Sázíte-li při svých pracovních úkonem především na praktické vybavení notebooku a ne pouze na zajímavý a poutavý vzhled, může se stát Fujitsu Siemens Lifebook E8020 Vašim velice blízkým pomocníkem.

Přehled modelů Fujitsu Siemens Lifebook E8020 aktuálně v prodeji.

Design je otázkou vkusu

Notebook Fujitsu Siemens Lifebook E8020

Spousta testerů a recenzentů označuje tento model za nudnou a šedou myš, co se týče samotného vzhledu. My k této otázce přistupujeme ze širšího hlediska a věc vkusu necháváme vyloženě na zákazníkovi. Každý totiž u svého zařízení preferuje zcela něco jiného. Pokud toužíte po jednoduchém plastovém vhledu v nenápadné šedi, může být Fujitsu Siemens Lifebook E8020 Vašim favoritem. Primární předností tohoto zařízení byl již od jeho dávného vývoje především důraz kladený na výkon, než na samotnou mobilitu. Vzhledem k větším parametrům a váze dosahující téměř 3Kg, je tento model přece jenom nešikovným společníkem pro celodenní nošení.

Fádní vzhled je vykoupen dosti zajímavou pevností a odolností, na kterou má do značné míry vliv i ona zmíněná robustnost. Již velice dávno byl zažit zcela zřejmý fakt, že notebooky této značky patří mezi odolnější a konstrukčně pevnější techniku. Ona mohutnost však do určité míry přináší i další zajímavé výjimečnosti a možnosti, na které se hned podíváme.

Bohatý výběr praktického příslušenství

Notebook Fujitsu Siemens Lifebook E8020 - boční pohled

Pokud se nejdříve zaměříme především na hardwarovou výbavu tohoto zařízení, narazíme na přednost Fujitsu Siemens, kterou je aplikování procesoru Intel Centrino, čipové sady, která nese označení Sonoma, jenž v minulých letech zaznamenala poměrně značný úspěch. K dalším kladným vlastnostem se přidává i použití grafické karty v podání ATi Mobility Radeon X600. Spojením s dostatečným množstvím operační paměti dochází k utvoření velice zajímavého a ideálního pracovního nástroje.

Notebook Fujitsu Siemens Lifebook E8020 - boční pohled

Ten je podněcován i bohatou výbavou dalších vstupů a konektorů, které jsou logicky a vhodně rozprostřeny po stranách notebooku. Nechybí konektor pro modem, LAN, VGA, S-Video, sériový a paralelní port, FireWire, Express Card, PCMCIA nebo USB 2.0 v dostatečném počtu čtyř kusů. O komunikaci s okolním světem nebo příslušnými zařízeními se může starat Wifi modul či infračervený port. Kompletní pracovní sestavu uzavírá ještě 15.1“ palců široký SXGA displej, který disponuje rozlišením 1400 x 1050 pixel. Jeho technické parametry a zobrazení se pohybují zhruba na úrovni průměrných vlastností obrazovek. Vzhledem k převaze využití v podobě mobilního stolního zařízení, se může nabízet otázka potřeby mnohem většího displeje.

Stejně jako kterékoliv jiné modely značky Fujitsu Siemens, i tento produkt má poměrně tichý ventilátor a velice prakticky zkonstruovaný chladicí systém. Zahřívání notebooku tedy můžete postřehnout pouze po vnějších stranách klávesnice. Ta je ostatně bílé barvy, jak tomu u tohoto výrobce bývá. V šedém vnitřním plastu vyčnívají kromě kláves i dvě stříbrná tlačítka, která patří k touchpadu. Mezi nimi je k dispozici snímač otisku prstů.

Bezpečí na prvním místě

Notebook Fujitsu Siemens Lifebook E8020 se pyšní také bohatou zásobou a výbavou bezpečnostních prvků, které jsou jak vně zařízení, tak v podobě užitečných a praktických softwarů nebo utilit. Právě v těchto zmíněných prvcích, technických parametrech a uživatelsky příjemném rozhraní se skrývá síla tohoto robustnějšího přístroje.

Posuďte své požadavky a nároky na levné repasované notebooky a vybírejte zařízení, která budou šitá přímo na míru. Možná právě díky tomu dospějete k rozumné a logické volbě, kterou bude přestavovat právě tento model. Objevte sílu a kouzlo jeho předních a výjimečných vlastností. Začleňte do hledáčku svého výběru i možnou variantu v podání Fujitsu Siemens Lifebook E8020.

Přehled modelů Fujitsu Siemens Lifebook E8020 aktuálně v prodeji.