Nenáročných uživatelů prahnoucích po výpočetní technice přibývá den ode dne. Velké spoustě lidí stačí jen klasický stolní počítač a přiměřený výkon v kombinaci s nízkou cenou. Tohle všechno a mnohé navíc předkládá počítač HP 6300 PRO.

Přehled modelů HP 6300 PRO aktuálně v prodeji.

HP 6300 PRO

Stolní počítače značky Hewlett-Packard patří již dlouhou dobu k poptávanému sortimentu. Značkové sestavy, které jsou odladěné do nejmenšího detailu, a to nejenom po softwarové stránce, ale také té hardwarové. Důkazem těchto slov je počítač HP 6300 PRO, jež se svým vzhledem drží standardu tohoto výrobce.

Představte si černé plechové boky upevněné k bytelné konstrukci za pomoci speciálních otevíracích prvků, s nimiž se nepojí žádné nástroje a nářadí. Přední části stolního počítače dominuje 5,25“ optická mechanika v kombinaci s dalším volným slotem. Větší polovinu této strany tvoří plastová mřížka, v níž jsou ukryty čtyři porty USB, konektory pro mikrofon a sluchátka. Nechybí samozřejmě ani tlačítko pro zapnutí počítače.

Stolní počítač je konstruován tak, že jej lze posadit naležato i nastojato. Při jeho umísťování doma či v kanceláři si nemusíte s ničím lámat hlavu.

Připojení v zadní části počítače

HP 6300 PRO se na rozdíl od jakýchkoliv notebooků pyšní poměrně velkou výbavou nejrůznějších portů a konektorů. Kromě výše uvedeného seznamu naleznete vše ostatní na zadní straně stolního počítače. Právě tam budou s největší pravděpodobností směřovat kabely od všech externích zařízení a periferií.

Seznam dostupných konektorů vypadá nějak následovně – Line IN, Line OUT, PS2 porty pro klávesnici a myš, sériový port, VGA, eSATA, šest portů USB a LAN. Pod touto zásobou na vás čeká ještě několik volných slotů, k nimž se dostanete z útrob počítače. Obvykle jde o možnost vložení televizní karty, grafické karty a podobných komponent.

Je to jeden slot PCI, dva sloty PCIe x1 a jeden slot PCIe x16.

Výkon stolního počítače HP 6300 PRO

HP 6300 PRO komponenty

Pokud se zaměříme na srdce samotného počítače, máte určitě na výběr. Od těch nejslabších procesorů Intel Celeron, Intel Pentium, až po ty silnější v podobě druhé a třetí generace Intel Core i3, Intel Core i5 a nejvýkonnější verze Intel Core i7.

Nejčastěji je do stolního počítače HP 6300 PRO osazována integrovaná grafická karta, jejíž provedení roste s volbou konkrétní sestavy, takže od Intel HD Graphics 2000 až po Intel HD Graphics 4000.

Co se týče operační pamětí, podporovány jsou frekvence až 1 600 MHz, přičemž do čtyř slotů můžete vložit maximálně 32 GB paměti. Budete-li se držet standardní nabídky Hewlett-Packard, pak z pohledu diskové kapacity můžete získat HDD až 1TB a SSD až 256 GB.

Pro doplnění ještě zmíníme, že počítač je vybaven zdrojem 240 W.

Ideální volba pro nenáročné

Stolní počítač HP 6300 PRO je bezpochyby starším modelem, přesto si svou výbavou a precizním zpracováním zachovává spoustu příznivců, pro něž je důležitá přijatelná cena v kombinaci s plynulým výkonem pro běžné uživatelé potřeby.

Přehled modelů HP 6300 PRO aktuálně v prodeji.