přesně tohle a mnohé další nabízí model Fujitsu Esprimo P756.

Všechny Fujitsu Esprima P756 aktuálně v prodeji

Fujitsu Esprimo P756 pochází z úspěšné řady stolních počítačů, které mají primární využití ve firemním prostředí. Své služby však nabídnou i domácím uživatelům oceňujícím náležitou kompatibilitu, jednoduchost a spolehlivý výkon. Stolní počítač s označením MT neboli MicroTower je skladný a poskytne výpočetní zázemí pro jakoukoliv moderní kancelář.

Technické parametry Fujitsu Esprimo P756

Fujitsu Esprimo P756

Model Fujitsu Esprimo P756 se pyšní velikostí odpovídající jeho označení. MicroTower má rozměry 419 x 395 x 175 mm, přičemž hmotnost se pohybuje kolem 11 kg. Dalo by se říci standardní stolní počítač, který se v podání společnosti Fujitsu pyšní velice líbivým designem. Elegantní provedení je jako stvořené pro reprezentativní užití v kanceláři.

Základem šasi je jako obvykle spojení kvalitního plastu a kovu. Fujitsu klade velký důraz na detaily, takže logo značky můžete spatřit nejenom po stranách, ale také v předním panelu, kde doslova září. Model Fujitsu Esprimo P756 je z pohledu vzhledu postaven na jednoduchosti. To znamená, žádné extravagantní prvky, ale logické uspořádání a nepřehlédnutelný červený lem. Ten je pro výpočetní techniku Fujitsu naprosto vlastní a osvěžuje kompletně černé šasi.

V případě stolního počítače Fujitsu Esprimo P756 lze ještě zmínit, že pro úpravy ve vnitřních prostorách počítače, pro rozšíření a podobně nebudete potřebovat žádných nástrojů. Do počítače se totiž dostanete snadno a rychle. Jedna z bočních stěn je totiž vybavena madlem pro bleskové otevření.

Přední panel nabízí vše nezbytné

Nyní se pojďme detailněji věnovat přední části stolního počítače Fujitsu Esprimo P756. Vše podstatné, co budete potřebovat pro každodenní práci se nachází v horní polovině. Právě zde je k dispozici optická mechanika, ale také tři další pozice pro uložení ostatních komponent. Celkem máte k dispozici dva plnohodnotné sloty 5,25" a dva sloty 3,5".

Pod mechanikami, zhruba v polovině předního panelu se nachází několik portů nezbytných pro každodenní práci. Ty budete mít vždy rychle po ruce.

  • Dva porty USB 2.0
  • Dva porty USB 3.0
  • Audio konektor pro sluchátka a mikrofon
  • Zapínací tlačítko

Zbývající polovina vpředu je tvořena mřížkou, která prakticky slouží pro přívod vzduchu do útrob stolního počítače. Této části dominuje již zmiňované nepřehlédnutelné logo Fujitsu.

Zadní panel plný konektorů

Fujitsu Esprimo P756 zepředu

Všestrannost stolního počítače Fujitsu Esprimo P756 vychází také z množství konektorů, které naleznete na zadním panelu. Sem budete připojovat všechna přidružená zařízení typu monitory, klávesnice, myš, tiskárny, skenery a další. Při pohledu na zadní panel je zároveň zřejmé, že chybět vám u této výpočetní techniky nebude ani patřičné rozšíření.

Horní část je vyhrazena pro napájecí zdroj, jehož součástí je napájecí konektor. Hned pod ním se nachází všechny porty. Jsou to PS2 konektory pro myš a klávesnici, dva porty USB 2.0, čtyři porty USB 3.0, DVI, sériový port, LAN a tři audio konektory.

Rozšíření Fujitsu Esprimo P756

Když využijete prvek na bočním panelu, snadno otevřete šasi a dostanete se do vnitřních útrob počítače. Tady spatříte uspořádané komponenty a snadný přístup ke všemu nezbytnému. Dostupné jsou například dva porty USB 2.0. K dispozici budete mít dvě vnitřní pozice 3,5" a na základní desce se nachází M.2.

Podstatný je i výčet volných slotů nabízejících pestré rozšíření. Použít můžete grafické karty a mnohé jiné. Umožní vám to PCI sloty odlišného typu. Po jednom slotu jsou to PCI-Express 3.0 x16 a PCI-Express 2.0 x4. K tomu si připočtěte ještě další dva sloty PCI-Express x1.

Výkon stolního počítače

Fujitsu Esprimo P756 zezadu

Klíčovým parametrem stolního počítače Fujitsu Esprimo P756 je výkon využitelný při každodenním používání. V závislosti na vašich potřebách je třeba volit konkrétní typ procesoru. V této výpočetní technice je použita čipová sada Intel Q150. Výkonově slabší procesory jsou Intel Celeron a Intel Pentium. Pokud vyžadujete patřičný výkon i pro náročnější operace, vsaďte na níže uvedené procesory.

  • Intel Core i3-6100
  • Intel Core i5-6500
  • Intel Core i5-6600
  • Intel Core i7-6700

Čtyřjádrové procesory pracují na frekvenci až 4 GHz a disponují cache pamětí 8 MB. Pokud jde o operační paměť, k dispozici jsou čtyři sloty DDR4, do nichž můžete vkládat paměťové moduly pracující na frekvenci 2 133 MHz. Maximální podporovaná kapacita je 64 GB.

S přihlédnutím k budoucímu využití stolního počítače Fujitsu Esprimo P756 musí padnout důležitá zmínka také o grafickém výkonu. Pokud se spokojíte se základem, domůžete se integrované grafické karty Intel HD Graphics 530. Ti náročnější si však mohou z výroby přijít i na výkonnější grafiky – NVIDIA® NVS™ 315 1 GB, NVIDIA® GeForce® GTX 745 FH 2 GB, NVIDIA® GeForce® 605 DisplayPort FH 1 GB nebo AMD® Radeon R9 255 FH 2 GB.

Komplexnost se solidním výkonem

Model Fujitsu Esprimo P756 lze hodnotit na výbornou. Inovativní design, nízká spotřeba elektrické energie, vynikající konektivita a snadná rozšiřitelnost díky technologiím EasyFix a EasyChange. Ověřený a spolehlivý model je určen pro aktivní uživatele, kteří se při běžné práci nechtějí příliš omezovat. Když k tomu připočtete zajímavý design výpočetní techniky, jde o skvělou volbu pro kancelář i domácnost.

Všechny Fujitsu Esprima P756 aktuálně v prodeji

Fujitsu Esprimo P756

Fujitsu Esprimo P756 zepředu

Fujitsu Esprimo P756 zezadu