Stolní počítač HP Compaq dc7900 se stal poměrně oblíbenou variantou dostatečně výkonného zařízení, které slouží pro náročnější kancelářské činnosti. Díky třem velikostním provedením si na své přijde opravdu každý.

Přehled modelů HP dc7900 aktuálně v prodeji

HP compaq dc7900  s monitorem

Odešel-li Váš starý počítač do věčných lovišť nebo naopak hledáte výkonnější pracovní nástroj, který zvládne Vaše každodenní povinnosti s počítačem, bude to jistě produkt HP Compaq dc7900, jež Vám může přinést plnohodnotné a tížení uspokojení. Vliv na to má samozřejmě hardwarová výbava počítače, o které si něco povíme hned v následujících řádcích.

Začít bychom měli pravděpodobně samotnou stavbou počítače. Trh Vám totiž předkládá hned tři rozměrové varianty, které nesou úplně stejné označení HP Compaq dc7900. Tu největší verzi bezpochyby představuje MidiTower, zlatou střední cestou je Ultra-Slim Desktop a nejmenší je kdo jiný, než Ultra Small Form Factor. Každý z těchto modelů má oproti svým konkurentům některé předpoklady navíc. MidiTower sice zabírá více místa, nabídne však větší množství počtu slotů pro nejrůznější rozšíření. Nejideálnější volbou by se mohl zdát právě Ultra-Slim Desktop, který pojí dostatek způsobů rozšiřitelnosti s přijatelnými rozměry, které umožňují stavět počítač také na stůl, pod monitor.

Co se týče možnosti připojení dalších zařízení, u každého modelu HP Compaq dc7900 jistě naleznete LAN, audio, VGA, RS232, PS/2 nebo USB 2.0 v odlišném počtu. Základní deska se poté honosí sloty PCIe 16x, PCIe 1x nebo klasickými sloty PCI.

Co je zárukou pohodlné a plynulé práce

HP compaq dc7900 zezadu

Hlavním hnacím motorem HP Compaq dc7900 je CPU procesor Intel Core 2 Duo, který je přímo stvořený ke zpracování náročnějších operací, co se týče kancelářských balíčků nebo multimediálního obsahu. Frekvence tohoto procesoru započíná na 2,66Mhz a může dosahovat hodnoty 3,16MHz, což je dostatečný výkon pro běžně potřebné úkony.

Co se týče oblasti grafického výkonu, v základu můžete očekávat převážně integrovanou grafickou kartu Intel GMA 4500. Pakliže Vám její výkon nebude dostačovat, máte prostřednictvím zmiňovaného slotu PCIe 16x možnost patřičné rozšiřitelnosti, stejně jako operačních pamětí DDR2.

Business vzhled elegána

Stolní počítač HP Compaq dc7900 Vás však nezaujme jenom svými skrytými předpoklady v podobě odpovídajícího výkonu, ale také elegantním a vkusným designem. Ten přímo poukazuje na to, pro jakou společnost byly zmíněné varianty sestaveny. Primární oblastí je bezpochyby business třída, tedy kancelářské pracovní prostředí.

HP compaq dc7900

Ocelové kryty jsou obepnuty kolem černého, plastového šasi, v němž kromě uvedených portů v zadní části počítače naleznete i USB a audio vstupy v popředí, jež slouží pro jejich rychlé a snadno dostupné využití. Většina sestav HP Compaq dc7900 se navíc prodává s operačním systémem Microsoft Vista Business.

Potřebujete-li do své kanceláře nebo domácích prostor počítač, který bude z hlediska vyměnitelnosti jakýchkoliv komponent dostatečně přístupný, nezabere Vám spoustu prostoru na pracovním stole, bude mít reprezentativní vzhled a vhodné parametry odpovídající současné době, je HP DC7900 dobrá volba. Propracovanost výrobků společnosti Hewlett Packard a jejich vyváženost je obecně známá.

Přehled modelů HP dc7900 aktuálně v prodeji