Malý pracovní nástroj, který zaujme nejenom výkonem, ale také svou nepřehlédnutelnou dominantou. Tou je otočný displej s dotykovou vrstvou. Spojení funkčnosti klasického notebooku a tabletu.

Notebook HP EliteBook Revolve 810 G1 je do jisté míry označovaný jako konvertibilní zařízení. Vliv na to má především otočný IPS displej. Ten přináší daleko více možností práce s počítačem a snadnou prezentaci informací lidem kolem vás. Tento model má neotřelou funkčnost, se kterou vás seznámíme trochu podrobněji.

Vše začíná u hořčíkového šasi

HP ELiteBook Revolve 810 G1

HP EliteBook Revolve 810 G1 byl svého času standardně dodáván do komerčního segmentu trhu. Od toho se odvíjí také zpracování notebooku. Spolehnout se můžete na hořčíkové šasi působící robustním a bytelným dojmem. Stříbrné zabarvení dává notebooku jistou dávkou elegance. Při omaku zjistíte, že povrch je jemný a protiskluzový.

Notebook působí, jako by byl vytvořen jen z jediného kusu materiálu, až tak lícují jednotlivé části mezi sebou. Rozhodně se nemusíte obávat povrzávání ani podobných neduhů, a to platí dvojnásob pro displej.

Technické řešení - otočný displej ve směru hodinových ručiček s možností sklopení až o 180° vyvolává otázky ohledně jeho životnosti. Právě tato část HP EliteBook Revolve 810 G1 je však precizně zpracována a uchycení displeje je velice kvalitní. Nemusíte se tak obávat kroucení, prohýbání a podobných nešvarů.

Mile překvapeni budete také z fyzických parametrů notebooku. Jeho velikost je 11,6“, takže jde o ryze praktického pomocníka na cesty. Rozměry jsou 285 x 212 x 25 mm a celková hmotnost je 1,4 kg.

Konektory hledejte vzadu

Když si před sebe postavíte HP EliteBook Revolve 810 G1, první, co začnete hledat budou s největší pravděpodobností porty a konektory, skrze něž budete schopni připojit nejrůznější externí zařízení. Pokud se zahledíte na přední stranu, všimnete si pouze elegantních a dobře řezaných linií, ničeho jiného. Ani vlevo nenajdete nic moc. Až pravá část notebooku vám přinese první objevy. Těmi bude vypínač, zámek otočení, ovladač hlasitosti, čtečka karet, kombinovaný audio konektor a dokovací port. Kde se skrývají ostatní porty?

Jejich trochu omezenější množství je situováno do zadní části HP EliteBook Revolve 810 G1. Právě tam najdete LAN, dva porty USB 3.0, zámek Kensington, DisplayPort a napájecí konektor. S tímto byste si měli pro běžnou práci vystačit. Trochu méně portů je v tomto případě kompenzováno právě otočným displejem. Jedinou výtkou ke konektorům vzadu může být to, když máte displej otočený zády k vám a někomu něco ukazuje přes spleť zapojených kabelů.

U modelu HP EliteBook Revolve 810 G1 se můžete spolehnout také na bezdrátové technologie Wifi a Bluetooth.

Displej – dominanta tohoto notebooku

HP ELiteBook Revolve 810 G1 displej

U tohoto typu notebooku Vás bude s největší pravděpodobností zajímat nejvíce displej. Displej má velikost 11,6“. Jedinečný je především v tom, že je otočný, a to ve směru hodinových ručiček. Jde o kvalitní IPS panel od LG. Jeho povrch je dotykový a je opatřen sklem Gorilla Glass 2. Rozlišení je 1 366 x 768 pixel.Maximální jas je až 434 cd/m2, takže s přímým sluncem si celkem dobře poradí. Omezovat se nebudete ani z hlediska pozorovacích úhlů. Venkovní použití je nadmíru komfortní. Pokud jde o kontrastní poměr, ten je 723:1.

Režim tabletu je bezproblémový a na displeji můžete psát dokonce všemi deseti prsty. Ty budou po povrchu příjemně klouzat. Tuto část HP EliteBook Revolve 810 G1 lze právoplatně označit za zdařilou.

Pohodlí i při psaní na klávesnici

Komfortu si užijete nejenom při práci na dotykovém displeji, ale i při psaní. K dispozici vám totiž bude klasická QWERTY klávesnice s 83 klávesami. V jejich případě si oblíbíte jemný, až sametový povrch. Příjemný dotyk je spojen i s velice tichou, avšak dostatečně výraznou odezvou, takže při psaní nebudete nikoho rušit. Rozložení klávesnice je znamenité a výrobce se snažil pro zachování správného poměru kláves využít všechen volný prostor na notebooku. Ani opřené zápěstí při psaní nikterak netrpí. Velikost kláves je 16 x 16 mm. Klávesnice je podsvícená ve dvou úrovních.

Hned pod klávesnicí se pochopitelně nachází TouchPad, který supluje funkci klasické myši. Jeho velikost je vzhledem k rozměrům notebooku přijatelná. Plocha 92 x 48 mm je optimálně kluzká, a dokonce disponuje nenápadnou diodou v levém horním rohu. Ta vás informuje o tom, zda je TouchPad aktivovaný či nikoliv. Tento krok provedete poklepáním na ni samotnou.

Jakým výkonem překvapí HP EliteBook Revolve 810 G1?

HP ELiteBook Revolve 810 G1 popis

HP EliteBook Revolve 810 G1 vás svým výkonem nadchne. Procesory Intel Core i5 nabízejí výkonu více než dostatek. Pro běžnou kancelářskou práci je notebook, jako dělaný. Těšit se můžete i na technologii Turbo Boost 2.0.

Na výkonu se mimochodem kladným způsobem podepisují také operační paměti. Používány jsou moduly DDR3. Do slotu lze vložit buď 4 GB nebo 8 GB paměť.

Zapomenout bychom neměli ani na zmínku o grafice. S přihlédnutím k delší výdrži a primárnímu použití HP EliteBook Revolve 810 G1 padla volba na integrovanou grafickou kartu Intel HD Graphics 4000.

Všestranný notebook v prémiové kvalitě

Ať už budete na modelu HP EliteBook Revolve 810 G1 hledat jakékoliv chyby, vždy dospějete k podobnému závěru. Tento notebook je opravdu všestranným pomocníkem v rámci kancelářské práce. Pyšní se prvotřídním zpracováním a nabízí bonus v podobě otočného displeje. Drobnou výtkou mohou být snad jen omezenější konektory umístěné vzadu.

HP ELiteBook Revolve 810 G1 HP ELiteBook Revolve 810 G1 displej