Model S710 vyrazil na prodejní pulty před několika lety a ihned oslovil sféru podnikatelů, ale i soukromého sektoru. Je to hlavně kvůli výkonu a preciznímu zpracování jednotlivých částí.

Přehled modelů Fujitsu Siemens Lifebook aktuálně v prodeji.

Na první pohledu zaujme Fujitsu Lifebook S710 svým vnějším vzhledem. Černé plastové provedení, které je ověnčeno typickým logem této značky. I když jde o plast, je třeba zmínit odolnost a pevnost ve všech záhybech. Ta se kladným způsobem projevuje hlavně při přenášení nebo manipulaci s notebookem.

Vzhledem k tomu, že Fujitsu Lifebook S710 je zpracován ve 14“ provedení, lze očekávat přínosné a ideální rozměry. Šířka je 34cm, hloubka 24,5cm a tloušťka 3,5cm. Nosit tak sebou můžete velikostně menší notebook, jehož hmotnost je lehce nad hranicí 2Kg.

Co připojíte k notebooku?

Fujitsu LifeBook S710 otevřený

Každá ze čtyř stran Fujitsu Lifebook S710 má jistě mnohé, co nabídnout. Pakliže bychom začali s popisem přední části, je to určitě čtečka paměťových karet, zapínání wifi, Firewire nebo audio konektory v podobě mikrofonu a sluchátek. Protilehlá zadní strana naopak obsahuje LAN a praktický zámek.

Pakliže bychom měli zmínit možnosti komunikace, bude to určitě LAN, Bluetooth, WiFi a dokonce 3G modem, který se stal nedílnou součástí tohoto praktického a novodobého modelu.

Nalevo lze spatřit dva porty USB 2.0, ExpressCard, eSATA, VGA a napájení. Vpravo to bude zase čtečka SmardCard, snadno vyjímatelná optická mechanika a jeden port USB 2.0. Naprosto dostačující výbava, která najde upotřebení jak při domácím použití, tak na cestách.

Bílá elegantní klávesnice a vynikající displej

U popisu estetických prvků notebooku Fujitsu Lifebook S710 do určité míry ještě zůstaneme. Velice milé překvapení na vás totiž čeká po otevření displeje. Ve světle šedivém plastu je zakomponována bílá klávesnice, jež působí luxusním dojmem. Potisky jednotlivých tlačítek jsou šedivé, i přesto jsou dostatečně viditelné.

Fujitsu LifeBook S710

Z tohoto pohledu nechybí opravdu nic, co by vás omezovalo při jakékoliv pracovní činnosti. Pravý roh je vyhrazen několika signalizačním diodám a pod klávesnicí se nachází dostatečně rozměrný touchpad se třemi funkčními tlačítky. Úhlopříčka touchpadu je kolem 7cm.

Nyní se již dostáváme ke zmiňovanému 14“ displeji, jehož rozlišení je 1366x768 pixel. Čitelnost displeje lze označit za průměrnou, i když jsou některé prvky až nadprůměrné, jako je třeba vysoká hodnota osvětlení. Pouze při pohledu shora může dojít k mírnějšímu blednutí barev, jinak je vše v naprostém pořádku.

Hnací motor Fujitsu Lifebook S710

Nyní přejdeme od designových záležitostí k samotnému srdci notebooku, které je tvořeno procesorem Intel Core i5 520M, jež disponuje frekvencí 2,4GHz a 3M Cache. Některé produktové řady nabývají rychlosti až 2,93GHz.

Maximální možná kapacita operační paměti DDR3 běžící na frekvenci 1066MHz může dosahovat hranice 8GB. Pokud jde o grafickou kartu, lze očekávat naprosto běžný akcelerátor GMA HD.

Budeme-li probírat další technické parametry a hodnoty, za zmínku stojí například hlučnost Fujitsu Lifebook S710, která se pohybuje v rozmezí od 30,5dB po 37,3dB, v závislosti na tom, jak je zatěžován notebook. Těšit se tak lze na zajímavě nízké hlukové hodnoty. S hlasitostí do určité míry souvisí i vestavěné reproduktory, které jsou samozřejmě stereo s kvalitním zvukem.

Co se týče spotřeby energie, můžete docílit s klasickou šesti-článkovou baterií přes čtyři hodiny provozu, což je v rámci tohoto snadno přenositelného modelu naprosto dostačující.

Jak zní verdikt nad Fujitsu Lifebook S710

Rozhodnete-li se pořídit si cenově dostupný notebook pro vykonávání pracovních povinností nebo běžnou domácí zábavu, bude Fujitsu Lifebook S710 ideální volbou. Dostatek výkonu, nízká hlučnost, optimální spotřeba a mobilní zařízení pevného a originálního vzhledu.

Fujitsu Lifebook S710 zavreny
Fujitsu Lifebook S710 priotevreny
Fujitsu Lifebook S710  otevrenyPřehled modelů Fujitsu Siemens Lifebook aktuálně v prodeji.