Do hledáčku testovaných modelů se dostal manažerský velikán HP Compaq 6910p, který toho však svými parametry dokáže nabídnout stále mnoho i dnes, po několika letech od svého zrození.

Přehled modelů HP Compaq 6910p aktuálně v prodeji.

Vzhledově působivá business class

HP Compaq 6910p

Když před několika dlouhými lety vstupoval HP Compaq 6910p na volný trh, byl již předem znám segment, kterému bude vévodit. Byla to právě business třída, kde měl plnit hlavní roli lehkého, vzhledově elegantního a výkonově dostatečného pomocníka. Všechny tři aspekty byly až nad míru splněny. Ono pomyslné manažerské zaměření je zřejmé již z letmého pohledu. Luxusně působící šedivý plast na displeji, který se přes dvě nenápadné, ale pevné packy uchycení mění do černé barvy spodní části. Svoji výsostnou eleganci nabídne notebook až po otevření a odhalení svého vnitřku, který si však necháme na později.

Co se týče pevnosti, která je v tomto případě poměrně důležitá, vzhledem k častému přenášení přístroje, působí vše tvrdě a odolně. Vliv na to bude mít i přísada pevnějších slitin, které se nachází v horní části displeje, tudíž nedochází opakovaným otevíráním k jakékoliv deformaci a dalšímu narušení. Pokud HP Compaq 6910p postavíte před sebe, zaujme Vás jistě malá a nenápadná západka pro otevření displeje. Pod ní se nachází pouze čtečka paměťových karet a reproduktory. Zbytek důležitých konektorů je rozdělen do zbylých třech stran. Jsou to USB 2.0 porty, VGA, LAN, FireWire, Audio, modem, S-Video a samozřejmě i optická mechanika.

Funkční elegance na první pohled

HP Compaq 6910p Touchpad

Nyní se již konečně dostáváme k toužebně očekávanému pohledu na otevřený notebook. Většinu lidí tento praktický a univerzální design jistě potěší. Černá klávesnice s TouchPadem, která je obehnána tmavě šedým plastem působí velice elegantně a honosně. Vliv na to budou mít jistě i malé, ale výrazné detaily samotné konstrukce. Modelová řada HP Compaq se pyšní velice pohodlnou klávesnicí, která je nabídnuta i v tomto případě. Dosti efektivní rozložení kláves zapříčiňuje rychlé a svižné psaní. Kromě TouchPadu, TouchPointu a snímače otisku prstů je zde také dotyková část panelu, která se nachází přímo pod displejem. Právě tady můžete pomocí dotyků prstů ovládat hlasitost, Wifi nebo spouštět libovolné aplikace. Poměrně praktický a často využívaný doplněk.

Hned v úvodu jsme také zapomněli zmínit, že HP Compaq 6910p je vybaven 14,1“ palcovým monitorem s možností výběru dvou rozlišení. Jedno z nich je WXGA (1280 x 800 pixelů) a druhé tvoří WXGA+ (1440 x 900 pixelů). Displej má poměrně zajímavý jas, který je podněcován i automatickým snímačem okolního světla. Pouze při vertikálním pohledu občas nastávají slepá místa v dostatečném zobrazení. Je to však pouze pocitová záležitost každého uživatele. Právě díky zmíněné velikosti zobrazovací plochy lze očekávat i zajímavé rozměry samotného notebooku, se kterými bude korespondovat přijatelně malá hmotnost.

HP Compaq 6910p po pracovní stránce

HP Compaq 6910p otevřený

V útrobách tohoto malého přístroje bije poměrně silné srdce v podobě procesoru Intel Core 2 Duo o příslušné frekvenci. Na svižnosti se bezpochyby podepisují i DDR2 operační paměti nebo integrovaná grafická karta Intel GMA X3100. Spojením všech parametrů vzniká poměrně zajímavý celek, který si poradí s kdejakou náročnější aplikací nebo softwarem. Z tohoto důvodu lze HP Compaq 6910p považovat za velice silného konkurenta současných low-end notebooků. Značkový notebook HP navíc přináší uživatelům i bohaté zázemí z pohledu bezpečnosti, na kterou má bezpochyby vliv onen snímač otisku prstů a modul TPM (Trusted Platform Modelu), které jsou v kombinaci s vhodným softwarem od společnosti HP silnou zbraní. Posuďte sami, zda je tento malý business notebook ideálním produktem právě pro Vás.

Přehled modelů HP Compaq 6910p aktuálně v prodeji.