Výpočetní technika do kanceláře i domů může nabývat nejrůznějších podob. Pokud dáváte přednost kompaktnosti, originálnímu vzhledu a dostatečnému výkonu, stolní počítač Fujitsu Esprimo Q556 vás jistě zaujme.

Všechny Fujitsu Esprima Q556 aktuálně v prodeji

Fujitsu Esprimo Q556 je plnohodnotným stolním počítačem, který primárně sází své minimalistické provedení. To znamená, že ať už ho umístíte na stůl nebo vedle pracovního stolu, nebude zabírat téměř žádné místo. Stolní počítač Fujitsu Esprimo Q556 je koncipován nejenom naležato, ale také nastojato, a to díky praktickému stojánku. Na své si tedy přijde kdokoliv. A v čem je výjimečný tento prověřený model od společnosti Fujitsu?

Kompaktnost hraje hlavní roli

Fujitsu Esprimo Q556 zleva

Jednou z největších přednostní stolního počítače Fujitsu Esprimo Q556 je pochopitelně jeho velikost. Ta je velice často definována označením Tiny. Jsou to rozměry 190 x 185 x 54 mm a hmotnost 1.6 kg. To je v podstatě rozměr odpovídající menších notebooků, co se týče plochy. Lze tedy s naprostou jistotou konstatovat, že patřičná mobilita u této výpočetní techniky nebude žádný problém.

Prim hraje i designová stránka věci. Je pravdou, že model Fujitsu Esprimo Q556 ctí standard této modelové řady. Mezi vzhledově zajímavými prvky tedy nechybí červený lem originálně zakomponovaný do optické mechaniky v provedení slim. Výrobce v tomto směru vsadil na jednoduchost. Dokazuje do plný čelní panel s drobnými průduchy dole, a to při pohledu na položený počítač. Je to velice nápadité řešení, do něhož jsou zakomponovány jednotlivé konektory.

Šasi působí hodně elegantním dojmem, k čemuž přispívá i spojení kovu a plastu černé barvy. Nechybí ani prvek pro jednoduché otevření boční stěny a nepřehlédnutelné logo společnosti Fujitsu. Nutno podotknout, že Fujitsu Esprimo Q556 je elegán každým coulem.

Přední strana a konektorová výbava

Při každodenním používání stolního počítače vás bude asi zajímat, jak snadno a rychle budete moci k výpočetní technice připojit ostatní zařízení. V tomto případě to nebude žádný problém. V předním panelu totiž máte po ruce hned dva porty USB 3.0. Vedle nich se nachází ještě dva audio konektory pro mikrofon a sluchátka. Kromě již zmiňované optické mechaniky nechybí ani zapínací tlačítko včetně indikační diody.

Zadní strana a konektorová výbava

Z dlouhodobého hlediska připojování ostatních periferií hraje zásadní roli i zadní konektorová výbava. Ta pochopitelně odpovídá velikosti Fujitsu Esprimo Q556. Je sice omezenější než u velkých stolních počítačů, na druhou stranu ji lze označit za dostačující pro běžné užívání. K dispozici budete mít dva porty USB 2.0, dva porty USB 3.0, LAN, DisplayPort a DVI. Výjimkou nemusí být ani konektor RS-232. Vše doplňuje audio konektor a PS2 pro klávesnici.

Nabízí Fujitsu Esprimo Q556 vůbec nějaké rozšíření?

Fujitsu Esprimo Q556 zprava

Stolní počítač Fujitsu Esprimo Q556 si pořizujete s tím, že vzhledem k jeho velikosti nebudete očekávat žádné zázraky z pohledu rozšiřování. Přesto vám tento model nabízí alespoň určité minimum. Vedle jedné externí pozice 5,25" v provedení slim se domůžete jedné interní pozice 2,5". Nechybí ani slot M.2 na základní desce. Více slotů opravdu neočekávejte.

Malý, ale výkonný

Název tohoto podtitulku je celkem výstižný. Za malým vzhledem stolního počítače Fujitsu Esprimo Q556 se rozhodně neskrývá malý výkon. Záleží pochopitelně jaké výkonové variantě dáte přednost. Pokud však nechcete řešit výraznější omezení při každodenním používání, zapomenete na procesory Intel Pentium a vydáte se cestou procesorů Intel Core šesté generace v kombinaci s čipovou sadou Intel H110. Nabízí se hned několik variant.

  • Intel Core i3-6100T
  • Intel Core i3-7100T
  • Intel Core i5-6400T
  • Intel Core i5-6500T
  • Intel Core i5-7400T
  • Intel Core i5-7500T
  • Intel Core i7-6700T
  • Intel Core i7-7700T
Fujitsu Esprimo Q556 zezadu

Pokud jde o grafický výkon, v závislosti na volbě procesoru se domůžete odpovídající grafické karty. V rámci procesorů Intel Core jsou to grafiky Intel HD Graphics 530 a Intel HD Graphics 630. Celkový výkon stolního počítače Fujitsu Esprimo Q556 je samozřejmě podpořen i operační pamětí, která může dosahovat kapacity 16 GB. Aplikován může být paměťový modul DDR4 pracující na frekvenci 2 400 MHz.

Stylový počítač pro práci

Fujitsu Esprimo Q556 je kompaktním, funkčním a výkonným stolním počítačem pro každodenní práci. Integrovaný zdroj napětí s účinností 90 %, elegantní vzhled a plná výbava v základu. Tohle všechno jsou klady spojující kvalitu s dlouhodobě ověřenou stabilitou. Fujitsu Esprimo Q556 nabízí skvělou použitelnost v různých segmentech. Nejde pouze o záležitost firem, ale také nenáročných domácností. Rychlost a efektivita se zde pojí s inovacemi a dnes již zajímavou cenovou dostupností.

Všechny Fujitsu Esprima Q556 aktuálně v prodeji

Fujitsu Esprimo Q556 zleva

Fujitsu Esprimo Q556 zprava

Fujitsu Esprimo Q556 zezadu