Tichý, výkonný, energeticky úsporný a dostatečně rozšiřitelný. Takový je stolní počítač Fujitsu Esprimo P956, který svým provedením uspokojí potřeby všech. Od studentů, až po pracovníky v kancelářích.

Všechny počítače od Fujitsu Siemens aktuálně v prodeji

Fujitsu Esprimo P956 je stolním počítačem, který byl doslova stvořen pro firemní prostředí. Nahrává tomu celkové zpracování výpočetní techniky a pochopitelně i konkrétní technické parametry. Ty nejdůležitější věci týkající se Fujitsu Esprimo P956 vám prozradíme od A až do Z.

Design vlastní modelové řadě Esprimo

Fujitsu Esprimo P956

Vzhledem k tomu, že stolní počítače obvykle stojí na viditelném místě vedle pracovního stolu nebo dokonce na něm, je třeba neopomínejte na jejich výslednou podobu. Ta v tomto případě koresponduje s modelovou řadou Esprimo. Fujitsu Esprimo P956 má obdobný design, jako jeho předchůdci. Tower o rozměrech 419 x 395 x 175 mm elegantně pojí kov a plast. Vzhled je zajímavým způsobem dotvářen i prostřednictvím červené hrany a svítivého stříbrného loga Fujitsu vpředu. Celková hmotnost stolního počítače je 11 kg.

Jak vidno, Fujitsu Esprimo P956 není žádný „střízlík“. Na druhou stranu je to právě jeho velikost umožňující dostatečně bohaté rozšíření. V rámci celkové konstrukce lze vypíchnout odpovídající bytelnost. Praktické je také madlo na levém boku, s pomocí kterého se snadno a rychle dostanete dovnitř počítače. A to bez použití jakéhokoliv dalšího nástroje.

Přední panel – Spojení elegance a praktičnosti

Ať už stolní počítač Fujitsu Esprimo P956 postavíte kamkoliv vedle pracovního stolu, jeho nepřehlédnutelnou částí bude přední strana. Ta působí nejenom elegantně, ale je i bohatá z pohledu konektorové výbavy. Spodní polovina je tvořena mřížkou s viditelným logem značky Fujitsu. Horní polovinu tvoří dvě pozice 5,25", dvě pozice 3,5" a několik konektorů. Jsou to dva porty USB 2.0 a dva porty USB 3.0. Nechybí ani audio konektory pro sluchátka a mikrofon a tlačítko pro zapnutí počítače. Tohle všechno je předpokladem toho, že po ruce budete mít opravdu vše.

Zadní výbava konektorů

Fujitsu Esprimo P956 zleva

Stejně důležitá je také výbava konektorů v zadní části. Právě tam bude směřovat většina periferií, jako jsou monitory, tiskárny, skenery, klávesnice, myše a ostatních zařízení. Úplně nahoře je umístěno napájení, včetně možnosti připojení napájení pro monitor. Dále jsou to PS2 konektory pro klávesnici a myš. Monitor můžete připojit buď za pomoci DVI, popřípadě dvou konektorů DisplayPort.

Bohatá konektorová výbava bude samozřejmě pokračovat. Jsou to dva porty USB 2.0, čtyři porty USB 3.0, konektor RJ-45 a tři audio konektory. Je to Line-in, Line-out a Line-in/microphone. Vhod přijde i sériový port.

Rozšíření stolního počítače Fujitsu Esprimo P956

Stolní počítač Fujitsu Esprimo P956 obstojí i z pohledu rozšiřitelnosti. Do relativně velkého šasi se totiž vešlo dostatečné množství slotů pro rozšíření. Vedle dvou interních portů USB 2.0 jsou to především dva sloty PCI-Express x1 a po jednom slotu PCI-Express 2.0 x4 a PCI-Express 3.0 x16. Na desce je jeden slot M.2 a nechybí ani další dvě interní pozice 3,5". Tohle všechno je předpokladem k rozšíření, ať už jde o grafické karty, disky a podobně.

Výkonný počítač s různými procesory

Fujitsu Esprimo P956 zprava

Všechno výše popisované je bezpochyby zásadní a hodně důležité. Jednou z nejpodstatnějších vlastností stolního počítače Fujitsu Esprimo P956 je všem výkon. Ten se liší podle toho, jaké variantě dáte přednost. Základem všeho je čipová sada Intel Q170. Na trh byly uvedeny modely s procesory Intel Celeron, Intel Pentium a s těmi výkonnějšími. Mezi ně patří Intel Core i3, Intel Core i5 a Intel Core i7. Na výkon výpočetní techniky má vliv také operační paměť. V případě tohoto modelu jsou k dispozici čtyři paměťové sloty DDR4 pracující na frekvenci 2 133 MHz. Maximální podporovaná kapacita činí 64 GB.

K výpočetnímu výkonu si nezapomeňte připočíst ten grafický. Základem všeho jsou pochopitelně integrované grafické karty Intel HD Graphics. Alternativou však mohou být ty výkonnější. Typickým příkladem je NVIDIA NVS 315, NVIDIA GeForce GTX 745 a NVIDIA GeForce 605.

Na celkovou rychlost práce bude mít vliv také použití pevných disků SSD.

Fujitsu Esprimo P956 – Závěr

Stolní počítač Fujitsu Esprimo P956 má určitě co nabídnout široké škále libovolných uživatelů. Dokazuje to inovativní design, aktivní režim nízké spotřeby, jednoduchá správa systému, možnost využití technologie Intel vPro u vybraných procesorů a mnohé další.

Všechny počítače od Fujitsu Siemens aktuálně v prodeji

Fujitsu Esprimo P956

Fujitsu Esprimo P956 zleva

Fujitsu Esprimo P956 zprava