Nekompromisní splnění všech požadavků na komerční segment. Vynikající zpracování, dostatečný výkon a velikost 15,6“. To je model exkluzivní řady Fujitsu Lifebook E754, který se stane silnou pracovní zbraní.

Přehled modelů LifeBook E754 aktuálně v prodeji.

Pokud sháníte kvalitní pracovní nástroj do kanceláře, ale i výkonný notebook pro běžnou domácí práci, možná vás osloví právě Fujitsu Lifebook E754. Ten je totiž z pohledu hardwaru poměrně vyzbrojený a co se týče vzhledu, pojem elegance je třeba vypíchnout na prvním místě.

Dokonalý vzhled

Fujitsu Lifebook E754

Fujitsu Lifebook E754 vás osloví nejprve svým zevnějškem. Šedivě zabarvené šasi je pevné na omak a budí dojem odolného notebooku. A je tomu opravdu tak. O tuto vlastnost se postaraly především hořčíkové slitiny. O celkovou eleganci pak návrháři ze společnosti Fujitsu.

Důraz je kladen hlavně na detaily. Nepřehlédnutelné logo společnosti, červený lem na okraji a hodně bytelné panty u displeje. Nejinak tomu bude i po otevření horního víka. Jediný černý prvek je kolem obrazovky, jinak i klávesnice je zasazena do šedého šasi s výrazným červeným lemem. To je spojení budící velice prémiový dojem, tudíž máte možnost využít Fujitsu Lifebook E754 i k reprezentativním účelům.

I když jde o notebook o velikosti 15,6“, své nadšení zákazníci nebudou skrývat ani z pohledu celkových rozměrů, které jsou více než přijatelné. Rozměry jsou 374 x 250 x 20 – 27 mm. S šestičlánkovou baterií se dostanete na hmotnost kolem 1,94 kg.

Dostatečná výbava portů

Zahledíte-li se na boční strany notebooku zjistíte, že tento model na tom není špatně ani z hlediska počtu konektorů. Ty jsou rovnoměrně rozloženy především na levé a právě straně, kde mimochodem nechybí ani optická mechanika, což může přijít někomu vhod.

Kromě napájení a zámku Kensington lze jmenovat například audio konektor pro sluchátka a mikrofon, dokovací port, HDMI, LAN, DisplayPort, VGA, čtečku paměťových karet, tři porty USB 3.0, jeden port USB 2.0 a jeden kombinovaný port s USB 3.0. Když se pozorněji zaměříte na tuto výbavu zjistíte, že budete mít k dispozici vše potřebné.

Displej s Full HD rozlišením

Fujitsu Lifebook E754 otevřený

Fujitsu Lifebook E754 dělá čest této prémiové řadě také z pohledu zobrazovací plochy. Displej o velikosti 15,6“ se prezentuje rozlišením 1 920 x 1 080 pixel. Matný IPS displej je dobře čitelný nejenom v interiéru, ale i v exteriéru. Kontrastní poměr obrazovky je 1 028:1 a úroveň černé je 0,25 cd/m2. Parametry displeje lze s naprostou jistotou označit za velice slušný průměr a pro běžné pracovní nasazení bude vše jako stvořené.

V souvislosti se zobrazením je vhodné zmínit také integrovanou grafickou kartu Intel HD Graphics 4600. Ta svým výkonem poslouží všem, kdo se rozhodnou Fujitsu Lifebook E754 použít pro kancelářskou práci. Displej lze mimochodem otevřít až o 180°.

Slušný výkon s přijatelnou spotřebou energie

Většinu čtenářů tohoto článku bude určitě zajímat, jak výkonný je vlastně tento business elegán? V tomto směru zmíníme pouze to, že luxusní design plně koresponduje i se samotným výkonem. To dokazují použité procesory Intel Core i3, Intel Core i5 a Intel Core i7 v provedení Dual Core. Nejvyšší řadu lze dokonce zakoupit i ve variantě Quad Core. To vše v kombinaci s čipovou sadou Intel QM87 Express Chipset.

Výčet důležitých parametrů samozřejmě pokračuje. Zmínit bychom se měli například o tom, že Fujitsu Lifebook E754 je opatřen dvěma sloty pro operační paměť DDR3 s frekvencí 1 600 MHz. Maximální kapacita je 16 GB.

Disky jsou používány buď klasické HD o velikosti až 1TB nebo SSD s kapacitou až 512 GB. Velice příjemná je i celková spotřeba elektrické energie tohoto notebooku.

Co byste měli ještě vědět?

Fujitsu Lifebook E754 zavřený

Například to, že Fujitsu Lifebook E754 je mimo jiné vybaven také Wifi a Bluetooth. Zvukový projev je průměrný a realizovaný za pomoci dvou mřížkových reproduktorů pod displejem. Ty ostatně přispívají k celkovému elegantnímu vzhledu. Obávat se nemusíte ani zvýšené hlučnosti, protože v tomto směru je notebook poměrně tichý, i když stoupá jeho výkon a ventilátor běží na plné obrátky.

Pokud jde o dobu provozu, pohybuje se kolem 5 – 6 hodin při intenzivnějším používání a v kombinaci s novou šestičlánkovou baterií. Takže i to je celkem slušná hodnota na to, jakým hardwarem je tento model vybaven.

Zapomenout bychom neměli ani na poslední část Fujitsu Lifebook E754, kterou je klávesnice. Ta je samozřejmě plnohodnotná včetně numerického bloku. Důraz je kladen na vynikající rozmístění kláves, přídavná funkční tlačítka pod displejem a signalizační diody, jež máte stále na očích. Velký TouchPad a snímač otisku prstů zakončují tuto celkem slušně vybavenou část notebooku.

Fujitsu Lifebook E754 je opravdovým pracovním nástrojem, který je vyzbrojený nejenom hardwarově, ale také designově.

Přehled modelů LifeBook E754 aktuálně v prodeji.

Fujitsu Lifebook E754 otevřený Fujitsu Lifebook E754 zavřený