Třída notebooků Fujitsu LifeBook „E“ je jako stvořená pro komerční segment. Výkonná a profesionální výpočetní technika zabalená do originálního kabátku. Poznejte přednosti Fujitsu LifeBook E756.

Notebook Fujitsu LifeBook E756 spadá do kategorie vkusných mobilních zařízení. Výkonný model, který si můžete postavit na pracovní stůl nebo s ním hrdě jezdit po schůzkách se zákazníky. To podněcuje velikost 15,6". Model se mimo jiné hodí také do domácnosti. Díky variabilitě lze získat notebooky s odlišnou konfigurací plnící požadavky běžné kancelářské práce, ale i náročnějších výpočetních operací.

Broušený hliník působí skvělým dojmem

Fujitsu LifeBook E756

Fujitsu LifeBook E756 zaujme na první pohled svým vzhledem. Šasi z broušeného hliníku je příjemné na omak a zároveň představuje dostatečnou ochranu proti hrubšímu zacházení. Vnější bytelný obal se v tomto případě prolíná s plastem. Ten tvoří například rámeček kolem displeje. Je však pravdou, že žádné části netrpí na nepřesnosti, mezery z výroby nebo jakékoliv vrzání. Fujitsu LifeBook E756 je takovým komplexním elegánem se vším všudy.

Propojení stříbrné a černé barvy působí reprezentativním dojmem. Vzhledem k tomu, že jde o výpočetní techniku značky Fujitsu, vše dokresluje výrazné logo a červený lem. Ten můžete spatřit na vnější hraně displeje. Zároveň ho uvidíte také po otevření notebooku pod klávesnicí. Prvek, který přispívá k celkové zajímavosti modelu Fujitsu LifeBook E756.

Notebook představuje se svými 15,6" dobře přenosné a mobilní zařízení. Dokazují to mimochodem rozměry korespondující s velikostí. Šířka činí 374 mm, hloubka je 250 mm a výška je od 20 do 27 mm. Celková hmotnost je 1,9 kg. V tomto směru jde o běžný průměr.

Konektivita na třech stranách

Vzhledem k tomu, že Fujitsu LifeBook E756 není žádným ultrabookem, ale plnohodnotným notebookem, můžete se spolehnout na to, že mu nebude chybět dostatek portů a konektorů. Na pravou stranu se dokonce i optická mechanika.

Rozdělení portů u modelu Fujitsu LifeBook E756 dává celkem jasný smysl. Na zadní straně najdete jeden port USB 2.0 a HDMI. Po ruce pak budete mít porty vlevo a vpravo. Když už jsme začali optickou mechanikou na pravé straně, zmínka by měla padnout také o Kensington zámku, dvou portech USB 3.0 a dvou audio konektorech určených pro sluchátka a mikrofon.

Zbytek konektorové výbavy se nachází vlevo. Je to čtečka SD karet, jeden port USB 3.0, DisplayPort, VGA a RJ-45. Za průduchem pro ventilátor se nachází ještě napájecí konektor. Jak vidno, Fujitsu LifeBook E756 nechybí z pohledu konektivity opravdu nic. Ani bezdrátové Bluetooth a Wi-Fi.

Vstupní části Fujitsu LifeBook E756

Fujitsu LifeBook E756 přivřený

Abyste mohli pohodlně pracovat na notebooku Fujitsu LifeBook E756, potřebujete samozřejmě vstupní zařízení. Tím se v tomto případě stává klávesnice v provedení chiclet. Notebook o velikosti 15,6" nabízí plnohodnotnou klávesnici včetně numerické části. Klávesy mají standardní velikost a rozložení. V jejich prospěch hovoří pohodlný tlakový bod a zpětná odezva. Klávesnice je tak stvořená pro psaní. Nad blokem s klávesami se nachází dvě funkční tlačítka. Vpravo pod displejem nechybí vypínací tlačítko ani čtyři signalizační diody. V obou rozích nad klávesnicí jsou vhodně umístěné reproduktory.

Ovládání myši je zajištěno prostřednictvím touchpadu. Jeho situování je spíše vlevo. Součástí dotykové plochy jsou i dvě integrovaná funkční tlačítka. Vpravo pod klávesnicí je čtečka otisku prstů. Vlevo na hraně notebooku můžete postřehnout několik dalších ikon, které jsou součástí led diod z přední strany. Prvky informující o probíhající práci notebooku Fujitsu LifeBook E756.

Displej nabízející dvě rozlišení

Jak už padla zmínka, notebook Fujitsu LifeBook E756 má velikost 15,6". Displej je možné volit ve dvou variantách vyhotovení. Jak z pohledu konstrukčního provedení, tak z hlediska nabízeného rozlišení. V obou případech jde o Anti-glare displej s LED podsvícením.

  • Displej s HD rozlišením 1 366 x 768 pixelů, 220 cd/m2.
  • IPS displej s FHD rozlišením 1 920 x 1 080 pixelů, 300 cd/m2.

Minimálně v případě IPS displeje získáte velice dobré pozorovací úhly a věrohodné barvy. Ani práce ve slunném prostředí pro vás nebude obtěžujícím faktorem. I když už nemusí jít o zcela komfortní a dostatečné zobrazení. Součástí horního rámečku displeje je mimochodem praktická webová kamera s rozlišením FHD.

Nahlédněte do útrob notebooku

Fujitsu LifeBook E756 z boku

Nyní už se pojďme zaměřit na to, co se ukrývá pod vnější slupkou Fujitsu LifeBook E756. A začneme nejprve zlehka. Notebooku nechybí například zvuková karta Realtek ALC255, dva stereo reproduktory, ale také pevné disky. Vedle těch klasických HDD lze zvolit i rychlejší variantu SSD s kapacitou až 512 GB. Pokud jde o baterie, využívány jsou šestičlánkové baterie 63 Wh nebo 72 Wh.

Samotným srdcem notebooku Fujitsu LifeBook E756 jsou použité procesory. Právě ty se starají o celkový výkon. Jedná se o šestou generaci procesorů Intel Core i3, Intel Core i5 a Intel Core i7. Když k tomu připočtete operační paměť DDR4 pracující na frekvenci 2 133 MHz s podporou maximální kapacity 16 GB, určitě budete spokojeni.

Fujitsu LifeBook E756 je notebookem primárně určeným pro kancelářskou práci, nikoliv pro zpracování náročné grafiky. To znamená, že v tomto směru můžete očekávat běžnou výbavu. Použita je integrovaná grafická karta Intel HD Graphics 520.

Notebook vhodný do obchodního i domácího prostředí

Model notebooku Fujitsu LifeBook E756 lze hodnotit velice kladně. Pestrá škála hardwarových konfigurací, dostatečný výkon, hodně portů, ale třeba i modulární baterie. To jsou předpoklady, které osloví velkou řadu potenciálních uživatelů.

Fujitsu LifeBook E756

Fujitsu LifeBook E756 přivřený

Fujitsu LifeBook E756 z boku