Sháníte výkonově dostatečný počítač pro běžné domácí činnosti či klasickou kancelářskou práci? Zařízení, které vás plnohodnotně uspokojí a bude mít navíc i reprezentativní vzhled?

Přehled modelů HP dc7800 aktuálně v prodeji

Tím počítačem by mohl být značkový produkt Hewlett Packard, který je sám o sobě synonymem kvality, vynikajícího zpracování a zajímavého designu. Model HP Compaq dc7800, který spatřil světlo světa hned ve třech modelových řadách.

Tou nejmenší je Ultra Slim Desktop. Oblíbenější a dostupnější jsou ale varianty Small Form Factor a Minitower. Produkty, jež vám díky větším rozměrům mohou nabídnout daleko více prostoru v podobě dalších slotů nebo samotných portů.

Příjemná vizáž profesionála

HP Compaq dc7800 Minitower

Celkové zpracování obou větších variant působí velice bytelně a pevně. Dochází ke stylové kombinaci šedého kovu a černého plastu, která je vlastní právě pro různé modelové řady značky Hewlett Packard. Hlavní odlišnost se projevuje v celkové velikosti, respektive rozmístění jednotlivých prvků na počítači.

V případě SFF, který je primárně určen k uložení naležato, naleznete v předním panelu USB porty, audio vstupy pro mikrofon a sluchátka, ale také jeden 3,5“ a 5,25“ slot. Zbývající konektory jsou vzhledem k omezenému prostoru a výslednému vzhledu umístěny v zadní části, kde nechybí USB, PS/2, sériový port, RJ45, audio, VGA a konektor pro napájení.

Pakliže byste se zaměřili na Minitower, zaznamenáte největší rozdíl v přední části, a to hlavně v 5,25“ slotu, který je zde oproti SFF navíc. Zadní strana je podobná.

Jak moc lze rozšířit počítač HP Compaq dc7800?

HP Compaq dc7800 SFF

Každého, kdo zakoupí libovolné provedení HP dc7800 jistě zajímá, jak je to s možnou rozšiřitelností z pohledu vnitřního vybavení počítače. U varianty SFF si můžete dopřát PCI Express x16, PCI Express X1 a dva sloty PCI. U provedení Minitower je nabídka o něco bohatší, tedy PCI Express x16, dva sloty PCI Express x1 a tři sloty PCI.

Nyní se postupně dostáváme také k jednotlivým komponentám, jež do značné míry ovlivňují výkon vámi zakoupené sestavy. U HP Compaq dc7800 ve variantě SFF a Minitower lze do příslušných slotů umístit až 8GB operační paměti. Podporovány jsou moduly DDR2 o frekvenci 667MHz a 800MHz.

Co se týče diskové kapacity, jde o HDD v provedení SATA, které lze v originální sestavě od výrobce HP zakoupit s velikostí disku až 500 GB. Lze je ale samozřejmě vyměnit za větší.

Výkon stolního počítače HP dc7800

Ve všech třech velikostních variantách se můžete setkat s procesory Intel Celeron, Intel Celeron dual-core, Intel Pentium dual-core a Intel Core 2 Duo. Provedení Small Form Factor a Minitower může být navíc vybaveno značnou silou v podání Intel Core 2 Quad.

Z pohledu jakýchkoliv multimediálních prací však budete vyžadovat i odpovídající grafický výkon, který může být zajištěn hned několika typy grafických karet. Základem je minimálně integrované provedení Intel GMA 3100. Setkat se však můžete také s daleko lepší výbavou, kterou představují komponenty, jako je ATI Radeon HD 2400XT, ATI Radeon HD3470, případně NVIDIA GF8400 či NVIDIA QUADRO NVS290. A to jsou již vynikající předpoklady pro pohodlné a ničím omezované provádění různých graficky náročných operací.

HP Compaq dc7800 může být zcela adekvátním pomocníkem při domácím či firemním užívání výpočetní techniky. A v mnohých ohledech jistě předčí i vaše očekávání.

Přehled modelů HP dc7800 aktuálně v prodeji