Stolní počítač pro nenáročného uživatele. Přesně takhle jednoduše lze popsat model Fujitsu Esprimo P900, který je primárně stvořen pro nenáročnou kancelářskou práci a běžné domácí používání.

Všechny Fujitsu Esprima P900 aktuálně v prodeji

Spojení dostatečného výkonu, rozšiřitelnosti a pohodlné správy. Tak nějak můžeme definovat to, co nabízí stolní počítač Fujitsu Esprimo P900. Ten se z výroby pojí s dokonalou kompatibilitou, úsporami za energie, inovativním designem a tichým chodem. Model výpočetní techniky, který má stále co nabídnout. Poznejte počítač Fujitsu Esprimo P900 do nejmenšího detailu.

Kvalita zpracování vlastní značně Fujitsu

Fujitsu Esprimo P900 zleva

Vzhledem k tomu, že tento stolní počítač po svém uvedení na trh cílil primárně na firemní segment, odpovídá tomu i jeho celkové zpracování. Kvalitní a bytelné šasi se týká v podstatě každé části. To vše ve spojení s elegantním vzhledem. Tento model lze s naprostou jistotou označit za reprezentativní, tudíž vám v kanceláři neudělá žádnou ostudu.

Samotné provedení Fujitsu Esprimo P900 se drží běžných standardů. To znamená, že design nevybočuje z normálu a nepřináší nic extravagantního. Zvolena byla typická černá barva šasi. Prolínání plastových a ocelových materiálů lze hodnotit na výbornou. Obě boční strany včetně té přední jsou zdobeny nepřehlédnutelným logem Fujitsu. Svoji nenápadnou, avšak důležitou roli sehrává také decentní červený lem vpředu. Ten k modelové řadě Esprimo jednoduše patří. A jaké jsou fyzické parametry Fujitsu Esprimo P900?

  • Rozměry 419 x 395 x 175 mm
  • Hmotnost od 11 kg

Velikostní označení modelu je prezentováno zkratko MT čili Fujitsu Esprimo P900 MT, což odpovídá udávané velikost. Za zkratkou MT se ukrývá pojem MicroTower.

Výkon – Pro každého kousek

Fujitsu Esprimo P900 zpravva

Pojďme se nejprve zaměřit na srdce této výpočetní techniky. Na to, co se ukrývá uvnitř snadno dostupného šasi a co ovlivňuje práci s tímto počítačem. Je to pochopitelně výkon, který dokáže nabídnout každému něco. Výsledná volba procesoru do značné míry ovlivňuje to, k čemuž budete tento počítač využívat. Kromě méně výkonných procesorů Intel Celeron a Intel Pentium lze samozřejmě volit ty výkonnější.

  • Intel Core i3-2100
  • Intel Core i3-2120
  • Intel Core i5-2400
  • Intel Core i5-2500
  • Intel Core i7-2600

Spolehnout se můžete nejenom na technologii Intel vPro, ale také na dostatečné množství operační paměti. Používány jsou moduly DDR3 pracující na frekvenci 1 333 MHz, přičemž docílit můžete kapacity až 32 GB. A to už je patřičný základ pro bezproblémovou kancelářskou práci.

Kromě výpočetního výkonu musí padnout zmínka i o tom grafickém. Pokud se zrovna nespokojíte s integrovanou grafikou Intel HD Graphics 2000, můžete zvolit některou z výkonnějších variant už z výroby. K dispozici byly grafické karty NVIDIA® Quadro® NVS 300 512 MB, NVIDIA® GeForce® GT 420, NVIDIA® GeForce® 405, ATI Radeon® HD 5450 512 MB nebo NVIDIA® Quadro® NVS 300 512 MB.

Konektorová výbava Fujitsu Esprimo P900

V případě stolního počítače Fujitsu Esprimo P900 lze hovořit o všestrannosti. Přispívá k tomu primárně konektorová výbava, která je naprosto dostačující. A to jak z přední strany, kde máte několik portů ihned po ruce, tak vzadu, kam budete připojovat většinu externích zařízení.

Když se zaměříme nejprve na čelní panel, lze hovořit o patřičné sladěnosti, jednoduchosti a dostupnosti. Horní část panelu je vyhrazena dvěma pozicím 5,25", pod nimiž se nachází další dvě pozice 3,5". Nabízí se použití optických mechanik a podobně. Na ně navazuje decentní prohlubeň v šasi, kde jsou elegantně uschovány čtyři porty USB 2.0. Ty doplňují ještě dva audio konektory pro sluchátka a mikrofon. Vše uzavírá zapínací tlačítko se signalizační diodou. Dolní polovinu čelního panelu tvoří mřížkovaná část.

Zkrátka nepřijdete ani v okamžiku, když otočíte Fujitsu Esprimo P900. Vedle napájecího konektoru, včetně toho pro monitor získáte dva konektory PS2 pro myš a klávesnici, osm portů USB 2.0, DisplayPort, DVI, LAN a možnost přídavných konektorů podle toho, jaký model z výroby zvolíte. Hovořit lze například o sériovém portu. Vše pak doplňuje trojice audio konektorů.

Využijte praktické možnosti rozšíření

Fujitsu Esprimo P900 zezadu

Pokud je vám vše výše uvedené málo, máte pochopitelně možnost náležitého rozšíření. V tomto směru stolní počítač Fujitsu Esprimo P900 rozhodně nezahálí. Stačí využít ovládací prvek na straně šasi a během velice krátkého okamžiku se dostanete do útrob počítače. Bez nutnosti mít po ruce jakékoliv jiné nástroje.

Uvnitř výpočetní techniky narazíte na uspořádanost vnitřních komponent. K dispozici jsou například dva interní porty USB 2.0. Povšimnou si můžete i patřičného množství volných pozic pro disky a přidružené komponenty. Jsou to dvě pozice 3,5" a jedna pozice 2,5". Nakonec nechybí ani čtyři sloty pro další karty – PCI-Express 2.0 x16, PCI-Express 2.0 x4, PCI-Express x1 a PCI.

Z pohledu úložiště se nemusíte spoléhat pouze na klasické pevné disky HDD, ale můžete vsadit na rychlé SSD disky s kapacitou až 256 GB. Ty se náležitým způsobem podepíší na vyšší rychlosti a odezvě stolního počítače.

Závěrečné hodnocení

Chcete se soustředit na práci a neřešit žádné drobnosti kolem? Pak je Fujitsu Esprimo P900 ideální volbou právě pro vás. Stolní počítač nadchne především ty, kdo spadají do segmentu méně náročných uživatelů výpočetní techniky. Tento model, to je osvědčená kvalita a generace prodlužující životní cyklus počítačů.

Všechny Fujitsu Esprima P900 aktuálně v prodeji

Fujitsu Esprimo P900 zleva

Fujitsu Esprimo P900 zpravva

Fujitsu Esprimo P900 zezadu