Výkon pro práci je u stolního počítače pravděpodobně tím nejzákladnějším, co musí mít. Připočtete-li k tomu ještě zajímavý vzhled, jež se bude vyjímat na vašem stole či vedle něj, máte dozajista vybráno. Je to stolní počítač HP Compaq Elite 8300.

Všechny modely HP Elite 8300 aktuálně v prodeji

Stolní počítače značky Hewlett Packard se vyjímají svým originálním designem. Jde především o business třídu, která sází na jednoduchost a optickou eleganci. Střídmý vzhled v kombinaci s nápaditými detaily, jež dotváří celek.

HP Compaq Elite 8300 Minitower

Tak nějak lze charakterizovat i model HP Compaq Elite 8300, který byl na trh uváděn hned ve třech velikostních variantách. Tu nejmenší představuje Ultra Slim Business PC, jehož označený má zkratku USBP. Zlatou střední cestou je Small Form Factor, známý, jako SFF. Největší verzí je nakonec Minitower, jehož primární místo vzhledem k překládaným rozměrům jistě nebude na ploše pracovního stolu.

Small Form Factor HP Compaq Elite 8300

V naší dnešní recenzi se budeme věnovat hlavně tomu nejvyužívanějšímu zařízení, tedy SFF. Od ostatních modelů se liší nejenom svou velikostí, ale také výbavou, pokud jde o porty.

Začít bychom měli technickými parametry. Velikost HP Compaq Elite 8300 je 338x379x100 mm při hmotnosti kolem 8 Kg, v závislosti na tom, co všechno zakomponujete do tohoto stolního prvku.

Verzi Small Form Factor lze díky nožičkám posadit naležato na stůl, popřípadě na PC umístit monitor. Výjimkou však není ani varianta na výšku, k níž je možné použít speciálního stojanu, jež zabrání pádu při nechtěném zavadění o počítač.

Vzhledové provedení stolního počítače

Pakliže bychom měli být konkrétnější z pohledu výsledného designu, počítat musíte samozřejmě s černou barvou a šedivými prvky. Osvědčená kombinace společnosti Hewlett Packard. Kontrasty lze spatřit i z pohledu výrobních materiálů, kde se prolínají plasty s kovovými kryty. Ty jsou opatřeny speciálními zámky, jež vám umožní průnik do počítače bez jakéhokoliv nářadí.

Co připojíte k verzi Small Form Factor?

HP Compaq Elite 8300 SFF

Z hlediska mechanik, je to 5,25“ slot například pro DVD a 3,5“ slot pro menší typ PC doplňku. Přední část HP Compaq Elite 8300 je navíc vybavena čtyřmi porty USB 2.0, včetně audio konektorů pro připojení sluchátek a mikrofonu.

Daleko lépe je zásobena zadní část stolního počítače, kde narazíte na čtyři porty USB 3.0 a dva porty USB 2.0. Nechybí však ani sériový port, audio, PS/2 pro myš i klávesnici nebo LAN, DisplayPort a VGA.

Rozhodnete-li se pro řádnou výbavu počítače zevnitř, nabízí se vám ve variantě Small Form Factor poměrně dost možností. Minimálně 1x PCI, 1x PCI Express x1, 2x PCI Express x2 graphics. Uvnitř výpočetního zařízení si povšimnete také napájecího zdroje 240W.

HP Compaq Elite 8300 a jeho výkon

HP Compaq Elite 8300 SFF stojí

V závěru naší recenze se dostáváme pravděpodobně k té nejpodstatnější části, jež vás přesvědčí o nákupu tohoto stolního počítače. Na první pohled neviditelná věc, kterou je výkon. Ten má na svědomí procesor Intel odpovídající generace. Nejčastěji je do HP Compaq Elite 8300 umísťován procesor i5. Operační paměti jsou DD3, optimálně s 8GB. Maximální kapacita je ale 32GB ve čtyřech slotech.

Co se týče grafického výkonu, standardem je Intel HD Graphics, ať už je to model Basic, 2000, 2500 nebo 4000. Výjimkou však nejsou ani externí grafické karty ATI Radeon nebo NVIDIA.

Celý pracovní komplet uzavírá pevný disk s otáčkami 7 200 ot. /min., jehož kapacita může z výroby dosahovat hodnoty až 1TB.

Seskupení několika zásadních předpokladů, které jsou pro domácí či komerční práci, jako stvořené.

Všechny modely HP Elite 8300 aktuálně v prodeji