Veterán vyšší business třídy, elegantní vzhled, malé provedení a přijatelný výkon i na dnešní dobu. Takový je notebook HP EliteBook 2170p, který představíme s jeho výhodami i nedostatky.

Přehled modelů HP EliteBook 2170p aktuálně v prodeji.

Kvalitní design na prvním místě

HP ELiteBook 2170p

Propracovanost značky Hewlett-Packard se přenesla i na tohoto malého cestovatele s úhlopříčkou 11,6“. Notebook, který si zakládá na své pevnosti a tuhosti. Tyto vlastnosti můžete zpozorovat hlavně na těle s klávesnicí. Ani displej však výrazně nepokulhává, i když při jeho otevírání na vás může rámeček působit trochu křehčím dojmem, vydrží opravdu hodně. Při jeho otevírání budete muset vyvinout trochu větší tlak. Notebook je možné otevřít až do úhlu 180°.

Kombinace šedivé a černé barvy je zajímavá a elegantní. Hliníkové šasi se podepisuje jak na výsledném vzhledu, tak na již zmiňované pevnosti. Dokonale lícující rohy a díky robustnosti ani žádné zbytečně povrzávání při vyšším tlaku.

Na modelu HP EliteBook 2170p oceníte mimo jiné také jeho miniaturní velikost, která je pro cestování, jako stvořená. Rozměry jsou 292 x 192 x 26,5 mm při hmotnosti 1,45 kg.

Bezpečnost a připojení

Vzhledem k tomu, že už padla zmínka o primárním určení pro vyšší business třídu ve své době, je pochopitelné, že v tomto směru můžete očekávat i odpovídající bezpečnostní prvky. Je to například modul Trusted Platform Module označovaný jako TPM, ale i praktická čtečka otisků prstů. Ochuzeni nebudete ani z pohledu softwarové výbavy, kdy vám bohatou správu nabízí jak samotný BIOS, tak program ProtectTools.

Pokud jde o konektorovou výbavu, není u HP EliteBook 2170p důvod ke stížnostem. Úměrně ke své velikosti obsahuje vše, co je k běžné práci na cestách zapotřebí. Dokazuje to například DisplayPort, VGA, LAN, čtečka paměťových karet, port pro dokovací stanici a dva porty USB 3.0. V rámci komplexnosti ještě zmíníme, že nechybí ani zámek Kensington.

Pokud jde o bezdrátovou konektivitu, tak Wifi a Bluetooth jsou v tomto směru naprostým standardem.

Klávesnice v malém těle

HP EliteBook 2170p dokovací stanice

Jak je na tom klávesnice HP EliteBook 2170p? Velikost notebooku je přece jenom 11,6“, takže jak je to se situováním jednotlivých tlačítek? Velice dobře. Jak si můžete povšimnout, klávesnice využívá maximální prostor na ploše notebooku. Je usazena v podstatě od kraje do kraje. Tím pádem získáte příjemné rozložení kláves. Při psaní oceníte jemný tlak, jasnou a tichou odezvu a zároveň praktické podsvícení. To přijde vhod hlavně v noci, kdy se budete moci věnovat práci za tmy.

Jak už to bývá zvykem u spousty notebooků značky Hewlett-Packard, i v tomto případě se dočkáte TrackPointu uprostřed klávesnice se dvěma funkčními tlačítky pod ní. Na ně navazuje dostatečně veliký TouchPadu, v jehož prospěch hovoří vícenásobná gesta, hladký povrch a individuální možnost přizpůsobení. Hned pod TouchPadem jsou dvě funkční tlačítka určená právě pro něj.

Jen pro doplnění, v pravé části HP EliteBook 2170p je situována již zmiňovaná čtečka otisku prstů.

Displej HP EliteBook 2170p

Notebook se pyšní malým 11,6“ velkým displejem, který nabízí velice solidní rozlišení 1 366 x 768 pixel. Poměr stran je 16:9. Dopřávat si budete moci pohledu na matný antireflexní povrch. Ten se honosí poměrně nízkým kontrastem a jasem v průměru 199 cd/m2. Na přímém slunečním světle tak nepočítejte s žádnými zázraky. Na nepřímém slunci venku bude čitelnost o poznání lepší. Podsvícení displeje si můžete regulovat v několika krocích. Smiřte se s tím, že HP EliteBook 2170p neobsahuje žádný snímač okolního světla.

Nízká hlučnost a dobrá výdrž

HP EliteBook 2170p zezadu

Na modelu HP EliteBook 2170p určitě oceníte také minimální zvukový projev ventilátoru při běžném pracovním procesu, díky čemuž vás notebook nebude obtěžovat svým hlukem. Běh ventilátoru je sice nepřetržitý, při hlučnosti kolem 30 dB jde však o téměř neslyšitelný projev. Při větší zatížení se hlučnost zvyšuje na 45 dB.

Pokud vsadíte na standardní baterii s kapacitou 48 Wh, můžete se připravit na poměrně dlouhou výdrž. Při nečinnosti to bude až 11 hodin, při běžném používání na internetu 7 hodin a při velké zátěži 2 hodiny. To jsou pochopitelně hodnoty nového akumulátoru, které však s přehledem pokryjí běžný pracovní den, tudíž sebou nemusíte nosit napájecí adaptér 65 W.

Třetí generace procesorů Intel Core

Pokud jde o výkon tohoto malého stroje, HP EliteBook 2170p je vybaven čipovou sadou Mobile Intel QM77 Express s podporou vPro. K dispozici jsou varianty s procesorem Intel Core i5-3317U, Intel Core i5-3427U, ale také Intel Core i7-3667U. To už je dostatečný výkon i pro plynulou práci a zpracování náročnějších výpočetních operací.

V případě výkonu je třeba zmínit i ten grafický. Vzhledem k tomu, že HP EliteBook 2170p je primárně určen pro běžnou kancelářskou práci, vystačíte si s integrovanou grafickou kartou Intel HD Graphics 4000.

Počítat můžete se dvěma SODIMM porty, do kterých je možné vkládat DDR3 paměti pracující na frekvenci 1 600 MHz. Maximální kapacita jednoho slotu je 8 GB, takže dohromady získáte až 16 GB.

V případě pevných disků jsou k dostání jak verze s klasickým HDD o kapacitě až 750 GB, tak rychlejší SSD disky.

Celkové hodnocení

Pro toho, kdo chce výkon, mobilitu a maximální komfort při psaní je model HP EliteBook 2170p jako stvořený. Vynikajícím technickým parametrům a preciznímu zpracování může konkurovat snad pouze jediný neduh, a tím je trochu tmavší displej a jeho horší čitelnost na přímém slunci.

Přehled modelů HP EliteBook 2170p aktuálně v prodeji.

HP EliteBook 2170p HP EliteBook 2170p zezadu