Lehký, malý, obratný a maximálně elegantní. To je 13,3“ velký notebook Fujitsu Lifebook E734, který primárně oslovuje business třídu a normálním uživatelům přináší odpovídající nadstandard.

Přehled modelů LifeBook E734 aktuálně v prodeji.

Model Fujitsu Lifebook E734 byl oproti svému předchůdci inovován v několika oblastech. Zároveň navázal na svou propracovanost a kvalitu minulých řad, což je pravděpodobně tou největší devizou tohoto výrobku. Oblíbený notebook s moderním hardwarem, který vám nyní představíme pěkně zblízka a pod drobnohledem.

Hořčíkové slitiny a odolné panty

Fujitsu Lifebook E734

Pokud by vás zajímalo, jak stručně charakterizovat Fujitsu Lifebook E734, určitě by vás napadla slova jako pevnost, odolnost, mobilita a prémiové zpracování. O to se totiž starají speciální hořčíkové slitiny podepisující se na celkové kvalitě notebooku. Hned na první pohled je zřejmé, že tento model uspokojí i vysoce postavené manažery. To mimochodem dokazuje i červený lem z vnější a vnitřní strany. Prvek, jež je zakomponovaný do nejmenšího detailu.

Vzhledem k tomu, že se jedná o notebook o velikosti 13,3“, můžete počítat s velice příznivými rozměry 321 x 228 x 20 - 27 mm a s hmotností 1,69 kg. V tomto směru je pojem „mobilita“ doslova na místě.

Ať už uchopíte Fujitsu Lifebook E734 jakkoliv, vždy z něj budete mít pocit, že jeho zpracování je ještě o úroveň výše, než uvádíme. Podepisují se na tom kupříkladu pevné panty, ale i preciznost každého kousku šasi.

Konektorová výbava, jak se patří

Jen co se nabažíte moderního a prémiového designu Fujitsu Lifebook E734, sklouzne váš zrak k jedné velice důležité součásti notebooku. A tou je konektorová výbava. Tu přece jenom není radno opomíjet hlavně za předpokladu, že tento notebook se stane vaším malým pracovním nástrojem na cestách.

Z tohoto pohledu vás výrobek pravděpodobně nezklame, protože nabízí opravdu vše, co budete k práci vyžadovat. Jsou to až tři porty USB 3.0, VGA, DisplayPort, LAN, konektor pro mikrofon a sluchátka a čtečka karet.

I přes tak slabé tělo a malé rozměry výrobce neopomněl ani na slim DVD mechaniku, takže ani v tomto směru se nemusíte výrazně omezovat.

Zobrazení, které nezklame

Fujitsu Lifebook E734 otevřený

Ihned po otevření tenkého pouzdra Fujitsu Lifebook E734 vás bude určitě zajímat to, jak je na tom tento model s displejem. A zde je vhodné zmínit pouze jediné, je to dobré. Displej s velikostí 13,3“ vám předkládá dostatečné rozlišení 1 366 x 798 pixel. Kontrastní poměr 232:1, přijatelné pozorovací úhly a minimální zkreslení. Do interiéru je displej, jako dělaný. Na slunci bude možná trochu ztrácet v přímém osvětlení díky slabšímu jasu, ale také to není nic hrozného.

Vzhledem k tomu, že model Fujitsu Lifebook E734 budete primárně využívat pro běžnou kancelářskou práci, tak tento displej ani nemůže být kombinován s externí grafickou kartou. Spoléhat se budete na tu integrovanou Intel HD Graphics 4600. Výbava, jíž nelze cokoliv vytnout.

Zmínka by měla padnout také o webové kameře, která je samozřejmě umístěna na vrchním rámečku displeje.

Dokonale navržená klávesnice

V okamžiku, kdy se budete chtít pustit poprvé do práce a dotknete se klávesnice, nabydete velice příjemného dojmu. A to díky tomu, že 13,3“ velký notebook má vynikající rozložení kláves. Ano, chybí numerický blok, ale to je vzhledem k velikosti Fujitsu Lifebook E734 naprosto očekávatelné.

Naopak si lze povšimnout příjemného povrchu kláves, jejich optimálního rozestupu a tiché odezvy. Psaní na tomto notebooku půjde doslova samo. V této části si navíc můžete povšimnout i řady dalších originálních a praktických prvků.

Jsou to například mřížky v levném a horním rohu, za kterými se skrývají reproduktory. Vpravo dole narazíte na čtečku otisků prstů a nechybí ani dostatečně velký TouchPad. Pod displejem jsou kromě zapínacího tlačítka ještě další dva funkční prvky. Spolehnout se můžete i na několik jasně viditelných signalizačních diod.

Fujitsu Lifebook E734 je pro práci jednoduše jako stvořený.

Výkonné řešení dle potřeb uživatele

Fujitsu Lifebook E734 zavřený

Jednu kapitolu je třeba věnovat také té nejdůležitější části notebooku. A to je jeho samotné srdce neboli výkon zprostředkovaný za pomoci odpovídajících procesorů. V tomto směru máte celkem na výběr, od nejslabší verze Intel Core i3, přes zlatou střední cestu Intel Core i5, až po nejvýkonnější řešení Intel Core i7.

Na výkon má samozřejmě vliv také velikost operační paměti. Ta může dosahovat kapacity až 16 GB. Poslouží vám k tomu dva sloty DDR3 pracující na frekvenci 1 600 MHz.

Pro úplnost ještě zmíníme, že Fujitsu Lifebook E734 je vybaven buď klasickým diskem HD s kapacitou od 320 GB do 1TB nebo SSD diskem v kapacitě od 128 GB do 512 GB.

Pomocník, který své přednosti nezapře

Fujitsu Lifebook E734 je ideální volbou hlavně pro ty, kdo vyžadují precizně zpracované tělo, potřebují mobilní zařízení patřičné odolnosti a dávají přednost dlouhé výdrži na baterii. Když tohle všechno spojíte s předkládaným výkonem, jde o velice zajímavý model se vším potřebným.

Přehled modelů LifeBook E734 aktuálně v prodeji.

Fujitsu Lifebook E734 Fujitsu Lifebook E734 zavřený