Stolní počítač HP Compaq 8200 Elite nabízí drobná vylepšení oproti svému úspěšnému předchůdci 8100. S jeho podrobnější specifikací a popisem jednotlivých částí vás seznámíme v této recenzi.

Všechny modely HP Elite 8200 aktuálně v prodeji

Počítač HP Compaq 8200 Elite patřil už v dobách svého uvedení na trh k modelům určeným pro kancelářskou práci. Tehdy šlo o výrazný výkon, který své uplatnění nezapře i po několika letech. Dnes je tento produkt vhodný také pro domácí užití, kde dokonale splní potřeby nenáročných zákazníků.

Psaní textů, emailů, prohlížení internetu, běžná multimédia i výpočetní operace. To všechno zvládne model HP Compaq 8200 Elite. Ten oproti svému předchůdci zapracoval především na zlepšení výkonu.

Dostupné varianty HP Compaq 8200 Elite

HP Compaq 8200 Elite SFF

Výrobce Hewlett-Packard pokryl svou nabídkou potřeby většiny zákazníků. Dokazuje to velikostní provedení Small Form Factor označované jako SFF a MicroTower. U „osekané“ verze SFF jsou rozměry šasi 379 x 338 x 100 mm a hmotnost 7,6 kg. Větší verze má rozměry 431 x 377 x 177 mm a hmotnost cca 9,3 kg.

Při porovnání s předchůdcem 8100 zjistíte, že model HP Compaq 8200 Elite se z vnějšího pohledu příliš nezměnil. I v tomto případě lze očekávat elegantní šasi kombinující plast s kovem. Černá ve spojení se stříbrným rámečkem působí stylově a tento dlouhodobě prověřený design dokonce předčí i některé současné „výplody“ některých konkurenčních značek.

Konektorová nabídka

HP Compaq 8200 Elite nastojato

Nejprve se při popisu jednotlivých částí HP Compaq 8200 Elite zaměříme na přední část. Tu tvoří čtyři porty USB 2.0, mikrofon a sluchátka. Nepřehlédnutelné je i tlačítko pro zapnutí počítače, včetně dvou informačních diod. Tato výbava je totožná pro obě velikostní varianty. Pouze MicroTower má místo jednoho slotu 5,25“ a jednoho 3,5“ rovnou tři 5,25“. To je ostatně logické vzhledem k větším provedení.

Důležitá je i zadní část počítače HP Compaq 8200 Elite. Tam naleznete zbývajících šest portů USB 2.0, paralelní a sériový port, eSATA, DisplayPort, VGA, DVI, dvakrát PS/2, mikrofon, sluchátka, line-in a line-out. Zde už lze zaznamenat pokrok oproti modelu 8100.

Jednoduchý přístup ke komponentám

Počítač HP Compaq 8200 Elite je postaven stejně, jako většina moderních modelů této značky tak, aby bylo možné dostat se do jeho útrob co nejsnáze. K tomu slouží jediný ovládací prvek na boční straně. Poté máte vnitřní prostor počítače, jako na dlani.

Tam si pozornost většiny uživatelů získá především počet nabízených slotů. V případě SFF jsou to to „low-profile“ řešení v počtu jednoho slotu PCI, PCIe x1 a dvou PCIe x16. U MicroToweru jde o stejný počet jen v provedení „full-height“.

Co mají obě velikostní verze společné, tak je počet DIMM slotů. Jsou čtyři. Nalézt můžete i dva sloty o velikosti 3,5“, které pojmou pevné disky. V jejich případě se kapacity mohou pohybovat od 250 GB do 1 TB u klasických HDD. U SSD disků je to od 80 GB do 160 GB z výroby.

Spatřit samozřejmě můžete i odlišné zdroje. U SFF je to 240 W, u MicroToweru je to 320 W.

Výkon modelu HP Compaq 8200 Elite

HP Compaq 8200 Elite tower

Při čtení výše uvedených kapitol zaznamenal určitě každý několik drobných vylepšení oproti předchůdci 8100. Ten hlavní rozdíl však přichází nyní. Je to výkon, respektive použití novějších procesorů. Důkazem toho je aplikovaná čipová sada Intel Q67 Express.

Použito je hned několik typů procesorů. Mezi ty nejméně výkonné patří dvoujádrový Intel Core i3-2100. Dále jsou to čtyřjádrové procesory Intel Core i5-2400 a Intel Core i5-2500. Tím nejvýkonnějším řešením může být čtyřjádrový procesor Intel Core i7-2600 běžící na frekvenci 3,4 GHz a pyšnící se 8 MB cache. Ten už si dokáže poradit i s náročnějšími výpočetními operacemi vymykajícími se běžným kancelářským činnostem.

Hlavní klady a zápory stolního počítače

Počítač dokáže plně posloužit lidem doma, ale také při běžných kancelářských činnostech, kde nejsou kladeny vysoké nároky na zpracování multimédií a podobné procesy. Pokud bychom měli v případě modelu HP Compaq 8200 Elite vypíchnout ty největší klady a zápory, budou to jistě tyto věci. K výhodám patří slušný výkon, také integrované připojení 802.11n. Mezi zápory může patřit ještě starší provedení portu USB - 2.0. To je ale odpovídající době výroby.

¨

Všechny modely HP Elite 8200 aktuálně v prodeji

HP Compaq 8200 Elite SFF HP Compaq 8200 Elite tower