HP EliteDesk 800 G2 je stolním počítačem, který je vhodný nejenom pro práci v kanceláři, ale spoustu užitku přinese také při běžném používání v domácnosti.

Všechny počítače HP EliteDesk 800 G2 aktuálně v prodeji

Za označením tohoto modelu se skrývá hned několik velikostních variant. To nejmenší je HP EliteDesk 800 G2 Desktop Mini, středně velký HP EliteDesk 800 G2 Small Form Factor a největší vyhotovení HP EliteDesk 800 G2 Tower. Na trh se svého času dostala i modifikace HP EliteOne 800 G2 All-in-One.

Dále se zaměříme na první tři verze tohoto stolního počítače, které jsou rozšířenější.

HP EliteDesk 800 G2 Desktop Mini

HP EliteDesk 800 G2 Desktop Mini

Nejmenší vyhotovení stolního počítače na pracovním stole zabere minimum místa.

Minimalistický vzhled sází nejenom na originální design, ale i praktickou funkčnost. Už na přední straně tohoto počítače najdete většinu toho, co člověk od počítače běžně očekává.

HP EliteDesk 800 G2 Desktop Mini disponuje v předním panelu nejenom zapínacím tlačítkem a jednou kontrolní diodou, ale také dvěma porty USB 3.0, portem USB-C a konektorem pro sluchátka a mikrofon. To je pro běžnou práci dostačující.

Ve stejném duchu lze hovořit i o zadní straně. Ať už jde o VGA konektor, DisplayPort, dva porty USB 3.0, dva porty USB 2.0, RJ45 a napájení. Kromě variant s DisplayPortem existuje i varianta s HDMI.

HP EliteDesk 800 G2 Small Form Factor

HP EliteDesk 800 G2 SFF

Mnohem rozšířenější verzí stolního počítače je mezi uživateli HP EliteDesk 800 G2 Small Form Factor často označovaný zkratkou SFF. Vliv na to má především vyšší rozšiřitelnost a nabídka dostupných portů ve spojení se stále přijatelnou velikostí.

Pokud bychom měli začít výčtem konektivity v předním panelu, bude vypadat následovně – zapínací tlačítko s diodou prezentují činnosti pevného disku, slim DVD mechanika, dva porty USB 2.0, dva porty USB 3.0 a konektory pro mikrofon a sluchátka.

I v zadní části počítače HP EliteDesk 800 G2 Small Form Factor si pochopitelně polepšíte. Kromě napájecího konektoru a PS/2 pro klávesnici a myš máte k dispozici audio konektory, sériový port, VGA, LAN, dva DisplayPorty a čtyři porty USB 3.0, včetně dvou portů USB 2.0.

Uvnitř se nachází čtyři vnitřní sloty, včetně dvou pozic 3,5“ a jedné pozici 2,5“. Velikost tohoto modelu je 379x338x100 mm a hmotnost činí 7,6 kg.

HP EliteDesk 800 G2 Tower

Třetí, největší a opět dosti vyhledávanou verzí tohoto stolního počítače je HP EliteDesk 800 G2 Tower. Zde si přijdou na své ti, kdo požadují větší možnosti rozšiřitelnosti, ať už jde o grafické karty, televizní karty a podobně.

Přední panel HP EliteDesk 800 G2 Tower je velice obdobný, jako provedení SFF, jen s tím rozdílem, že vše je rozloženo do větší plochy, a nachází se zde čtečka paměťových karet SD 4 Card Reader.

Konektivita v zadní části je také velmi podobná, jenom je větší rozšiřitelnost v podání slotů. Jsou to dva sloty PCI Express x16, dva sloty PCI Express x1 a jeden slot PCI.

Výkon HP EliteDesk 800 G2

HP EliteDesk 800 G2 Tower

Co je na stolních počítačích HP EliteDesk 800 G2 to nejzajímavější, je výkon. Ten je totiž předpokladem bezproblémové práce, rychle probíhajících výpočetních procesů a podobně. Volit můžete z několika výkonnostních variant, které jsou postavené na čipové sadě Intel Q170 PCH-H vPro.

Výkonově nejslabší jsou procesory Intel Celeron a Intel Pentium. Mnohem více výkonu vám poskytnou procesory Intel Core i3, Intel Core i5 a nejvýkonnější varianta v podání Intel Core i7-6700. Jde o šestou generaci těchto procesorů.

V případě operačních pamětí jsou využívány moduly DDR4 pracující na frekvenci 2 133 MHz. Nejmenší verze Desktop Mini má dva sloty a pojme až 32 GB, Small Form Factor a Tower mají čtyři paměťové sloty na maximálně 64 GB.

Pokud jde o pevné disky, je možnost volby mezi klasickým HDD až 2 TB nebo rychlým SSD diskem až 1 TB. Z pohledu grafického výkonu je základem integrovaná grafická karta HP Graphics, ovšem některé modely HP EliteDesk 800 G2 se dodávaly i s externími grafikami. Pro SFF to byla například NVIDIA GeForce GT 730 2 GB nebo NVIDIA Quadro NVS 310 1 GB. Pro Tower pak ještě grafiky AMD Radeon R9 350 2 GB, AMD Radeon R5 320 1 GB, NVIDIA GeForce GT 720 2 GB a NVIDIA GeForce GTX 960 2 GB.

HP EliteDesk 800 G2 – sázka na jistotu

Stolní počítač HP EliteDesk 800 G2 je hodně variabilní a v případě nabízených velikostních verzí je schopen uspokojit estetické a výkonností požadavky jakéhokoliv uživatele. Kvalita Hewlett-Packard je zde viditelná hned na první pohled.

Všechny počítače HP EliteDesk 800 G2 aktuálně v prodeji

HP EliteDesk 800 G2 SFF
HP EliteDesk 800 G2 Tower