Zlatá business éra. Tak nějak lze označit model HP 8730w, u něhož můžete zpozorovat preciznost kovového designu, ostrost rohů a dokonalost dílenského zpracování. Lehká slitina hořčíku v kombinaci s šedivým plastem utváří oku lahodící a neodolatelný celek, u něhož jenom stěží zpozorujete jakékoliv nechtěné průhyby nebo vrzaní.

Přehled repasovaných notebooků HP EliteBook 8730w aktuálně v prodeji.

Sedmnácti palcový notebook na stůl i na cesty

Velká mobilní stanice svými rozměry nevybočuje z běžného průměru a díky své váze kolem 3,4 Kg umožňuje velice pohodlné přenášení. Jeho odolnost do značné míry podporuje leštěný hliník na vrchním obalu, který chrání samotný displej a zároveň dokáže eliminovat menší škrábance.

Na první pohled profesionálně působící zařízení s černým plastovým spodkem, kovovými panty a plastovou hranou u otevírání displeje, aby nedošlo ke zbytečnému ohmatání krytu. Zkrátka promyšlenost do posledního detailu.

Porty, kam se podíváš

HP EliteBook 8730w s popisky

Vzhledem k tomu, že je HP EliteBook 8730w sedmnáctipalcový, máte záruku bohatého výběru portů, a to především z pravé a z levé strany. Napravo naleznete eSATA, tři porty USB, LAN, modem a optickou mechaniku. Protilehlá strana notebooku skrývá HDMI, VGA, FireWire, USB, ExpressCard, SmartCard a napájecí konektor.

V přední části jsou z praktického hlediska umístěny audio konektory, včetně mechanického zámku pro otevírání displeje.

První otevření HP EliteBook 8730w

Posunete-li zámek obrazovky, kterou následně odklopíte, naskýtá se vám příjemný pohled na velký displej o velikosti 17“ s rozlišením 1440x900 pixel. Širokoúhlé matné vyhotovení je jako stvořené pro realizaci libovolných pracovních úkonů, jako jsou běžné kancelářské činnosti nebo multimediální procesy. Obrazovce není možné z hlediska pozorovacích úhlů nebo regulovatelnosti jasu cokoliv vytknout.

Sjede-li váš zrak o kousek níž, nelze si nepovšimnout velice zajímavého kontrastu mezi černou klávesnicí a leštěným hliníkem okolo. Vrchní část tohoto prostoru patří signalizačním diodám, z nichž některé jsou dotykové, jako například ovládání hlasitosti nebo rychlé spouštění přiřazených aplikací.

Pod tímto nenápadným panelem se rozprostírá plnohodnotná klávesnice s ovládacími tlačítky pro TrackPoint. Vše v černém provedení, vhodně rozmístěno tak, aby bylo zaručeno maximální pohodlí při psaní.

Spodní část doplňuje ještě nezbytný TouchPad s vynikající citlivostí. Pravá část je vyhrazena snímači otisku prstů.

Hardwarová výbava na výbornou

HP EliteBook 8730w

Je nejvyšší čas, zahledět se také do útrob HP EliteBook 8730w, jež zůstávají vašemu oku na první pohled skryty. Nejčastěji se můžete setkat s procesorem Intel Core 2 Duo. Operační paměť je DDR2 a nabízí maximální kapacitu 8GB ve dvou slotech.

S přihlédnutím k tomu, že jde o výkonnou pracovní stanici, nebudete ošizeni ani o náležitý grafický výkon. Ten představuje ATI Radeon HD 3670, narazit ale můžete i na modely s použitou grafikou NVIDIA.

Očekávat samozřejmě lze naprosto standardní bezdrátovou komunikační výbavu, kterou tvoří Wifi nebo Bluetooth.

Reproduktory HP EliteBook 8730w jsou umístěny ve spodní části a vyluzují průměrné zvuky. Ty mohou být trochu omezeny, pakliže máte notebook položen na klíně. Nejde však o nic, co by jeho multimediální přednosti jakkoliv omezovalo.

Proč pořídit EliteBook 8730w?

Prahnete-li po velké a zároveň tenké mobilní stanici s hliníkovým designem, jste jistě na správném místě. K tomu si připočtěte velice živé barvy displeje, patřičný výkon ve všech ohledech a příznivou pořizovací cenu. Předpoklady, jež vás přesvědčí o tom, že HP EliteBook 8730w najde v domácnosti či firmě značné uplatnění.