Stolní počítač cílící nejenom na patřičnou hardwarovou výbavu, ale také na moderní vzhled. Kvalitní zpracování, výběr ze dvou oblíbených verzí a dostupnost. To je stolní počítač HP EliteDesk 800 G1, který si dnes představíme trochu blíže.

Všechny počítače HP EliteDesk 800 G1 aktuálně v prodeji

Stolní počítač HP 800 G1 působí jako velice elegantní představitel kancelářské výpočetní techniky. Za jeho reprezentativním vzhledem se však skrývá mnohé navíc a při správné konfiguraci jej lze považovat dokonce i za herní počítač. Pojďme se ale na tento produkt podívat trochu pod drobnohledem.

Moderní design se nezapře

HP 800 G1 Tower

Spojení kvalitních černých plastů s ocelovým šasi vytváří pevný, bytelný a vzhledově zajímavý celek. K tomu ostatně přispívá přední luxusní žebrování, v jehož středu se nachází vždy plný úzký panel s mechanikou a porty. Takové pomyslné umělecké dílo v oblasti výpočetní techniky, jehož design se tak trochu vymyká běžnému standardu.

Stolní počítač HP 800 G1 můžete pořídit v nejrůznějších velikostních variantách. Mezi oblíbené a populární patří ta nejmenší. HP 800 G1 SFF neboli Small Form Factor, což mimochodem dokazují i rozměry 460 x 244 x 164 milimetrů. Hmotnost se pak pohybuje kolem 0,9 kilogramů.

Jestliže nelpíte na kompaktní velikosti, a naopak vyžadujete větší zastoupení portů, přijde vám vhod další varianta provedení HP 800 G1. Je to model Tower, jehož rozměry jsou 442 x 399 x 170 milimetrů a hmotnost je 9,3 kilogramu.

Alternativou těchto prezentovaných stolních počítačů pak může být ještě řešení HP 800 G1 AiO, což je počítač v provedení All in One neboli monitor spojený s počítačem tvořící jednokusový celek.

Co všechno připojíte ke stolnímu počítači HP 800 G1?

HP 800 G1 SFF

Pokud jde o konektorovou výbavu, ať už tu externí nebo interní, rozlišovat byste měli především to, zda si pořizujete provedení SFF nebo Tower. Každý z těchto počítačů vám totiž nabídne trochu něco jiného.

HP 800 G1 SFF je v přední části vybaven dvěma porty USB 3.0 a dvěma porty USB 2.0. Nechybí ani samostatný konektor pro mikrofon a sluchátka. V zadní části pak naleznete dva porty USB 3.0, audio výstup, Line-in, LAN, PS/2 pro myš i klávesnici, VGA, DisplayPort, sériový port a napájecí konektor. Pakliže bychom přihlíželi k vnitřní výbavě počítače, nebudou vám chybět sloty PCI Express x1, PCI Express x16 a PCI.

Větší a robustnější varianta stolního počítače HP 800 G1 Tower je bezpochyby o něco málo bohatší. Ovšem na předním panelu to jistě nepoznáte, protože i ten je vybaven dvěma porty USB 2.0 a dvěma porty USB 3.0, včetně mikrofonu a sluchátek. Naopak vzadu už to zpozorovatelné bude. Čtyři porty USB 2.0, dva porty USB 3.0, sériový port, audio, Line-in, LAN, VGA, DisplayPort, PS/2 pro myš a klávesnici. I v útrobách samotného počítače najdete větší zastoupení slotů PCI.

Výkon modelu HP 800 G1

HP 800 G1 otevřený

Každého bude v případě tohoto stolního počítače zajímat hlavně jeho předkládaný výkon. Ať už zvolíte kteroukoliv ze dvou uvedených variant provedení, vždy se setkáte s tím stejným. Čipová sada Intel Q87 Express a procesory Intel Core i3, Intel Core i5 a Intel Core i7. Samotný výkon můžete podpořit ještě vložením až čtyř paměťových modulů, jejichž celková kapacita dosahuje hodnoty 32 GB.

Vybírat si budete moci i mezi verzemi s odlišnou grafickou kartou. Pro méně náročné vznikly modely s integrovanou grafikou. Ti, kdo se chtějí věnovat složitějším multimediálním operacím nebo hraní her sáhnou po řešení s kvalitní grafickou kartou. Nejčastěji jsou používány tyto karty – AMD Radeon HD 8350, NVidia NVS 310, NVidia NVS 315 a NVidia GeForce GT630.

Opomenout bychom neměli ani na kapacitu pevného disku, jež může dosahovat hodnot až 500 GB, a to jak v HD, tak SSD verzi.

Domů i pro obchod

Stolní počítač HP 800 G1 je modelem, který dokáže uspokojit poměrně široké portfolio zákazníků. Design v kombinaci s překládaným výkonem naleznou své pevné místo jak v domácnostech, při hraní her, tak v kancelářích, kde bude kladen důraz na náročnější výpočetní operace.

Všechny počítače HP EliteDesk 800 G1 aktuálně v prodeji

HP 800 G1 Tower HP 800 G1 SFF