Cenově dostupný počítač s patřičným výkonem a nadčasovým vzhledem. Přesně těmito slovy lze charakterizovat model HP 6200 PRO, který našel spoustu příznivců. Přečtěte si následující recenzi a staňte se jedním z nich.

Přehled modelů HP 6200 PRO aktuálně v prodeji.

I přes velký boom notebooků stále hodně lidí dává přednost stolním počítačům. Jestliže v této oblasti hledáte cenově nenáročný produkt, u něhož nebudete mít problém s požadovaným výkonem, padne vám model HP 6200 Pro určitě do oka.

Jeho nejpopulárnější verze hovoří rozhodně za vše. Černé ocelové šasi v kombinaci s plastovou mřížkou v přední části je toho jasným důkazem. Vzhledem k tomu, že jde o stolní počítač, je třeba počítat s odpovídajícími rozměry 379x338x100 mm. Výhodou je, že počítač můžete postavit vodorovně i svisle v závislosti na tom, jak to vyhovuje vašim potřebám.

Jaké porty máte k dispozici u modelu HP 6200 PRO?

HP 6200 PRO

Pokud se budeme bavit o portech, do nichž lze z přední i zadní strany připojit další externí zařízení nejrůznějšího typu, máte rozhodně na výběr. Dohromady je to celkem 10 portů USB 2.0, sériový port, PS2 pro klávesnici a myš, DisplayPort, VGA, DVI, audio konektory typu Line IN, Line OUT a mikrofon/sluchátka, včetně paralelního portu, LAN a eSATA.

V přední části je samozřejmě místo pro optickou mechaniku. K dispozici je ještě jedna pozice o velikosti 2,5“.

Vnitřní sloty počítače

Pokud zatoužíte po interním rozšíření HP 6200 PRO, určitě to nebude problém. K vnitřním slotům se navíc dostanete bez práce a jakéhokoliv nářadí. K dispozici vám bude jediný jistící prvek, s pomocí něhož odstraníte boční kryt. Pak máte přístup k libovolným komponentám.

Co se týče počtu nabízených slotů, je to jeden PCI, dva PCIe x1 a jeden PCIe x16.

Dále vás může zajímat výměna či doplnění operační paměti. V tomto směru jsou k dispozici 4 DIMM sloty, do nichž lze vložit maximálně 16 GB DDR3 paměti běžících na frekvenci 1 333 MHz. Uvnitř se nachází sloty pro disky, které mohou dosahovat velikosti 1TB SATA 7 200 ot./min., 160 GB SATA 10 000 ot./min. a 160 GB SSD.

Výkon pro běžnou domácí a kancelářskou práci

HP 6200 PRO komponenty

HP 6200 PRO je vystavěn na čipové sadě Intel Q65 Express. V rámci procesoru lze vybírat hned z několika typů, mezi něž rozhodně patří Intel Core i3, Intel Core i5 a Intel Core i7. Nejvyšší model Intel Core i7-2600 běží na frekvenci 3,4 GHz a pyšní se 8 MB cache paměti.

Co se týče grafického výkonu, je standardně nabízena integrovaná grafická karta HD. Využít však můžete také modifikací s těmi externími, mezi něž patří hlavně AMD Radeon HD 6350 a HD 6450 nebo NVIDIA Quadro NVS 295 a NVS 300.

Ostatní zajímavosti o HP 6200 PRO

Tento stolní počítač je určitě dobrou volbou pro jakéhokoliv nenáročného zákazníka dávajícího přednost značkové sestavě a přijatelnému výkonu. Zajímat vás možná bude ještě to, že aplikován je napájecí zdroj 240 W a počítač se pyšní označením US ENERGY STAR. Jeho váha je kolem 8 Kg, takže ani s přepravou na jiné místo nebo s přesouváním kolem stolu byste neměli mít výraznější problémy. A v neposlední řadě je to také velice lákavá cena, za níž můžete HP 6200 PRO aktuálně pořídit.

HP 6200 PRO

Přehled modelů HP 6200 PRO aktuálně v prodeji.