Stolní počítač HP Compaq 8100 Elite je něčím více než jen pouhým nástrojem pro psaní textů, emailů a prohlížení internetu. Tento model disponuje dostatečným výkonem také pro náročnější kancelářské práce. Tam má velice široké uplatnění.

Všechny modely HP Elite 8100 aktuálně v prodeji

Tato modelová řada výrobce Hewlett-Packard patří mezi starší, avšak dlouhodobě osvědčené. Počítač HP Compaq 8100 Elite můžete zakoupit v provedení MiniTower nebo Small Form Factor. A právě této kompaktnější verzi se budeme věnovat podrobněji.

Stolní počítač malých rozměrů

HP Compaq 8100 Elite

SFF verze má velikost 337 x 378 x 100 mm a hmotnost 7,26 kg. To je velice skladné řešení, které můžete umístit nejenom naležato, ale i nastojato. Třeba vedle pracovního stolu. Obě možnosti vypadají působivě, a to díky originálnímu vzhled a zpracování HP Compaq 8100 Elite.

Z estetického hlediska je samozřejmě největší dominantou přední panel, kde převládá černá barva. Výrobním materiálem je tvrdý plast. Luxusním dojmem působí tenké lemování v šedém provedení. Z pohledu efektivního fungování je použito dostatečně velké žebrování, zbývající část je vyčleněna pro jednotlivé prvky.

Bočnice šasi už jsou tvořeny lehkým kovem. Na jedné z nich nechybí ovládací prvek pro otevírání a zajištění přístupu do vnitřních útrob počítače HP Compaq 8100 Elite.

S předním panelem si určitě vystačíte

HP Compaq 8100 Elite naležato

Ať už postavíte stolní počítač jakkoliv, věřte, že přední část vám přinese dostatek možností pro připojení externích zařízení. Dokazují to čtyři porty USB 2.0. Po ruce budete mít konektor pro mikrofon a sluchátka. Nechybí ani jedna pozice pro externí mechaniku o velikosti 5,25“ a jedna pozice pro 3,5“. Tam můžete například umístit čtečku paměťových karet nebo externí disk.

Vedle malého loga „HP“ je zapínací tlačítko a dvě signalizační diody.

Co připojíte k počítači zezadu?

Po otočení modelu HP Compaq 8100 Elite na vás vykoukne poměrně slušná konektorová výbava, včetně několika dalších důležitých prvků. Nepřehlédnutelný je kupříkladu napájecí zdroj 240 W. Hned pod ním je umístěn další ventilátor. Vedle něj se nachází dostatek portů.

Je to šest portů USB 2.0, sériový port, PS/2 pro připojení myši a klávesnice, RJ-45, VGA, DisplayPort a audio in/out. Spodní část je určená pro vámi aplikované karty a komponenty. Jednotlivým slotům se budeme věnovat v následující kapitole.

Nahlédněte pod šasi HP Compaq 8100 Elite

HP Compaq 8100 Elite tower

Po otevření bočního krytu čeká na každého běžného uživatele výpočetní techniky milé překvapení. Je to přiměřená možnost rozšíření za pomoci slotů PCI Express x1, PCI a dvou PCI Express x16. Jejich počet je vzhledem k cílové skupině uživatelů v domácím či kancelářském prostřední naprosto přiměřený.

Nechybí ani interní slot 3,5“ pro pevný disk a čtyři sloty pro operační paměti DDR3 pracující na frekvenci 1 333 MHz.

Výkon pro „nenáročné“ uživatele

HP Compaq 8100 Elite je stolním počítačem určeným primárně do kanceláře nebo pro normální domácnost. Od toho se také odvíjí zvolený výpočetní výkon. Začít bychom určitě měli zmínkou čipové sady, kterou je Intel Q57 Express. Ta podporuje procesory Intel Core s technologií vPro.

Standardně byly počítače osazovány méně výkonnými procesory Intel Pentium, ale i těmi výkonnějšími Intel Core i3, Intel Core i5, a dokonce Intel Core i7.

Co se týče dalších technických parametrů, získat můžete až 16 GB operační paměti a pevné disky s kapacitou až 1 TB s otáčkami 7200 ot./min. a 16 MB cache.

Vzhledem k použití stolního počítače HP Compaq 8100 Elite lze nejčastěji narazit na integrovanou grafickou kartu Intel HD Graphics. Grafický výkon samozřejmě lze zvýšit vložením některé z dostupných grafických karet.

Pro koho je HP Compaq 8100 Elite určen?

Jsou to především nenároční uživatelé. Počítač dokáže plně posloužit lidem doma, ale také při běžných kancelářských činnostech, kde nejsou kladeny vysoké nároky na zpracování multimédií a podobné procesy.

Všechny modely HP Elite 8100 aktuálně v prodeji

HP Compaq 8100 Elite