Elegantní výpočetní technika zaměřená na business segment. Takový je notebook HP EliteBook 745, který má co nabídnout napříč všemi generacemi. Poznejte odlišnosti mezi nimi a hlavní charakter tohoto modelu.

Přehled modelů HP EliteBook 745 aktuálně v prodeji.

Společnost Hewlett-Packard již dlouhá léta úzce spolupracuje s výrobcem procesorů Intel. Notebook HP EliteBook 745 je tak trochu výjimkou. Tento model je totiž založen na procesorech AMD a nutno podotknout, že má co nabídnout. Generace G3, G4, G5 a G6 jsou toho jasným důkazem. Pojďme se na tento model podívat trochu z obecného hlediska a zároveň si bližme hlavní rozdíly mezi jednotlivými generacemi.

Tenké a elegantní šasi

HP EliteBook 745 G3

Stejně, jako většina našich recenzí, i tato bude nejprve zaměřena na designové provedení notebooku HP EliteBook 745. Napříč všemi generacemi jde víceméně o obdobné řešení lišící se v malých detailech. Model o velikosti 14" se pyšní eloxovaným hliníkovým šasi. Stříbrná notebooku jednoznačně sluší, díky čemuž se z něj okamžitě stává notebook ideální pro komerčních segment. Dokazuje to jeho reprezentativní vzhled. Stříbrné šasi je součástí nejenom pevné základny, ale také vnitřní části kolem klávesnice a vnějšího víka displeje, kde se vyjímá logo společnosti HP. Pouze rámeček kolem displeje je černý, včetně klávesnice.

Nutno podotknout, že důraz je v tomto směru kladen na detail. Dobré lícování jednotlivých prvků, pevné závěsy pro uchycení displeje, zaoblené rohy a minimalistický vzhled. O kompaktnosti vypovídá už samotný fakt, že notebook HP EliteBook 745 má velikost 14". Ta se v průběhu vývoje jednotlivých generací zmenšila.

 • Generace G3 a G4 – 338 x 237 x 18,9 mm
 • Generace G5 a G6 – 326 x 234 x 17,9 mm

Jak vidno, i tento model podlehl trendu praktických ultrabooků a stal se z něj snadno přenosný notebook pro práci a každodenní používání. O tom pochopitelně vypovídá i samotná hmotnost, která z původních 1,54 kg postupně klesla na 1,48 kg. Díky celokovovému provedení není možné tomuto notebooku cokoliv vytknout.

Konektorová výbava s drobnými obměnami

Pokud se na notebook HP EliteBook 745 zaměříme obecně, lze jeho konektorovou výbavu hodnotit kladně. Víceméně odpovídá velikosti mobilní výpočetní techniky se 14". Napříč generacemi G3, G4, G5 a G6 pochopitelně docházelo k postupnému nahrazování portů za ty rychlejší. Jejich počet a typy jsou víceméně shodné. Samotné konektory jsou rovnoměrně rozmístěny na obou stranách notebooku. Vzhledem k tomu, že vlevo se nachází mřížka pro chlazení, většina portů je vpravo.

Konektory určitě nebudeme vypisovat od generace G3 až po generaci G6. Zmíníme se pouze o nabídce nejnovějšího modelu, kde jistě oceníte dva porty USB 3.1, přičemž jeden z nich je nabíjecí. Dále je to port USB typu C, čtečka čipových karet, RJ-45, HDMI 2.0, kombinovaný audio konektor, včetně napájecího konektoru a dokovacího portu. Slot pro SIM kartu byl z výroby volitelnou součástí. Chybět pochopitelně nesmí ani zmínka o technologiích Wi-Fi a Bluetooth.

Tohle je celkem standardní výbava, s níž si pohodlně vystačíte při práci v kanceláři i během cestování a pracovních schůzek. Rozšíření portů lze samozřejmě provést za pomoci USB hubu nebo replikátory portů.

Displej udělal posun směrem kupředu

HP EliteBook řada 700

Když otevřete notebook HP EliteBook 745, jako první si vaši pozornost získá displej. Jak již padla informace, jeho velikost je 14". Od generace HP EliteBook 745 G3, kdy byl používán displej SVA přišel náležitý posun, na jehož konci je generace HP EliteBook 745 G6 s displejem IPS. Tenký displej, který nabízí dobré pozorovací úhly, barvy i svítivost. V závislosti na volbě konkrétní generace se můžete setkat s odlišnými technologiemi a parametry displejů. Jedním z nich je samotné rozlišení.

 • HD rozlišení 1 366 x 768 pixelů
 • FHD rozlišení 1 920 x 1 024 pixelů

Novější generace pochopitelně nabízí podsvícení WLED, ale i vyšší svítivost až 400 nitů. Naprostým standardem je webová kamera umístěná v horní části rámečku nad displejem. Příjemný je velký úhel otevření displeje. Notebook HP EliteBook 745 byl na trh primárně uveden s nedotykovou obrazovkou. Novější generace však nabízí i dotykovou variantu displeje, která ale není tak rozšířená. S dotykovým displejem se drobně nabyla výška notebooku na 18,1 mm a také hmotnost na 1,51 kg.

Klávesnice bez numerické části

Z pohledu pracovního prostředí je samozřejmě nutné vypíchnout klávesnici notebooku. Vzhledem k tomu, že se model HP EliteBook 745 pyšní velikostí 14", k dispozici budete mít pouze alfanumerickou klávesnici, jak je u takových notebooků zvykem. Numerická část chybí. O to pohodlnějšího psaní se vám však dostane. Klávesnice je lehce zapuštěna do stříbrného těla a má černé provedení, které působí elegantním dojmem.

Kolem klávesnice je dostatečný prostor. Samotné klávesy přináší velice příjemný stisk. Mají standardní velikost, hranatý tvar a vynikající zpětnou odezvu. Zkrátka, psaní jedna radost. Klávesy jsou podsvícené a přímo uprostřed klávesnice můžete nalézt praktický trackpoint. Jeho funkční tlačítka jsou součástí velkého touchpadu, který díky tomu obsahuje klávesy nahoře i dole. K pohodlném ovládání kurzoru myši přispívá jak dostatečně rozměrný touchpad, tak jeho příjemný povrch.

HP EliteBook 745 G6

Vzhledem k tomu, že notebook HP EliteBook 745 je primárně firemní záležitostí, můžete napravo od touchpadu nalézt ještě čtečku otisku prstů. Tlačítko pro zapnutí se nachází pod displejem. Starší generace v těchto místech nabízela ještě další funkční tlačítka. Nad klávesnicí se nachází i elegantní mřížka ukrývající reproduktory.

Výkon notebooku HP EliteBook 745

Velikostně přijatelný notebook HP EliteBook 745 si v business segmentu doslova libuje, a to napříč všemi generacemi, které byly postupně uvedeny na trh. Narozdíl od mnohých konkurenčních model je vybaven procesory AMD. S každou novou generací přišel vždy posun k lepšímu.

 • HP EliteBook 745 G3 – AMD PRO A12-8800B
 • HP EliteBook 745 G4 – AMD PRO A12-9800B
 • HP EliteBook 745 G5 – Osmá generace AMD Ryzen
 • HP EliteBook 745 G6 – AMD Ryzen APU 2. generace

Výpočetní výkon notebooku HP EliteBook 745 však není pouze o samotném procesoru. Podpořen je také operačními paměťmi. Ty se opět liší generaci od generace.

HP EliteBook 745 zezadu
 • HP EliteBook 745 G3 – DDL3L, až 16 GB, frekvence 1 600 MHz
 • HP EliteBook 745 G4 – DDR4, až 16 GB, frekvence 1 866 MHz
 • HP EliteBook 745 G5 – DDR4, až 32 GB, frekvence 2 400 MHz
 • HP EliteBook 745 G6 – DDR4, až 32 GB, frekvence 2 400 MHz

Čtrnáctipalcový notebook HP EliteBook 745 se napříč generacemi pyšní dvěma sloty pro příslušné operační paměti, takže i v tomto ohledu se nabízí odpovídající možnost rozšíření. Vývoj byl pochopitelně zaznamenán v rámci grafických karet. Vzhledem k tomu, že tento model slouží primárně pro kancelářskou práci, je naprosto dostačující integrovaná grafika. Generace G3 a G4 nabízí grafické karty AMD Radeon R6 a R7, kdežto generace G5 a G6 grafiku AMD Radeon Vega. Pokud jde o diskovou kapacitu, může se lišit. Podstatné je použití SSD disků ve všech generacích.

HP EliteBook 745 si najde své uživatele

Notebook HP EliteBook 745 ve všech generacích přináší velice zajímavé zpracování a provedení mobilní výpočetní techniky. Model, mezi jehož přednosti patří primárně stabilní a dostatečný výkon. Kapitolou samou o sobě je bytelné a pevné šasi, jehož výhodou je celková elegance a reprezentativní pojetí. U novějších generací lze pak vypíchnout IPS displej a USB port typu C. Zkrátka skvělý nástroj pro každodenní práci, u něhož nemusíte dělat příliš kompromisů.

Přehled modelů HP EliteBook 745 aktuálně v prodeji.

HP EliteBook 745 G3

HP EliteBook 745 G6