Modelová řada Lifebook E skrývá řadu modelů. Provedení E744 je takovou pomyslnou zlatou střední třídou, co se velikosti týče. Čtrnáctipalcový notebook s moderním vzhledem je navíc příslibem velice slušného výkonu.

Přehled modelů LifeBook E744 aktuálně v prodeji.

Fujitsu Lifebook E744 patří právoplatně do prémiové třídy tohoto výrobce. Vypovídá o tom nejenom samotným design, ale i ty nejmenší detaily, včetně výkonnostní křivky. Tento model si své pevné místo najde v podstatě kdekoliv. Je však pravdou, že díky svému elegantnímu vyhovení cílí především na business třídu.

Robustní a bytelné pouzdro

Fujitsu Lifebook E744

Představení Fujitsu Lifebook E744 musí započít kde jinde než u jeho fyzického zpracování. Přece jenom s touto částí výrobku přijdete v průběhu každodenní práce do styku nejvíce. A máte se na co těšit. Pokud jde o samotné zabarvení, je tento model laděn do stříbrného pojetí v kombinaci s velice elegantním červeným prvkem. Tato lišta se nachází nejenom na vnější straně notebooku, ale také v jeho útrobách pod klávesnicí.

Nadšení z tohoto luxusní vzhledu stoupne o to více až zjistíte, že výrobním materiálem jsou hořčíkové slitiny, které se starají o pevný obal Fujitsu Lifebook E744. A to doslova. Žádné vrzání, průhyby při otevírání displeje ani zbytečně ulpívající otisky prstů. Ve prospěch tohoto čtrnáctipalcového modelu hovoří pevnost, odolnost a bytelnost.

Po výčtu těchto vlastností není třeba ani zoufat nad představou velkých rozměrů. Žádné takové totiž nejsou. Velikost Fujitsu Lifebook E744 je 338 x 231 x 20 – 27 mm. Se standardně dodávanou baterií se hmotnost pohybuje od 1,79 kg.

Notebook pro firemní prostředí

Každý používá notebook trochu jiným způsobem a jinde. Je však velice pravděpodobné, že budete vyžadovat dostatek portů pro připojení nejrůznějších externích zařízení. A pravdou je, že v tomto směru by neměl kdokoliv strádat.

Dokazuje to například slot pro paměťové karty, tři porty USB 3.0, jeden port USB 2.0, VGA, DisplayPort, LAN, ale také konektor pro připojení mikrofonu nebo sluchátek. Nechybí každopádně ani takové samozřejmosti, jakými jsou zámek Kensington a konektor pro dokovací stanici.

Díky robustnějšímu tělu Fujitsu Lifebook E744 nebudete ochuzeni ani o optickou mechaniku.

Podsvícená klávesnice nezklame

Fujitsu Lifebook E744 otevřený

Pokud využijete tento model pro práci či pravidelnější psaní nejrůznějších textů, jistě nebudete zklamáni. Důkazem toho je rovnoměrně navržená klávesnice s 84 klávesami, které mají jemný zdvih a optimální velikost. Díky tomu se na klávesnici dobře píše, a to i v noci, kdy máte možnost zapnout si praktické podsvícení kláves.

V tomto pomyslném pracovním prostředí vám nebude chybět ani TouchPad, TrackPoint, snímač otisku prstů nebo dvě funkční tlačítka pod displejem. Tam jsou mimochodem umístěny i signalizační diody, takže pěkně na očích.

V této souvislosti nelze modelu Fujitsu Lifebook E744 cokoliv vytknout.

Došlo k vylepšení displeje či nikoliv?

Menší bratříček Fujitsu Lifebook E734 se potýkal s trochu menším kontrastem a horšími pozorovacími úhly. Vyvstává tedy otázka, zda se takového nešvaru zbavil námi popisovaný model Fujitsu Lifebook E744. Po bližším prozkoumání nutno říci, že pravděpodobně ano. Displej s HD+ rozlišením 1 600 x 900 pixel působí věrohodnými barvami a ani na ostrém slunci to není žádný propadák. Pro běžné využití a kancelářskou práci si jej oblíbí kdekdo. Možná to bude právě matné provedení displeje, díky němuž se tento model ve venkovním prostředí jednoduše neztratí.

Výkonnostní parametry Fujitsu Lifebook E744

Fujitsu Lifebook E744 více

Tento notebook dělá čest modelové řadě Lifebook E, a to v mnoha ohledech. Tím největším a nejskrytějším kladem je ale výkon. Za elegantním šasi se totiž skrývá celkem slušná výbava, jež vás nebude omezovat při zpracování normálních, ale i lehce náročnějších výpočetních operací. Na úvod této kapitoly je však třeba zmínit, že Fujitsu Lifebook E744 není primárně určen pro grafické práce, čemuž také odpovídá integrovaná grafická karta Intel HD Graphics 4600.

Nyní se ale pojďme zaměřit na prvky, které poskytují právě onen potřebný výkon. Chipset Intel QM87 je kombinován s procesory Intel Core i3, Intel Core i5 a Intel Core i7. Je pouze na vás samotných, jakou třídu zvolíte a jaký výkon potřebujete.

K dispozici vám budou dva paměťové sloty DDR3 s frekvencí 1 600 MHz, do nichž můžete uložit až 16 GB. S SSD disky do kapacity až 512 GB Fujitsu Lifebook E744 splňuje naprosto všechny požadavky na firemní prostředí.

Ergonomie a bezpečnost

Notebook s dobrou výdrží na baterii a s ergonomicky řešeným vzhledem. To je Fujitsu Lifebook E744, u něhož výrobce neopomněl ani na řadu bezpečnostních prvků. Kromě snímače otisků prstů je to například šifrování pevného disku nebo ochrana proti krádeži ATP. Wifi a Bluetooth jsou naprostou samozřejmostí. Takže o kvalitách tohoto modelu si na základě prezentovaných informací udělá představu každý sám.

Přehled modelů LifeBook E744 aktuálně v prodeji.

Fujitsu Lifebook E744 Fujitsu Lifebook E744 více