Stolní počítač v provedení MicroTower, elegantní vzhled, dostatečný výkon a možnost pestré konfigurace. Přesně takhle vypadá model Fujitsu Esprimo P757, s nímž vás podrobněji seznámíme.

Všechny Fujitsu Esprima P757 aktuálně v prodeji

Stolní počítače jsou nedílnou součástí kancelářských prostor. To samé platí také pro práci a zábavu v domácnosti. Pokud nevyžadujete přenositelnost výpočetní techniky, pak vám stolní počítač přinese oproti notebooku vždy něco navíc. Přesvědčit se o tom můžete prostřednictvím modelu Fujitsu Esprimo P757. Tento produkt lze označit za spolehlivý firemní počítat s širokými možnostmi využití.

Fyzické parametry a provedení šasi

Fujitsu Esprimo P757

Pojďme se nejprve věnovat vzhledu stolního počítače Fujitsu Esprimo P757. Přece jenom, půjde o nedílnou součást vaší domácí nebo firemní kanceláře. Nutno podotknout, že v tomto směru tento model rozhodně nebude dělat ostudu. Vychází totiž z dlouhodobě osvědčeného konceptu této značky.

Černé šasi s výrazným červeným prvkem dokonale pojí kvalitní plast a kov. Pevná základna i boky jsou z oceli. Přední panel je plastový a propracován do nejmenšího detailu. Jak už bývá pro výpočetní techniku Fujitsu typické, nechybí červený lem se světlým logem této značky. Vše ostatní je zahaleno do černého plastu.

  • Vrchní část je vyhrazena optickým jednotkám a volným pozicím
  • Nechybí dominantní zapínací tlačítko
  • Porty jsou řešeny elegantně jako zapuštěný prvek
  • Ostatní plocha je tvořena černou mřížkou

Společnost Fujitsu pochopitelně myslí na vše. To znamená, že jedna levá strana šasi je odnímatelná za pomoci jednoduchého mechanismu. K tomu, abyste se dostali do útrob stolního počítače Fujitsu Esprimo P757 nepotřebujete žádných nástrojů.

Důležitá zmínka by měla padnout o tom, že stolní počítač je dostupný v provedení MicroTower, čemuž pochopitelně odpovídá i samotná velikost 375 x 304 x 180 mm.

Přední panel pod drobnohledem

Fujitsu Esprimo P757 porty

Z hlediska uživatelského bude většinu z vás zajímat určitě přední panel. Ten je totiž při práci se stolním počítačem Fujitsu Esprimo P757 nejdostupnější. Jak už padla zmínka, optická mechanika, popřípadě další volitelná zařízení tohoto typu jsou umístěna nahoře. Nepřehlédnutelné je i zapínací tlačítko, včetně signalizační diody.

To podstatné se však skrývá v malém prolisu. K dispozici budete mít dostatečnou konektorovou výbavu. Jsou to dva porty USB 2.0, dva porty USB 3.0 a jeden port USB 3.1 typu C. Díky tomu připojíte v podstatě jakékoliv nejpoužívanější externí příslušenství. Nechybí ani audio konektory pro sluchátka a mikrofon.

Zadní konektorová výbava a možnosti rozšíření

Ke stolnímu počítači Fujitsu Esprimo P757 budete samozřejmě připojovat řadu periferií, jakými jsou monitory, tiskárny, skenery, myši, klávesnice a další. V tomto případě oceníte bohatou výbavu zadní části výpočetní techniky. Vzadu se totiž nachází dostatečná konektorová výbava. Chybět vám nebude skutečně nic.

Dva porty USB 2.0, čtyři porty USB 3.0, DVI, LAN, PS2 pro klávesnici a myš, audio konektory, DisplayPort, popřípadě HDMI. Záleží na tom, jakou konfiguraci z výroby zvolíte. Pokud by vám cokoliv dalšího scházelo, máte samozřejmě možnost budoucího rozšíření.

Už letmý pohled na zadní stranu této výpočetní techniky prozrazuje, že Fujitsu Esprimo P757 můžete rozšiřovat více než dost. K dispozici je jeden slot PCI-Express 3.0 x16, jeden slot PCI-Express 2.0 x4 a dva sloty PCI-Express x1. Kromě dvou externích pozic 5,25" a jedné 3,5" máte k dispozici také ty interní. V jejich případě je počet obdobný. Jsou to dvě pozice 3,5" a jedna pozice 2,5". Tohle všechno je předpokladem toho, že si tento stolní počítač přizpůsobíte k obrazu svému.

Výkon vhodný pro nejrůznější činnosti

Fujitsu Esprimo P757 original

Víte, proč je stolní počítač Fujitsu Esprimo P757 označován, jako univerzální? Ano, z části je to pro jeho možnosti rozšíření a konektorovou výbavu. Zároveň je to kvůli jeho výkonu, který může nabývat vysokých hodnot. Záleží na tom, jakému procesoru dáte přednost. Přeskočit můžete rovnou procesory Intel Celeron a Intel Pentium. Jestliže od svého stolního počítače očekáváte patřičný výkon, začněte volit varianty s procesory od Intel Core i3-6100, přes Intel Core i5 odlišných verzí, až po nejvýkonnější Intel Core i7-7700. Jedná se o procesory šestých a sedmých řad.

Na výkon výpočetní techniky má vliv také operační paměť, která dosahuje kapacity až 64 GB. Pokud jde o grafický výkon, spolehnout se můžete na různé typy grafik dodávaných z výroby. Patří mezi ně NVIDIA® NVS™ 315 1 GB, NVIDIA® GeForce® GTX 745 2 GB, AMD® Radeon RX 460 4 GB a AMD® Radeon R7 340 2 GB. Úložiště lze řešit klasickým pevným diskem HDD, ale i rychlým diskem SSD s kapacitou až 1 TB.

Výkon, rozšiřitelnost a úspornost

A jak bude vypadat výsledné hodnocení stolního počítače Fujitsu Esprimo P757? Tento model je určitě dobrým a výkonným společníkem pro podnikové aplikace. Zároveň vám přináší možnost uzpůsobit si jeho parametry k obrazu svému. Nakonec oceníte i úsporné vlastnosti, což dokazuje napájecí zdroj s vysokou energetickou účinností 85 % a nízkou spotřebou. Dostupná kvalita se zde pojí s ověřenou spolehlivostí a patřičnou efektivitou. V této výpočetní technice si každý najde to své.

Všechny Fujitsu Esprima P757 aktuálně v prodeji

Fujitsu Esprimo P757 porty

Fujitsu Esprimo P757 original