Malý, skladný a určený k cestování. To je model notebooku HP EliteBook 820, který vám dnes představíme trochu podrobněji. Včetně jeho předností a případných negativ.

Přehled modelů HP EliteBook 820 aktuálně v prodeji.

Jak už asi každý správně tuší, modelová řada EliteBook je určena pro business sféru, čemuž mimochodem odpovídají i ty nejmenší detaily notebooku HP EliteBook 820. Ten v řadě 820, 840 a 850 prezentuje v podstatě toho nejmenšího zástupce na trhu. Možná i díky tomu je označován za cestovatelského krále, jenž vám na cestách poskytne vše potřebné.

Malá uhlopříčka a pevné tělo

HP EliteBook 820

Notebook HP EliteBook 820 dosahuje velikosti 12,5“, což v reálném světě znamená 310 x 215 x 21 milimetrů s hmotností kolem 1,33 kilogramů. A uznejte, že takovou zátěž v pracovní tašce v podstatě neucítíte. Malé rozměry však nesouvisí s malou kvalitou zpracování. Tak tomu v tomto případě rozhodně není.

HP EliteBook 820 se pyšní pevnými kompozitními materiály, které jsou odolné a zároveň dostatečně lehké. Šedé šasi přispívá k celkové eleganci a omezováni nebudete ani při otevírání displeje. Pevný úchop, úhel až 130° a žádné oslí uši, jak by si mohl, kdo myslet.

Tento model zkrátka předčí mnohá očekávání, což vám mimochodem bude jasné ihned poté, co jej uchopíte do ruky. A to ještě nevíte, jakou slušnou výbavu vám notebook nabízí.

Pestré rozhraní na obou stranách

Elegantní vzhled HP EliteBook 820 je podpořen také vhodným rozmístěným jednotlivých portů. Například vpředu naleznete pouze signalizační diody, jež působí příjemným dojmem. Jednotlivé porty jsou pak rozmístěny po levé a pravé straně.

Nalevo budete mít k dispozici čtečku paměťových karet SmartCard, VGA a USB 3.0. Napravo to bude DisplayPort, dva porty USB 3.0, kombinovaný audio konektor, čtečka paměťových karet SD XC, LAN a v neposlední řadě i napájecí konektor. Vše uhlazené tak, jak má být.

Ovládací prvky HP EliteBook 820

HP EliteBook 820 levý

Klávesnice je bezpochyby důležitou pracovní částí jakéhokoliv notebooku, a to platí dvojnásob, když často píšete maily a jiné pracovní texty. U notebooku EliteBook 820 v tomto směru budete spokojeni. Mechanika kláves i jejich celkové rozvržení je na velice dobré úrovni. Pohodlné psaní bez překlepů koresponduje s tichým chodem a velice příjemné je také dvoustupňové podsvícení. Vpravo nahoře jsou navíc umístěna speciální tlačítka pro Wifi a audio.

Dalším důležitým ovládacím prvkem je TouchPad, který je dostatečně velký, prst po něm dobře klouže a nevyznačuje se zpožděním reakcí. Alternativou se vám pak může stát TrackPoint, jehož součástí jsou dvě funkční tlačítka.

Displej v rozlišení HD

S přihlédnutím k velikosti notebooku HP EliteBook 820 je aplikováno rozlišení HD čili 1 366 x 768 pixel, což je naprosto dostačující. Někomu při pohledu mohou vadit méně kontrastní barvy, na druhou stranu si poradíte i za slunného počasí s maximální hodnotou jasu. Vše je třeba brát ale s určitou mírou. V tomto směru by šlo displej notebooku označit za průměrný a nevymykající se běžnému standardu.

Pokud jde o grafický výkon, nejčastěji se setkáte s integrovanou grafickou kartou Intel HD Graphics 4400. Výjimkou však z výroby nebyla ani grafická karta AMD Radeon HD 8750M s kapacitou až 1 GB. Pokud budete na HP EliteBook 820 řešit multimédia, pak základní obrazové procesy jistě zvládnete, od zvuku ale neočekávejte žádný zázrak. Ostatně, k těmto účelům tento model nebyl rozhodně stvořen.

Čtvrtá generace procesorů

HP EliteBook 820 pravý

Místo zvuku vás bude pravděpodobně daleko více zajímat výkonová charakteristika HP EliteBook 820. A tam jistě nebudete strádat. Aplikovány jsou procesory čtvrté generace Intel Core i3, Intel Core i5 a Intel Core i7. I při jejich větším vytížení budete schopni s notebookem a baterií s kapacitou 47 Wh udržet zařízení v provozu na cca osm hodin. A to je dostatečný čas pro celodenní práci na cestách.

Opomenout samozřejmě nesmíme ani na zmínku o operačních pamětech, jež se ve své podstatě také starají o rychlost notebooku. V tomto směru máte k dispozici dva sloty DDR3L, do kterých byly standardně vkládány moduly s kapacitou 4 GB nebo 8 GB. Maximálně můžete docílit kapacity až 16 GB.

Ani z pohledu úložného prostoru na tom nebudete moc špatně. Standardní disky HD jsou dodávány o velikosti 320 GB až 500 GB s 5 400 ot./min. či se 7 200 ot./min. Pokud zvolíte rychlejší variantu SSD, domůžete se kapacity 128 GB nebo 256 GB.

Klady a zápory HP Elitebook 820 – shrnutí

Pokud překousnete trochu horší reproduktory a průměrné zobrazení u displeje, dostane se vám pohodlné klávesnice, snadného přístupu do útrob notebooku, vynikající konektorové výbavy a prvotřídního fyzického zpracování. A to jsou výhody, které zákonitě převyšují drobné nedostatky.

Přehled modelů HP EliteBook 820 aktuálně v prodeji.

HP EliteBook 820 levý HP EliteBook 820 pravý