Modelová řada výrobce počítačů Hewlett-Packard Elite 8000 se do podvědomí zákazníků zapsala především ojedinělým designem, kvalitním mechanickým zpracováním a dostatečným výkonem. Tedy ideální pracovní nástroj.

Všechny modely HP Elite 8000 aktuálně v prodeji

Ať už máte firemní nebo domácí kancelář, chcete asi pokaždé disponovat reprezentativním výpočetním zařízením, které se bude vyjímat na vašem stole, popřípadě vedle něj. Dáváte-li přednost eleganci, stylu a nadčasovému vzhledu, bude ideální volbou právě HP Elite 8000. Tedy kvalitní pracovní stanice, jíž nechybí ani dostatečný výkon.

Tři fyzická provedení HP Elite 8000

Jak již je to obvyklé, je tento model vyráběn hned v několika variantách vyhotovení, které se od sebe neodlišují až tolik svým celkovým výkonem, jako spíše velikostí a počtem slotů či portů, jež lze využít. Nejmenší verzí je Ultra Slim Desktop s rozměry 66x251x254 mm. Zlatou střední cestu, která si své místo nalezne jak na stole tak mimo něj, tvoří Small Form Factor s rozměry 100x338x378 mm. Největší verze má velikost 447x117x444 mm a představuje ji klasický Minitower.

Odlišnosti lze samozřejmě zpozorovat také ve hmotnosti, jež započíná na 3,07 Kg a končí na 11,15 Kg.

Vzhled Hewlett-Packard Elite 8000

HP Elite 8000

Pokud bychom shrnuli všechny tři produkované modely naráz, lze je označit za jednoznačné elegány. Celo-černý design s výraznými stříbrnými proužky v přední části, žebrované chladicí otvory, uhlazené uspořádání mechanik nebo speciální šasi. To je v případě značky Hewlett-Packard naprostou nezbytností a k jeho otevření nepotřebujete jakékoliv nástroje. Dokonce ani k výměně jednotlivých komponent.

V závislosti na volbě konkrétního provedení se dočkáte i odpovídajícího počtu USB portů v přední části, kde povětšinou nechybí ani audio konektory či optická mechanika. Ideální verzí je Small Form Factor, který nabízí od každého něco. Rozdílnější je především zadní část s porty nebo vnitřní počet slotů pro rozšíření.

Technické zázemí pracovní stanice

Nyní se dostáváme pravděpodobně k tomu nejdůležitějšímu, respektive k výkonu. Ten je nosnou částí jakékoliv výpočetní stanice. A nutno podoktnout, že model Hewlett-Packard Elite 8000 na tom není opravdu špatně.

Vše je postaveno na čipové sadě Intel Q45 Express, kde lze objevit jak procesory Intel Celeron nebo Pentium, tak výkonnější Intel Core 2 Duo nebo Intel Core 2 Quad. To vše s maximálním obsazením paměťových slotů o kapacitě až 16GB. Velikosti disků jsou od 160GB do 1TB.

Pokud jde o grafický výkon, narazíte nejčastěji na integrovanou grafickou kartu Intel GMA 4500 o kapacitě 1GB, nutno však podotknout, že výjimkou není ani možnost lepší volby.

Naprostou samozřejmostí je konektor LAN, modem, PS2, USB, COM nebo VGA a DisplayPort. Zkrátka dostatečná výbava, s níž vám nebude cokoliv chybět.

Provozně ekonomický počítač HP Elite 8000

Řada stolních počítačů Hewlett-Packard Elite 8000 je již tvořena s přihlédnutím k ekologii, která se projevuje při volbě vhodných výrobních materiálů. Očekávat lze i přiměřenou spotřebu při provozu výpočetní techniky.

Všechny modely HP Elite 8000 aktuálně v prodeji